Стратегія прометей - проста і ефективна торговельна методика

strategiya-prometej

Навіть досвідчені трейдери постійно знаходяться в пошуку оптимальної методики ведення торгів, яка могла б забезпечити стабільне отримання доходу. Однією з подібних методик ведення торгів є стратегія Прометей, яка встигла заслужити популярність серед досвідчених трейдерів.

Творці стратегії Прометей стверджують, що вона дозволяє отримувати стабільний дохід, завдяки мінімальному числу невдалих ордерів.

Багато досвідчені трейдери, які встигли випробувати цю стратегію на практиці, згодні з цим твердженням.

При грамотному застосуванні стратегії Прометей ви можете розраховувати на постійне збільшення розміру вашого депозиту. Подібна результативність стратегії досягається завдяки принципу, який лежить в її основі. Стратегія була розроблена відповідно до теорії про «пастках ринку», які є причиною виникнення збитків у більшості недосвідчених трейдерів. Згадані вище пастки, по суті, є різкими змінами напрямку руху цінового уровня.Ловушкі ринку найкраще розібрати на конкретному прикладі. Припустимо, на ринку присутня сильна тенденція і ціновий рівень рухається в одному напрямку без істотних відкатів. Спостерігаючи подібну ситуацію, більшість трейдерів створює ордера в напрямку наявної тенденції. Таким чином, якщо ціна зробить різкий стрибок у зворотному напрямку, то вона зіб`є стопи і трейдери, що відкрили ордера, зазнають збитків.

strategiya-prometej

Різкі стрибки цінового рівня виникають в момент, коли на ринок виходять маркет-мейкери, які укладають угоди з великими лотами. Згідно з твердженнями розробників стратегії Прометей для створення успішних ордерів необхідно слідувати за маркет-мейкерами. Для того щоб стежити за діями великих гравців вам буде потрібно індикатор тикового обсягу. Крім того, необхідно суворо дотримуватися правил стратегії.

Основною ознакою того, що до торгів підключилися великі гравці і істотно зросла ймовірність зміни наявної тенденції, є виникнення великих обсягів на вершині ринку, після чого має відбутися консолідація. Для того щоб не пропустити появи на ринку великих гравців, необхідно стежити за торговим графіком обраної валютної пари.

Щоб завантажити шаблон стратегії Прометей, скористайтеся посиланням, яка розташована нижче.

Стратегія Прометей. Основні принципи

В архів, що скачав розташовується модифікований індикатор обсягу, який відрізняється від стандартної версії тим, що його стовпці мають різними відтінками. Якщо на ринку буде спостерігатися великий обсяг при бичачої тенденції, то інструмент буде відображати червоний стовпці. Якщо ж на ринку будуть спостерігатися максимальні обсяги при ведмежою тенденції, то у вікні інструменту будуть з`являтися білі стовпці.

У процесі ведення торгів по стратегії Прометей трейдеру необхідно стежити за обсягами на піку ринку і відкривати відкладені ордери відповідно до правил торгової методики.

strategiya-prometej

Відкриття ордерів на продаж здійснюється при виконанні наступних умов:

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

  1. На ринку спостерігається досить тривала висхідна тенденція, а на графіку виникає висхідна свічка, що володіє довгим тілом.
  2. У момент появи висхідній свічки у вікні інструменту відображається червоний стовпець.
  3. Слідом за довгою свічкою повинна з`явитися свічка, що володіє коротким тілом.

Дотримання описаних вище умов свідчить про те, що після тривалої тенденції почався період консолідації. У подібних ситуаціях необхідно створювати ордера Sell Limit в районі максимального значення довжиною висхідній свічки.

strategiya-prometej

Відкриття ордера на покупку здійснюється при дотриманні умов дзеркальним тим, які описані вище. В цьому випадку необхідно шукати велику спадну свічку, якої буде відповідати стовпець, що володіє білим відтінком. Після ведмежою свічки також повинна виникнути коротка, яка буде свідчити про початок періоду консолідації. Як тільки ці умови будуть дотримані, необхідно відкривати позицію Buy Limit в районі мінімального значення довжиною низхідній свічки.

strategiya-prometej

Для того щоб зробити процес ведення торгів більш безпечним, необхідно встановлювати захисні ордери. Творці стратегії Прометей радять встановлювати Stop-Loss на дистанції близько 30 пипсов від місця відкриття позиції.

Також рекомендується установка Take-Profit, розмір якого повинен відповідати подвійному значенню Стоп-лосс.

Стратегію Прометей можна назвати дійсно універсальною. Цю методику ведення торгів можна застосовувати для торгівлі практично на будь-якій валютній парі і на будь-яких тимчасових інтервалах.

Головною умовою, яке необхідно дотримуватися при виборі відповідного часового проміжку і валютної пари, є наявність яскраво вираженої тенденції. З цієї причини стратегія Прометей не дозволяє отримувати істотний дохід на валютних парах, на яких часто спостерігається бічний рух цінового рівня.

Незважаючи на те, що стратегія Прометей підходить для застосування на будь-яких часових відрізках, максимальну прибутковість вона показує при створенні ордерів на тимчасових інтервалах М15-Н4. Подібний вибір часового інтервалу пов`язана з тим, що в основі стратегії Прометей лежать методики VSA, які розраховані на внутріденну торгівлю.

Якщо після входу в ринок на графіку відсутні суттєві руху цінового рівня, то найкраще скористатися правилом п`яти свічок, тобто після закриття п`ятої свічки закрити активну позицію і зафіксувати прибуток / збитки.

Важливою перевагою стратегії Прометей є її простота застосування. Завдяки цьому стратегія є доступною для більшості початківців трейдерів.

Стратегія є контртрендовой, тому застосовувати її необхідно вкрай обережно, особливо якщо ви є початківцем трейдером. Перед тим як торгувати на реальні гроші, обов`язково потренуйтеся на демо-рахунку.