Психологічна «коробка» трейдера

Фондовий ринок. Зріз знань

Нещодавно я проводила відеокурс по психології торгівлі « Я трейдер ». Він забрав у мене багато сил, але думаю, був дуже корисний для тих, хто його пройшов. Дозвольте в рамках нашого курсу лекцій торкнутися дану тему і запропонувати вам зробити одне із завдань курсу, яке напевно буде корисно початківцям або ще не дуже успішним трейдерам.


Інші статті даного майстер-класу

  • Фондовий ринок: як знайти справжнє дно, а не ловити падаючий ніж
  • Три причини провалу новачків на фондовому ринку
  • Біржові ралі: який вибрати для активних торгів?
  • Як рахувати прибутковість біржових індикаторів?

Завдання «Чарівна коробка»

Багато трейдерів скаржаться, що не можуть написати на папері алгоритм торгових дій, адже все ситуації не передбачиш, більш того, незрозуміло, як в тій чи іншій ситуації ти на них отреагіруешь. На мій погляд, реагувати потрібно строго за планом, який створювався, коли «голова була холодною». Щоб допомогти вам скласти біржової алгоритм , я пропоную описати 100 різних ситуацій, які можуть статися з вами на ринку . Не переживайте, якщо власного досвіду вам вистачить на 10-30 пунктів, це нормально.Зверніться до біржових форумах і блогах, їх автори своїми розповідями підкажуть вам ще варіанти.

Повірте, складання такого списку - це вже складне випробування, але на цьому експеримент не закінчується. Розріжте лист на 100 частин, кожен під свою ситуацію, складіть в коробку і, як на іспиті, попросіть своїх близьких потестировать вас. Ви тягнете свій «квиток» і розповідаєте імпровізованого «вчителю» про те, що будете робити, якщо ринок піднесе вам той чи інший сюрприз! І не важливо, що «вчитель» нічого не знає про ринок, він вам потрібен тільки для моральної підтримки.

Ідеально, якщо ви будете відповідати на питання письмово . Тоді, зіткнувшись з тією або іншою подією на ринку, ви зможете дістати свої записи і діяти згідно продуманому торговому плану.

Такий торговий алгоритм не ідеальний, але це краще, ніж нічого. Згодом ви зможете надати йому більш жорсткі форми і адаптувати відповідно до нових знань.

Якщо виникнуть труднощі з виконанням завдання або вас нікому протестувати, звертайтеся до мене! Обіцяю бути не дуже суворим учителем!