Price action: модель поглинання

Price Action модель поглощения Привіт, друзі!

Продовжуємо вивчати методи і патерни форекс торгівлі по Price Action. Цього разу мова піде про Моделі Поглинання (інша назва Зовнішній Бар), яка дуже схожа на внутрішній Бар, але сигнальна і попередня свічки в Моделі Поглинання як би поміняні місцями. Дивіться відео і все самі зрозумієте?

опис паттерна

Що означає цей патерн з точки зору руху натовпу? При торгівлі паттернами Price Action дуже важливо розуміти, що насправді відбувається з точки зору "натовпу", які рішення приймають торговці і чому ми будемо купувати або продавати, тобто на підставі чого ми будемо відкривати позицію.

Якщо в разі Моделі Поглинання поглинається бар був невеликого розміру, то це означає, що ринок не був упевнений, куди йому йти. Відповідно, через відсутність узгодженого думки ринкових гравців, відбулася певна консолідація.

На прикладі ведмежого Сетап зовнішній бар активував стоп накази тих, хто сподівався на зростання. Після цього свічка розгорнулася і пішла в зворотному напрямку. В результаті свічка поглинула не тільки тіло, а й точку лоу свічки, тим самим позначивши те, що рух вниз вже визначено і ринок, відповідно, знайшов свій напрямок.

Якщо ж зовнішня свічка повністю поглинула попередню (порівнянного з нею розміру), то це говорить про повну зміну тенденції. Тобто на відкритті зовнішнього бару ціна ще трохи рухалася за інерцією, активувавши залишилися стоп накази, а потім повністю розвернулася, пробивши хай попередньої свічки.

приклади

Графік USDJPY, D1. Ціна трохи консолідувалася, утворивши спочатку один невеликий бар, а за ним ще одні. Після цього з`являється свічка, яка повністю поглинула і тіло попередньої свічки і точки хай і лоу. На цьому прикладі зовнішній бар поглинув навіть дві попередні свічки, що говорить про наявність сильного сигналу.

Якщо трохи віддалити графік, то стане видно, що нижній хвіст вертикального бару спирається на рівень підтримки. При цьому рівень досить непоганий, багато раз протестований ціною в минулому. Таким чином, у нас є жорстка точка опори. Запам`ятайте, без точки опори жоден сигнал Price Action не береться.

Отже, у нас є сигнальна свічка, яка закрилася і зафіксувалася. Як будемо торгувати? Купувати відразу, як і в разі будь-якої моделі Price Action ми не будемо, ми будемо використовувати відкладений ордер. Ордер виставляємо трохи вище точки хай сигнальної свічки. Стоп лосс, навпаки, виставляємо трохи нижче точки лоу. Цілі по фіксації прибутку можна визначити, виходячи з рівнів підтримки / опору, Або ж можна встановити тейк профіт кратно стоп лосс, множачи на 2 або 3.

Недалеко від цього знаходимо приклад невдалого Сетап. Ми бачимо, як на графіку з`являється величезна свічка, яка покриває як попередню свічку, так і весь попередній рух. Природно, входити після такого сигналу на покупку було б нерозумно. Як правило, після такої істеричної реакції ринку відбувається відкат, що, власне, і сталося.

Тобто, якщо ви бачите сигнальну свічку, яка аж надто сильно виділяється на графіку, то в таку позицію входити не варто. Іноді краще почекати розвиток подій в стороні.

Як я вже говорив, для будь-якої моделі Price Action необхідна точка опори. Це може бути рівень Фібоначчі, рівень підтримки / опору або трендова лінія. Наприклад, тут ми бачимо приклад зовнішнього бару з поглинанням попередньої свічки.

Але, якщо ми віддалимо графік, то відразу стає зрозуміло, що у свічки немає ніякої точки опори. Таким чином, якби ви увійшли у даній паттерну, ви б тільки втратили.

На основі патерну Поглинання входити потрібно тільки за існуючим тренду. Ще краще, якщо патерн з`являється після корекції на усталеному тренді. Стоп лосс ставимо трохи нижче сигнальної свічки, тейк профіт на найближчому горизонтальному рівні або кратно стопу, в залежності від ваших цілей.

Розглянемо приклад на спадної тенденції (EURUSD, днювання). Тут після невеликої корекції утворився зовнішній бар, який захопив одночасно дві свічки. До того ж сигнальна свічка припала на понеділок, в зв`язку з чим на відкритті утворився невеликий геп.

Як годиться, встановлюємо відкладений ордер на продаж трохи нижче мінімуму сигнальної свічки, стоп лосс трохи вище максимуму. Виходячи зі співвідношення 1: 2, встановлюємо тейк профіт. Якщо трендові рух досить сильне, тейк можна ставити і в три стопа.

висновки

При торгівлі Price Action потрібно враховувати відразу кілька факторів. Свічкові моделі дають орієнтування до дії, але при цьому не можна випускати з уваги основний тренд і цінові рівні. Сам патерн завжди повинен мати точку опори. Подібна комплексна оцінка допоможе уникнути завідомо неправдивих входів, а звичка до расчетливому підходу - тільки на краще.

Топік по Price Action на нашому форумі

З повагою, Власов Павло