Цінова модель «Прямокутник» - продовження тренда

Цінова модель «Прямокутник» являє собою класичний приклад консолідації ціни у вузькому діапазоні перед подальшим рухом ринку в обраному напрямку. Ціни фігури «Прямокутник », розташовані в районі консолідації, як правило, мають чітко і яскраво виражені горизонтальні рівні підтримки і опору (без оновлення максимумів і мінімумів).

На біржових ринках така цінова модель з'являється в ті моменти, коли трейдери та інвестори очікують виходу важливих новин, в результатах яких сумніваються. Після публікації, яка підтверджує очікування спекулянтів, вони продовжують рухати ціну в раніше обраному напрямку.

Відпрацювання фігури технічного аналізу «Прямокутник»

Після прориву рівня опору в бичачої цінової моделі «Прямокутник» ціна проходить відстань, рівну висоті прямокутника. У ведмежою фігурі «Прямокутник» ситуація дзеркальна, т. Е. Під час пробиття рівня підтримки ціна проходить відстань рівне висоті фігури.

В окремих випадках дана цінова модель сигналізує про зміну тренда, т.е. після ралі ціни відбувається консолідація у вигляді «Прямокутника» з пробиттям в сторону, зворотну попереднього тренду. З економічної точки зору, така ситуація трапляється тоді, коли очікувані до публікації макроекономічні дані виявляються гірше припущень експертів.

Приклад ціною моделі «Прямокутник»