Прибуткова торгівля гепів виснаження: стратегія і тактика

Чи справді гепи виснаження мають тенденцію до закриття? У даній статті ми розглянемо метод передбачення гепів виснаження, заснований на двох конкретних факторах: тренд в акції і величина гепа

Геп - це ціновий діапазон, в якому відсутня торгівля. Геп вгору має місце, коли сьогоднішній торговельний діапазон знаходиться вище High вчорашнього дня. Геп вниз має місце, коли сьогоднішній торговельний діапазон знаходиться нижче Low вчорашнього дня. Цінові гепи легко помічати на барних графіках. За статистикою, в типовій американській акції відбувається, в середньому, 18 гепів в рік. Середня величина гепа становить 1. 62% для гепів вгору і 1.72% для гепів вниз.

Про що говорять гепи?

З точки зору технічного аналізу, один із сценаріїв розвитку гепів такий: ціна рухається занадто швидко і заходить занадто далеко, щоб зберігався моментум. В результаті, після формування гепа вона розгортається і починає рух в зворотному напрямку. Цінові гепи, що призводять до такої ситуації, називаються гепами виснаження Гепи виснаження, будучи гепами "на відрив", мають на увазі швидкий і значне зростання або зниження ціни, найчастіше досить велике. Іншими словами, широкий ціновий геп після великого руху ціни в тому ж напрямку потенційно є гепом виснаження.

Грунтуючись на цьому визначенні, ми спробуємо створити і протестувати метод передбачення гепів виснаження, що базується на двох факторах - тренді в акції та величиною гепа. З точки зору розробки торгової стратегії, гепи виснаження відкривають можливості для торгівлі в протилежному напрямку. Ми також спробуємо протестувати стратегію торгівлі передбачуваних гепів виснаження униз. Під передбачуваними гепами виснаження вниз ми маємо на увазі гепи, відібрані за допомогою методу передбачення гепів. Ми детально розглянемо цей метод і його застосування. Ми також представимо стратегію торгівлі цінових гепів і покажемо результати тестування на історії.

Гепи виснаження вниз

У даній статті ми розглянемо тільки гепи виснаження вниз і стратегію їх торгівлі. Як було сказано, для пошуку гепів виснаження вниз ми використовуємо два фактора - падіння тренд в акції і величина гепа вниз. За визначенням, знижуються тренд має місце, коли ціна знижується більш ніж на 20%, а зростаючий тренд - коли підвищується більш ніж на 20%. Це визначення практично збігається з "підвищенням або пониженням курсу акцій більш ніж на 20%", яке пропонується в теорії Доу.

В акції, яка знаходиться у знижується тренді, може статися геп виснаження вниз. Знижуються і підвищуються тренди проілюстровані на графіку Archer Daniels Midland Co. (ADM) на рис. 1.

Мал. 1: знижують і підвищують тренди

Тренди ідентифікуються на підставі визначення тренда. Про що знижується тренді можна говорити, коли ціна акції впала не менше ніж на 20%. Заштрихованная червоним область на графіку - це знижуються тренд, який ми могли розпізнати після рівня т. зв. підтвердження тренда (Ліва горизонтальна сіра лінія). Акція впала на 20% від попереднього High підвищується тренда до сірої лінії. Зазначений правої сірою лінією рівень розвороту тренда показує, що акція виросла на 20% щодо Low що знижується тренда. Ця точка є закінченням що знижується тренда. Під час перебування ціни в червоній зоні можна вважати, що має місце знижуються тренд. Цінові гепи вниз, які трапляються в ході що знижується тренда, є потенційними гепами виснаження, які ми і будемо розглядати.

