Квартальна звітність m & T Bank Corp. (MTB) може розчарувати інвесторів

У понеділок, 13 квітня, після закриття торгової сесії, за 2 квартал 2015 фінансового року відзвітує один з найбільших регіональних банків в США - M & T Bank Corp (MTB). У першому кварталі поточного фінансового року звітність вийшла помірно позитивна - загальні доходи підросли в межах 5% і перевищили 1, 2 млрд. Доларів, а чистий прибуток підскочила на 15% майже до 280 млн. Доларів, тоді як в минулому році за аналогічний період показник не досягав 230 млн. Політика нульових процентних ставок ФРС і зростання активності на ринку споживчого кредитування підтримали фінансові результати банку. Проте, дані виявилися гіршими за очікування інвесторів, через що після публікації звітності акції впали в ціні майже на 2.5% - нижче позначки 112.5 доларів.

У найближчі квартали ключовим негативним фактором для M & T Bank і всього фінансового сектора США зокрема, є можливість підвищення облікової ставки ФРС. До сих пір в правлінні американського регулятора немає єдності з цього питання -голова деяких ФРБ пропонують не підвищувати ставку як мінімум до початку 2016 року, інші ж закликають це зробити вже цього літа. В результаті, в фінансовому секторі створюється висока ступінь невизначеності, адже якщо ставки в США все-таки підвищать, це вдарить по маржинальність банківського бізнесу і спричинить за собою падіння чистого прибутку. Однак через неоднозначну макростатистики по американській економіці, в стані правління ФРС все більше зріє думка, що з підвищенням ставки поспішати не варто, тому цілком ймовірно, що фінансовий сектор ще отримає деякий час для агресивного зростання.

В цілому за 2014 фінансовий рік загальні доходи M & T Bank склали 4. 74 млрд. Доларів, що на 2% менше, ніж роком раніше, а чистий прибуток склав 1.07 млрд. Доларів, проти 1.15 млрд. Доларів в 2013 році.Через таких відверто слабких результатів акції компанії не користувалися великим попитом у інвесторів - в річному вираженні, їх вартість додала лише менше 5%, в той час як навіть профільний сектор Regional - Northeast banks з індексу S & P500, в якому і торгуються папери банку, також що не користується великою популярністю у інвесторів, збільшив капіталізацію майже на 6%. Проте, по ряду показників M & T Bank ще зберігає певний потенціал для зростання - так, коефіцієнт P/E становить майже 16.8, що практично відповідає середньому показнику по профільному сектору, проте майже на 10% менше, ніж за фінансовим компаніям в цілому. Мультиплікатор P/Sales становить майже 3.5 (у компаній аналогів цей показник становить 5-5.4). Виходячи з поточних показників, в перспективі 1-2 місяців є помірний потенціал зростання вартості паперів M & T Bank.

Фундаментальне стан компанії не саме благополучне. Заборгованість досить висока для профільного сектора - коефіцієнт Debt/Eq, що визначає співвідношення боргу і власних коштів, становить 0. 81, правда всі ці зобов'язання довгострокові (понад 1 року).У компаній-аналогів цей показник на порядок нижче - 0.2-0.4. Проте, з огляду на досить великий масштаб бізнесу M & T Bank можна в цілому оцінити фінансове становище як стабільний, принаймні ризик дефолту залишається дуже низьким на середньострокову перспективу (1-5 років). Однак наші очікування по найближчій звітності залишаються негативними в зв'язку з тим, що ФРС остаточно закрив кількісне пом'якшення для фінансового сектора, через що у багатьох банків (особливо регіонального значення) вже не вистачає коштів для агресивного зростання бізнесу. У зв'язку з цим, рекомендація по паперах - продавати з найближчою метою 120.00 доларів за акцію.