Price Action: PPR

Pivot Point Reversal, він же PPR

Являє собою комбінацію з 3-х свічок. Є як розворотним, так і на продовження тренда.

Для бичачого Сетап Ціна рухається вниз і встановлює новий мінімум. Наступний бар своїм мінімум не виходить за мінімум попереднього бару, а закривається вище його максимуму.

Для ведмежого Сетап Ціна рухається вгору і встановлює новий максимум. Наступний бар не виходить за максимум попередньої свічки, а закриває нижче його мінімуму

Як істинний writer я буду брати приклади на історії і робити короткий аналіз.

Давайте швиденько пробіжить по кожному з них.

1) В цілому, ситуація для лонга була не в кращій формі. Щодо сильний імпульс, немає гальмівних свічок, пропускаю вхід, щоб уникнути зайвих збитків.

2) Тут вже цікавіше, проте все одно пропускаємо вхід, не бачу опори для патерну, до того ж був пробитий HH (Hight hight).

3) Непогане місце для входу. Підтримка (опора) для патерну є, раніше був ГЕП, який в теорії прагне до закриття (так званий помилковий ГЕП), але немає зниження імпульсу, скоріш за все чекав би, поки ціна проб`є зону П/С утворену від гепа (Цей проміжок - зона п с)

4) Їдемо далі. Ціна пройшла N-е кількість пунктів і загальмувала, такий собі боковічок намічається, однак вона не поспішає падати, а видає черговий PPR для лонга (млявий імпульс після відскоку натякає на можливе продовження лонга).

Якщо говорити відверто, я б навряд чи увійшов, бо ціна не пробила рівень опору. Чекаємо пробою рівня і відкату до нього (відкати бувають в 90-95% випадків, не поспішайте залітати на імпульсі або просто на пробої рівня).

5) Дуже сильний імпульс, чи після такого варто заходити, тому що ціна має властивість консолідуватися при потужних ривках. Емоції пройшли, грошики злиті зароблені на цьому падінні і далі відпочиваємо. Однак, в цьому ж прикладі ціна продовжила падати. Пропускаю.

6) Наступний приклад анекдотичний (якщо немає рівня підтримки лівіше), тому що багато хто любить заходити по свечулькам і ігнорувати тренд не розуміючи, що PA це не тільки свічкові комбінації, які показують боротьбу биків ведмедів за певний проміжок часу, але не відображають суті всієї картини, окремі елементи. Пропускаємо вхід.

Разом виходить 1-2 входу з 6 мною знайдених.

Приклад на акціях Gopro (Тикер - GPRO)

1) У першому прикладі ціна загальмувала на круглому рівні в 9. 00, плюс раніше вона вже від нього "відскакувала". Тут не так сильно важливий патерн, нам потрібно уповільнення імпульсу, щоб переконатися, що пробою рівня не буде. Перед ривком вгору утворюється PPR, до того ж дотримані умови у вигляді зниження імпульсу. Однак, якщо подивитися на це з іншого боку, то вхід досить ризикований. Тренд був ще не завершений (не порушені LH).

2) Тут спірний момент, як з "правильністю" самого патерну, так і з моментом входу, бо там був утворений трикутник. У подібних ситуація вхід допустимо, однак будьте обережні, це натяк на те, що ціна може відкотити назад до Low Hight. (В нашому випадку це круглий рівень)

3) Таких прикладів розвороту ви знайдете купу. Круглий рівень + рівень опору утворений майже рік тому. Хороший момент для входу. Умови в вигляді зниження імпульсу виконані.

4) Лонговий паттер, однак він не відпрацьовує. 5-е торкання лінії тренда. Раніше сильний імпульс, до освіти паттерна велика ведмежа свічка. Якщо бачите подібні приклади, але поспішайте входити, а залишайтеся або в стороні, або мінімальними позиціями. Після 3-4-ого торкання рівні лінії тренда менш надійні, враховуйте це.

P. s, перепрошую, що на скронях не видно рівнів, масштабування позбавила змоги.

Stop loss and Take profit

Давайте ка візьмемо кілька прикладів і розглянемо, як можна увійти з цього патерни на форі:
Take profit виставляйте по ситуації. Якщо зліва немає заторів, то виставляйте 1: 2 і більше. Зверніть увагу, що я виставив "Sell stop" за мінімум свічки, такий прийом гарний для денних графіків і Н4, для більш низьких ТФ він навряд чи буде корисний. Робиться це для того, щоб мінімізувати ризики в угоді. Буває, що ціна йде вгору вниз до вашого стопу, але при цьому не пробиває мінімум пред. свечі.

Для БО вхід на 3-4 і більше свічок. Однак, це вже від людини залежить. Кому-то на 3 краще, а кому-то на 5, дивіться вже самі.

Чи не торгуйте його просто як окрему комбінацію, інакше він, і будь-який інший сетап, втрачає свій сенс. Враховуйте тренди, силу руху і рівні Підтримки та Опору + лінії тренда.

В цілому, ця моделька нічого особливого з себе не представляє, звертайте більше уваги на саму ціну, тоді і патерни будуть працювати. Нижче залишаю посилання за рівнями П/С і про формування трендів моделей від Мартіна Прінга.

Рівні П/С: Тик
Мартін Прінг про формування трендів і моделей: Тик