Для цілей цієї статті, величиною гепа вниз будемо вважати ширину гепа, тобто відстань по вертикалі між ціною Low вчорашнього дня і сьогоднішньою ціною відкриття, в процентах. Коли геп вниз відбувається на що знижується тренді, а його розмір перевищує середній розмір гепів в цій акції, будемо вважати, що у нас є передбачуваний геп виснаження вниз

Заштрихований зеленим кольором інтервал на рис. 2 можна розглядати як передбачуваний геп виснаження вниз, тому що геп стався в ході що знижується тренда (його величина позначена вертикальною жовтої рисою), а його розмір більше, ніж середній розмір гепів в цій акції.

Мал. 2. Передбачуваний геп виснаження вниз

Заштрихований зеленим кольором інтервал можна розглядати як передбачуваний геп виснаження вниз, тому що геп стався в ході що знижується тренда, а його розмір більше, ніж середній розмір гепів в цій акції.

Ціни входу і стоп-Лосано обчислюються на підставі типового нижнього діапазону, а цінова мета - на підставі типового верхнього діапазону в даній акції.

Стратегія торгівлі

Тепер, коли ми визначили, як будемо ідентифікувати передбачувані гепи виснаження вниз, перейдемо до розробки стратегії їх торгівлі. Торгова стратегія - це набір методів (алгоритмів і прийомів), які можна незалежно і багаторазово використовувати в процесі торгівлі. Дана стратегія торгівлі гепів була розроблена для відкриття позицій в лонг після появи передбачуваного гепа виснаження вниз; тривалість угод - в межах 10 днів після появи гепа (на рис. 2 показаний період торгівлі 10 днів). Дана стратегія передбачає обчислення рівнів входу, цілі і стоп-лосс на підставі типового діапазону торгівлі в даній акції за 10-денний період. На рис. 2, заштрихованная сірим область охоплює діапазон цін, поділений червоною горизонтальною лінією. Ця червона лінія позначає рівень відкриття гепа (ціну відкриття в день гепа). Частина області над червоною лінією називається верхнім діапазоном А частина області під нею - нижнім діапазоном Ціни входу і стоп-лосс обчислюються на підставі типового нижнього діапазону, а цінова мета - на підставі типового верхнього діапазону в даній акції. Ось формули обчислення (правила):

Вхід - Перша доступна ціна між червоною лінією і рівнем стоп-Лосано (крім випадків відкриття нижче стопа)

Стоп - Величина типового нижнього діапазону нижче червоної лінії x 1. 5

Мета - Величина середнього типового верхнього діапазону вище червоної лінії

На графіку AuRico Gold на рис. 2 видно, що в цій акції середній розмір гепа становить 2. 22%, типовий верхній діапазон - 6.24%, а типовий нижній діапазон - 14.41%. Зауважимо, що в липні 2015 року AuRico Gold була придбана компанією Alamos Gold. В даному прикладі, червона лінія знаходиться на рівні 6.07 $, тому розрахунковий рівень стоп-лосс становить 4.76 $ (6.07 $ -6.07 $ × 14.41% × 1.5). Ціною входу стала б перша доступна ціна між 4.76 $ і 6.07 $ в перші п'ять днів з 10-денного періоду. Розрахункова мета знаходиться на рівні 6.45 $ (6.07 $ + 6.07 $ × 6.24%). Як видно з графіка, вхід стався в перший день 10-денного періоду за ціною відкриття 5.62 $. Угода завершилася на сьомий день виходом на цільовому рівні 6.45 $.

Далі необхідно зрозуміти, чи працює дана стратегія і на інших передбачуваних гепах вниз в даній акції, а також з іншими акціями. Щоб це з'ясувати, потрібно провести повномасштабне тестування на історії. Ми випадковим чином відібрали 1816 акцій, які торгуються на NYSE і NASDAQ, і скористалися даними за 10-річний період - з 1 вересня 2004 по 1 вересня 2014 року. Ми застосували спеціально розроблене програмне забезпечення Щоб знаходити в акціях тренди, фільтрувати гепи, аналізувати верхні і нижні діапазони, обчислювати ціни торгівлі, генерувати угоди для передбачуваних гепів вниз і узагальнити результати тестування. Потрібно додати ще кілька правил торгівлі:

- Відкривати позицію можна тільки в разі, якщо торгівля в акції не припинена.

