Портфельний інвестор

Як джерело фінансування на тривалі терміни для підприємств є портфельні інвестиції. Такі організації, як пенсійний фонд, наприклад, або страхова компанія певної спрямованості, можуть бути портфельними інвесторами В особі цих організацій вони виступають покупцями акцій компанії. Корінна відмінність їх стратегічних інвесторів знаходить своє відображення в зацікавленості більшої вигоди, але без прямої участі і контролю робочих моментів, пов'язаних з такими вкладеннями. Само собою зрозуміло, що, купуючи акції, зацікавленість портфельного інвестора зумовлена ​​зростанням цін на ці папери з метою отримання хороших дивідендів.

Мета таких інвесторів стає реалізованої в тому випадку, коли досягається прибутковість і зменшуються можливі ризики щодо втрати грошових коштів.

Пріоритети портфельних інвесторів

З огляду на подібні нюанси, портфельні інвестора не поспішають заволодіти якимось одним контрольним пакетом акцій, а мають в своєму досвіді придбання цінних паперів декількох підприємств і при цьому отримують право голосу відповідно до кількості куплених цінних паперів.

Види цінних паперів

У компаніях цінні папери поділяються на деякі види:

  • цінні папери, які приносять певний фіксований дохід. До них можна віднести як депозити, так облігації та акції;
  • цінні папери, що належать до категорії похідних. Це наявність опціонів і ф'ючерсів;

Інвестиційна привабливість різних цінних паперів

Цінні папери можуть відрізнятися інвестиційною привабливістю. Наприклад, основним критерієм цінності акції в очах портфельного інвестора постає майбутнє зростання її вартості і стабільність виплати дивідендів. З цієї ж сторони цінність і привабливість облігацій виражається в надійності даного виду цінних паперів. Хоча щодо отримання доходу вони програють по відношенню до акцій, але забезпечують більшу впевненість в доході і сталість в можливості його отримання. Що стосується опціонів, а так - же ф'ючерсів, які відрізняються дуже високою інвестиційною привабливістю з точки зору отримання великих доходів, то вони включають в себе певну частку ризику.

Правила щодо складання інвестиційного портфеля для кожного інвестора повинні грунтуватися, грубо кажучи, на двох основних передбачуваних умовах, це:

  • прогноз прибутковості;
  • і можливі ризики.

Усе. Тепер необхідно визначитися з вибором емітентів і зробити диверсифікацію вкладень.

Ступінь ризику портфельного інвестора

За великим рахунком будь-які інвестиції піддаються ризикам, які знаходяться під впливом факторів як економічних і законодавчих змін, так і необачного вибору цінних паперів конкретного підприємства і помилкових прогнозів щодо отримання очікуваного прибутку. Саме з метою прийняття правильного рішення по формуванню інвестиційного портфеля, і виникає необхідність в отриманні компетентних консультативних послуг в сфері стратегічного управління фінансами.

Найуспішніші портфельні інвестори

Михайло Прохоров
- цей політик веде свій бізнес в Росії, мільярдер. Навчався він у фінансовому інституті, володіє банком "Міжнародна фінансова компанія", ОНЕКСІМ-банком.

Алішер Усманов
- займається підприємницькою діяльністю в Росії, мільярдер, є засновником USM Holdings (48%). У 500% оцінює Усманов загальну прибутковість від інвестицій в китайський онлайн-рітейлер Alibaba.

Уорен Баффет -
великий і впливовий інвестор, американський підприємець. Він займає 3-тє місце у відомому всім журналі Forbes серед найбагатших людей планети. До речі, Перший перші свої гроші Уоррен Баффет заробив в 11 років, працюючи з акціями!