Пірамідінг на Форекс - що це таке?

Пірамідінг або поступовий вхід / вихід з позиції використовується багатьма трейдерами, причому чим більше торговий депозит, тим частіше вони звертаються до торгової стратегії на основі пірамідінга . Для чого ж це робиться і що в ньому такого хорошого? Я хочу запропонувати своє бачення на це питання, підкріплене дворічним досвідом щоденної торгівлі.

Що таке пірамідінг?

Відразу скажу пірамідінг - це не грааль, який дасть вам купу грошей, як правило середня прибутковість не змінюється, головне призначення пірамідінга - це зниження ризику. Це побічно покращує торгівлю, т. К. Дозволяє трохи збільшити плече торгівлі.

Давайте розглянемо як працює пірамідінг в подробицях.

При торгівлі по стратегії на основі пірамідінга існують кілька видів ризику:

1) Ризик стратегії - це основний вид ризику, який мається на увазі у всіх стратегіях, - ризик помилитися в прогнозах, і отримати збиток від «ціна пішла не туди».
2) Технічний ризик - це збиток від «ай млинець не туди натиснув! ». Помилка введення ціни (для ручної торгівлі), зависання інтернету, терміналу, виконання (особливо важливо для арбітражних і скальперскіх стратегій ) і т.д.
3) Ризик повного банкрутства емітента / брокера . Природно цей вид ризику пірамідінг знизити не може.

Як приклад пірамідінга візьмемо просту пробивну стратегію (я не стверджую, що вона прибуткова, просто приклад).

Є проста середня ціни з періодом 13 годин, і спред для ціни в 1%. Як тільки ціна виходить за середню + 1% вгору, ми купуємо, як тільки ціна йде вниз за середню-1% - ми продаємо. Стратегія реверсивна , тому стопів, як таких, немає. Пірамідінг полягатиме в тому, що ми «размажем» спред.

Для цього задаються ще 2 додаткові параметри: мінімальний лот покупки / продажу (нехай 1 шт) і приріст спреда , яке визначає наскільки змінюється спред для кожного наступного лота. Для визначеності, нехай максимальний вхід буде 5 шт, а пріращененіе спреда - 0. 1%. В результаті купувати ми будемо поступово - 1 лот при ціні> = середня + 1%, ще 1 лот при ціні> = середня + 1. 1% і т. Д. Продавати теж будемо поступово при ціні <= середня-1%, потім ціна <= середня-1. 1% і т. Д.

Відразу скажу, для інтуїтивних трейдерів, не лякайтеся ускладнення стратегії і купи цифр, пірамідінг цілком реально робити і на неформалізованих торгових стратегіях - просто завжди входите / виходьте не більше ніж 1 хв. лотом за раз. Захотілося увійти - входите на хв. лот. Для наступного входу чекайте наступної можливості. Для виходу аналогічно.

Плюси використання пірамідінга

Для чого це все? Це знижує ризики . Ризик стратегії знижується через те, що по суті ми замість однієї стратегії починаємо використовувати відразу 5 (!) (В даному прикладі), кожна з яких має свою прибутковістю і своїм ризиком.А хтось там (не пам'ятаю прізвища) довів, що при поділі портфеля по стратегіям загальна прибутковість усредняется, а ризик падає. Головне, що опирається цьому зниження, - це кореляція стратегій між собою. Відповідно, «розмазування» стратегій мусить бути помітним. Часто повинні виникати ситуації, коли ви входите частково, а не тільки входите на повну, в 5 кроків з 5-хвилинним інтервалом. З іншого боку доведено, що дуже багато стратегій дає мало ефекту, т. Е. Розділяти найкраще на 5-7 частин. Більше сенсу не має.

Технічний ризик при використанні пірамідінга також знижується, т. К. Якщо ви помилилися при поточному вході, то шанс наступного найближчим часом різко падає. Якщо вже ви «залетіли» з ціною, то в наступний раз, якщо пауза не дуже велика, ви уважно подивитеся куди входите. Якщо ви «залетіли» з виконанням, то наступну спробу ви просто не будете робити, поки проблеми не закінчаться (або перезапустіть термінал, зайдете на резервний сервер, і т. Д.). Звичайно це більше актуально для арбітражних стратегій або на торгівлі неліквідом, де доводиться довго тримати активні заявки, поки вони здійсняться.

Мінуси використання пірамідінга на біржі

Недоліком пірамідінга є банальне збільшення числа заявок та угод. Що особливо актуально при ручному торгівлі. Для робототорговлі це не так важко.

Додатково про пірамідінге

Які ще тонкощі виникають при пірамідінге ? Наприклад такий момент як необхідне жорстке обмеження максимального входу . Це чисто психологічний момент: при звичайній торгівлі тільки два стани душі «я в позиції» і «я в кеші».При поступовому вході виникає таке бажання як «ще трохи, ще чуть-чуть, останній вхід він кращий самий ...» (особливо якщо це контртрендовая стратегія). Так ось не можна! Дуже небезпечне бажання. Заздалегідь потрібно жорстко поставити ліміт максимального входу. Дійшли до нього, все стоп, більше відкриватися не можна, навіть якщо з'являються ще більш ласі ціни. Цілком можливо це взагалі зміна тенденції і доведеться закриватися зі збитками.