Презентація sony PlayStation 4 допомогла Nintendo?

У четвер, на наступний день після презентації компанією Sony (NYSE: SNE) нової консолі PlayStation 4 Її акції несподівано впали в ціні на 2, 7% - до $ 14,08, в той час як акції її конкурента Nintendo (OTC Pink: NTDOY) піднялися на 2% - до $ 11. 79. При цьому останнім часом спостерігалася зворотна тенденція для обох компаній.
У чому ж справа? У середу ввечері в Нью-Йорку Sony організувала презентацію, витративши дві години обговорення можливостей консолі PlayStation 4 та ігор, які будуть розроблені для неї. Приставка нового покоління відрізняється більш високою якістю графіки і можливостями інтерактивного обміну між гравцями, в тому числі через соціальні мережі. Консоль заснована на стандартному програмному забезпеченні, в ній буде використаний потужний процесор з архітектурою X86, що полегшить роботу творцям ігор. Однак протягом всієї презентації сам пристрій так і не було продемонстровано публіці, що породило спекуляції на тему "Sony напевно тримає щось під покровом таємниці".
Незважаючи на те, що японські гіганти Sony і Nintendo - конкуренти на ринку відеоігор, їх бізнес має безліч відзнак. Nintendo в основному спеціалізується на розробці відеоігор і є найбільшою в світі ігровий компанією за розміром виручки. Бізнес Sony більш диверсифікований: він включає побутову електроніку, розваги та фінансові послуги. До того ж, ігровий аудиторією Nintendo по більшою мірою є сім'ї і діти, а не "професійні" геймери. Тому PlayStation 4 зовсім не обов'язково повинна витіснити з'явилася на ринку в листопаді 2012 року власну консоль Nintendo - Wii U.
Однак існує і одна дуже важлива обставина, однаково впливає на обидві компанії - жорстка конкуренція з боку смартфонів, планшетів і соціальних мереж. У Nintendo вже змушені були скоротити прогнози по продажах на 2013 рік у зв'язку з їх відставанням від початкових планів компанії.
І незважаючи на те, що більшості аналітиків сподобалося те, що вони почули в середу ввечері про PlayStation 4, багато питань залишаються відкритими, зокрема дизайн, вартість і дата надходження пристрою в продаж. Офіційна ціна на PlayStation 4 не називається. Передбачається, що вона складе близько $ 400.
Можливо, результати торгів у четвер відображають процеси хеджування та реалізації прибутку: в очікуванні презентації акції Sony на американському ринку піднялися на 30% за останні два місяці, тоді як папери Nintendo, навпаки, подешевшали на 30% з часу випуску Wii U в середині листопада.