- Якщо в перші 5 днів 10-денного періоду вхід не відбувається, акція більше не розглядається.

- Після входу, якщо ціна залишається між рівнями мети і стопа до кінця 10-денного періоду, програма продає акцію за ціною закриття 10-го дня.

- Виходити в день входу забороняється.

При тестуванні на історії, наше програмне забезпечення згенерувало 36 872 угод по даній стратегії в 1816 акціях. Згідно підсумковій статистиці по акції AuRico Gold, наша стратегія втратила 30. 48% в 33 угодах за період 10 років. Чому ж стратегія не спрацювала на інших гепах в цій акції? За статистикою, типовий верхній діапазон в ній становив 6.24%, а нижній - 14.41%. Ставлення верхнього діапазону до нижнього - 1: 2.31. Коли акція має схильність ходити після гепів більше вниз, ніж вгору, важко заробити за допомогою угод в лонг. Дана акція не демонструвала моделі, стабільно породжує гепи виснаження, аналогічні показаним на рис. 2. На щастя, статистика говорить про те, що таких акцій, як AuRico Gold - меншість. Тому, якщо видалити її з портфеля, ефективність стратегії підвищиться.

Щоб підтвердити це припущення, було відібрано 275 (топ-275), 450 (топ-450) і 900 (топ-900) кращих акцій зі списку 1816 раніше протестованих акцій, відсортованого за значенням відносини діапазонів. Ми відбирали акції, що мають найвище відношення верхнього діапазону до нижнього. Вони склали три окремих портфеля. Акція AuRico Gold має низьке відношення діапазонів, тому не була відібрана. Якщо є позитивний взаємозв'язок між прибутком, отриманим при тестуванні на історії, і ставленням діапазонів, то припущення про те, що важко заробляти на лонгових угодах в акціях, які після гепів більше ходять вниз, ніж вгору, можна вважати правильним.

Результати тестування

На рис. 3 можна побачити, що середньорічна дохідність при тестуванні на історії нашої стратегії склала 20. 60%, 25.20% і 30.20% для топ-900, топ-450 і топ-275, відповідно. Прибутковість в перерахунку на одну угоду склала 0.98%, 1.14% і 1.32%. Відсоток прибуткових угод - 57.70%, 58.68% і 59.20% для відповідних портфелів. Акції з топ-275 мали більш високе співвідношення верхнього та нижнього діапазонів, ніж акції з інших портфелів.

Результативність цього портфеля (прибутковість і просадки) теж була вищою, ніж для інших портфелів, протягом більшої частини дослідженого періоду. Як і очікувалося, портфель топ-450 показав кращі результати, ніж топ-900. Це підтверджує припущення про те, що акції з більш високим співвідношенням верхнього та нижнього діапазонів працюють краще. На рис. 3 також показані сукупні значення прибуток/збиток для акцій NASDAQ і NYSE. Крім кращої результативності, така стратегія дає просідання набагато менше, ніж у індексів. В цілому, це означає, що дана стратегія менш ризикована.

Мал. 3. Результати тестування на історії

Акції з більш високим співвідношенням верхнього та нижнього діапазонів працюють краще.

Дана стратегія дає набагато менші просадки, ніж індекси.

Чи працює це?

Дана стратегія торгівлі гепів заснована на використанні умов перепроданості, які виникають при появі гепів виснаження. Вона дає більш гладку і з меншими просадками криву прибутковості, ніж індекси. Тестування стратегії дає підстави вважати, що метод передбачення гепів виснаження працює. Оскільки ця стратегія передбачає часте відкриття угод, на відміну від стратегії "купити і тримати", то її можна застосовувати при набагато меншій сумі на торговому рахунку.