Прибуток ЛУКОЙЛу звалилася в 2, 5 рази

НК "ЛУКОЙЛ" - вертикально інтегрована нафтова компанія, займає друге місце після "Роснефти" серед російських нафтових компаній за рівнем видобутку вуглеводнів. Основні види діяльності: розвідка і видобуток нафти і газу, виробництво нафтопродуктів і нафтохімічної продукції, а також збут виробленої продукції. Головний видобувний регіон в Росії - Західна Сибір. За кордоном компанія працює в Казахстані, Єгипті, Азербайджані, Узбекистані, Саудівській Аравії, Ірані, Колумбії, Венесуелі, Іраку та ряді інших країн.

За підсумками 9 місяців 2015 року можна сказати, що "ЛУКОЙЛ" входить в число сировинних компаній, які значно погіршили свої фінансові показники. У той час як багато конкурентів змогли диверсифікувати свій бізнес, скориставшись девальвацією рубля для захоплення нових ринків, "ЛУКОЙЛ" значно послабив своє фінансове становище.

До основних підсумками 2015 року компанія відносить наступні моменти:

  • зростання видобутку рідких вуглеводнів на 3, 9%
  • успішне виконання планів на родовищах Західна Курна-2 і шельфі в Румунії
  • пуск комплексів нових НПЗ в Нижньому Новгороді і Пермі
  • показник вільного грошового потоку в 2 млрд. доларів
  • поступове посилення глобальної конкуренції, що зберігає низькі ціни на нафту

Згідно з опублікованим звітом компанії, виручка компанії за 9 місяців скоротилася з 112, 9 млрд. Доларів до 74,7 млрд., Що пояснюється значним для всієї галузі падінням цін на нафту. Експорт нафти збільшився на 16% до 25,8 млн. Тонн, в той час як експорт нафтопродуктів впав на 12% до 15,6 млн. Тонн. Одночасно з падінням виручки компанія змогла зменшити показник витрат на 24% до 5,7 млрд. Доларів.

Чистий прибуток компанії знизився в 2, 5 рази, якщо рік тому вона дорівнювала 5,7 млрд. Доларів, то в нинішньому вона склала 2,3 млрд. Прибуток на одну акцію компанії склав 3 долари. Показник EBITDA склав 10 млрд. Доларів, що на 30% нижче торішнього показника. Чистий борг компанії дорівнює 9 млрд. Доларів.