Індикатор rate Of Change

Індикатор швидкості зміни ціни (Rate of Change) показує силу покупців і продавців на ринку. Він простий в застосуванні і не вимагає додаткових налаштувань. Для торгівлі на підвищення потрібно, щоб ціна була набагато вище рівня 1 і при цьому, крива розгорнулася вниз. Торгувати на зниження рекомендується тоді, коли крива ROC знаходиться нижче рівня 1 і розгортається вгору. Також, слід стежити за появою дивергенції на графіку. Вони також свідчать про швидке розвороті ринку і трейдер може використовувати їх у своїх цілях. Але про все по порядку.

Опис ROC"tradingview_75ab6-wrapper">

Індикатор ROC є одним з найбільш сильних осциляторів. В основі розрахунку даного інструменту лежить порівняння поточних цін з попередніми. При цьому, враховується також і віддаленість поточного періоду від попереднього.

Як періоду можуть використовуватися тимчасові масштаби від однієї хвилини до місяця. Тобто спектр завдань, які вирішують за допомогою швидкості зміни, дуже великий. Їм можуть користуватися трейдери, які торгують довгостроковими контрактами або вважають за краще скальпувати або торгувати короткостроковими опціонами.
Швидкість зміни дозволяє визначити, як швидко змінюються ціни на ринку. На графіку цей елемент зображується у вигляді кривої, яка рухається в діапазоні вище або нижче рівня 0. Слід зазначити, що індикатор швидкості цін частково можна віднести до випереджаючим. Тобто він стосується своїх пікових значень дещо раніше, ніж це робить ціна.

Налаштування проводиться дуже легко. Трейдеру потрібно тільки вказати період, який буде враховуватися при побудові.

Практичне застосування

Даний індикатор найчастіше застосовується в якості розворотного. Тобто, якщо індикатор опустився нижче 0 - шукаємо угоди на підвищення, а якщо вище 0 - на зниження. Як же точок входу часто використовуються вершини, від яких ціна починає розворот. Але тут важливі навички і вміння, оскільки у індикатора є локальні, а є глобальні вершини. Але насправді все не так складно, оскільки навіть трейдери без досвіду легко зможуть візуально визначати таке вершини. Приклад нижче.

Крім того, багато трейдерів проводять рівні за такими "сильним" вершин, щоб створити зони перекупленності і перепроданості і отримувати по ним сигнали. В результаті виходить наступна модифікація.

Графічні фігури

Дуже рідко зустрічаються індикатори, які дозволяють на своїй основі проводити графічний аналіз. Rate of Gchange має таку особливість. Зокрема на ньому можна проводити лінії, фігури і інші елементи, на основі яких шукати точки входу в ринок. Прімер такого підходу наведено нижче.

Я спеціально продемонстрував 2 сигналу, коли по вершина були побудовані рівні, пробиття яких дало сигнал на покупку. У такі моменти відкривається угода з незначними стопами. Що стосується бінарних опціонів, то там термін експірації можна виставляти до 7-8 свічок (якщо звичайно захочете стільки чекати.

Додатковий сигнал - дивергенція. Тут все просто - шукаємо розбіжності на графіках і входимо проти ринкового руху. Ця методика неодноразово описувалася на нашому сайті, тому повторюватися немає сенсу.