Range bars - новий погляд на ринок

Range Bars для Metatrader 4 скачать

Всі ми не раз стикалися з тим, що часом ціна довгий час коливається в якомусь невеликому діапазоні, створюючи «шум» на графіках і спотворюючи показання індикаторів. Щоб прибрати подібний шум і були створено новий тип графіків - Range Bars. Придумав рейндж бари для використання у власній торгівлі в 1995 році бразильський трейдер Висунуто М. Ніколеліс. Нижче ми ознайомимося з скриптом для установки Range Bars в Metatrader 4 і розглянемо переваги цього типу графіків.

Графіки Range Bars в Metatrader 4

Сьогодні ми з вами розберемо новий вид графіків. Сказати, що вони зовсім вже нові, буде неправильно. Але так як вони не є стандартними для Metatrader 4, то більшість користувачів не підозрюють про їх існування. У цій статті ми розглянемо ці графіки і додамо в наш торговий термінал, щоб можна було з ними працювати.

Що ж це за графіки, яких немає в Metatrader 4?

Ці графіки називаються RangeBars. У 1995 році бразильський трейдер Ніколь Еліс Молодший, автор цих графіків, розробив їх через те, що йому не подобалося, що на звичайних графіках присутній елемент часу:

0000

Тобто кожна наша свічка - це якийсь проміжок часу, і ми можемо бачити, як за цей час рухалася ціна.

Припустимо, що у нас відкритий графік М15:

0001

Це означає, що кожна свічка - це 15 хвилин часу, які вже пройшли. Ми бачимо як ціна рухалася, як вона відкрилася на початку цього 15 хвилинного проміжку. Але у графіків, як відомо, можуть бути періоди, коли ціна просто стоїть на місці. На графіках періодично видно, що будь-якого значного руху немає, як на фото нижче:

0002

Протягом 40 свічок нічого не відбувалося. В протягом 10 годин ціна стояла на місці і нікуди не рухалася.

Але природа індикаторів така, що вони слідують за ціною, і міг бути сигнал до покупок. Але якби це був сигнал до продажу, то він міг би нашу торгівлю трохи зіпсувати. Можливо, ми отримали б збиток і все через флет, коли сигнали нечіткі. Ціна провокує індикатори давати не зовсім вірні сигнали. Вся справа в тому, що свічки з`являються в певний проміжок часу, а не тоді, коли ціна пройшла якийсь значний або встановлений нами проміжок в пунктах.

Range Bars відрізняються тим, що у них немає часу. Тут кожна свічка означає рух ціни, а не якийсь проміжок часу. Тобто поки ціна нікуди не рушить, новий бар не вималюється. На фото у мене відкритий Range Bar з проміжком в 13 пунктів:

0003

І встановимо такий же індикатор на звичайному графіку. Що ж ми побачимо? Дивіться самі:

0004

0005

0006

Думаю, ви вже самі помітили, як відрізняються показники CCI на графіках. На звичайному графіку індикатор показує метання лінію, яка не знає, куди їй йти:

0007

А на Range Bar це більш рівна і плавна лінія:

0008

Вона розгортається тільки тоді, коли розгортається ціна. А не через будь-якої пропасниці на ринку, як це відбувається зі звичайним графіком.

Те ж саме і з іншими індикаторами. Кожен з них матиме інші свідчення, тому що на RangeBar немає залежності від часу. Нова свічка малюється тільки тоді, коли ціна пройде задану кількість пунктів.

Давайте розберемо, як встановити цей графік в ваш Metatrader 4. Відкриваємо архів, який можна завантажити в кінці статті. Копіюємо файли індикатора і бібліотеки в термінал, слідуючи типової інструкції.

Після цього, відкриваємо торговий термінал. Для того, щоб встановити графік Range Bar нам буде потрібно валютна пара, з якою ви будете працювати. Припустимо, це буде GBPUSD:

0013

З`являється вікно графіка:

0012

Встановлюємо на нього індикатор RangeBarChart:

0014

У вікні налаштувань можна налаштувати графік за вашим бажанням:

0015

Перша настройка PipRange - це кількість пунктів, які ми хочемо бачити в RangeBar. До цього у нас був відкритий графік, де кожен RangeBar був 13 пунктів. Можна, наприклад, використовувати 10 пунктів:

0016

Далі йде TimeFrame.

Якщо ви збираєтеся працювати тільки з одним графіком для вашої валютної пари, то таймфрейм не важливий. Час не бере участь в побудові графіка RangeBar. Ця установка створена для того, щоб можна було відкрити кілька графіків для однієї і тієї ж валютної пари, але з різними настройками того ж самого PipRange.

Наприклад, якщо ви хочете відкрити два графіка пари EURUSD, щоб на одному з них настройки PipRange були 10 пунктів, а на іншому 15 пунктів. Тому для відкриття одного графіка ви можете виставити значення 2, а для іншого 3:

0017

Ця установка в основному потрібна для того, щоб можна було відрізнити їх в системі. Таймфрейм встановлюється в хвилинах. В даному випадку нам знадобиться 2 хвилини. Це потрібно для нашого Метатрейдер. У самих графіках, я нагадую, час не використовується. Тому якщо використовуємо тільки один графік, то міняти в поле нічого не потрібно.

Далі йде RefreshWindowOnAskPriceChange.

Це поле означає, що ціна буде оновлюватися на основі аска, якщо виставити true, або на основі біда. Після завершення роботи з настройками натискаємо Ок:

0020

Зверху з`являється інформація про значеннях, які ми поставили раніше:

0019

Далі, натискаємо «Файл» - «Відкрити автономно»:

0021

Знаходимо GBP / USD, тайм фрейм М2:

0022

Клацаємо по ньому два рази мишкою і відкриваємо графік:

0023

Спочатку він відображається в барах. Так само, як і для звичайного графіка міняємо на свічки:

0024

Всі функції, які доступні для звичайного графіка, так само доступні для графіків RangeBars.

На графіку ми можемо бачити, що кожна свічка становить 10 пунктів:

0025

Завдяки графіку можна відразу побачити чіткий тренд вниз. Хоча на звичайному графіку це виглядало б ось так:

0026

На відміну від простого графіка на RangeBars можна набагато простіше розпізнати тренд. Нагадую, що на таких графіках можна встановлювати різні індикатори, включаючи користувацькі.

В цілому це інший погляд на ринок. Це не святий Грааль, який завжди дає ідеальну картину. Але для багатьох такі графіки можуть виявитися набагато зручніше, ніж стандартні в Metatrader 4.

На цьому все. До нових зустрічей!

Налаштування індикатора для побудови Range Bars:

PipRange - розмір кожної свічки в пунктах

OfflineTimeFrame - таймфрейм для побудови Range Bar графіка. Оскільки час в рейндж барах не використовується, то ця настройка потрібна тільки для того, щоб була можливість відкрити кілька графіків Range Bars для однієї валютної пари (процес установки см. в відео).

RefreshChartOnAskPriceChange - якщо включити цей параметр (true) ціна на графіку буде оновлюватися при зміні ціни Ask, за замовчуванням ціна змінюється разом із ціною Bid.

RenderUsing1MhistoryBars - кількість хвилинних барів, які будуть використані при створенні Range Bar графіка. Якщо поставити 0, будуть використовуватися всі доступні хвилинні бари.

UseSoundSignalOnNewBar - вкл / викл звуковий сигнал при появі нового бару / свічки.

DisableComment - вкл / викл коментар в правому верхньому куті на графіку з встановленим індикатором Range Bar.

Примітка: Зверніть увагу, що при створенні графіка Range Bars, скрипт емулює рух ціни з хвилинних графіків, а в реальному часі графік будується з тиків. Тому найбільш правильний графік Range Bars можна отримати тільки запустивши його і не вимикаючи, щоб нові бари формувалися з тиків в реальному часі.

Завантажити Range Bars для Metatrader 4

завантажити кнопка

Важливо! Нюанси установки в нові білди Metatrader 4

Обговорення на форумі

З повагою, Павло

TradeLikeaPro.ru