Індикатор pivot points допоможе визначити точки розвороту цінового рівня

pivot-points

Індикатор Pivot Points - це ефективний інструмент для проведення технічного аналізу, головним завданням якого є визначення точок розвороту. Він був створений в 1934 році, але використовувався спочатку виключно на фондових ринках. Деякий час по тому, коли торгівля на ринку Форекс стала доступною всім охочим, індикатор став застосовуватися і там.

Як виглядає індикатор Pivot Points, ви можете побачити на картинці, розташованої нижче.

indikator-pivot-points

Варто зазначити, що індикатор Pivot Points підходить для використання на тайм-фреймах до D1. У зв`язку з цим якщо ви перенесете його на тайм-фрейм D1 і більш, перед вами може з`явитися напис, що сповіщає вас про те, що у вас знизився тайм-фрейм.

З іншими корисними індикаторами ви можете ознайомитися тут і тут.

Як розраховуються лінії індикатора Pivot Points

Рівень зеленого кольору з написом Pivot є основним. Він розраховується наступним чином: (максимум минулої доби + мінімум минулої доби + ціна закриття минулої доби) / 3. Так як ринок Форекс працює цілодобово враховується час закриття о 4 годині ранку по Нью-Йорку.

Потім обчислюються рівні опору, які підписуються R1, R2, R3, а також підтримки - S1, S2, S3. Формули розрахунку цих ліній ви можете побачити на зображенні, представленої нижче.

pivot-points

Де PP - це на основний рівень, пофарбований зеленим кольором, L - мінімум минулої доби, H - максимум минулої доби.

Завантажити індикатор Pivot Points ви можете за посиланням, розміщеної нижче.

Установка Pivot Points

Установка даного індикатора здійснюється за стандартною схемою. Завантажуєте архіви, зберігаєте їх в каталог даних, потім перезапускаєте торговельну платформу. Після цього вибираєте підходящу валютну пару, тайм-фрейм і переносите індикатор з вікна «Навігатор» на відкритий графік.

Якщо ви все зробите правильно, перед вами з`явиться таке ж вікно, як на картинці, розташованої нижче.

pivot-points

Тут всього одна настройка - це кількість свічок, які беруть участь в розрахунку. Міняти це значення не рекомендується, так як може порушитися ефективність індикатора.

Як використовувати індикатор Pivot Points в торгівлі

Деякі трейдери використовують показання даного індикатора просто як рівні підтримки і опору. Тестувати ці рівні буде сам ціновий рівень. У деяких випадках він може трохи відскочити, пробити, а потім знову відскочити від рівнів. Тут варто знати, що чим більший рівень, тим більше буде відскоків від нього.

Ідеальним варіантом є ситуація, коли ціна пробиває один з рівнів. В такому випадку лінія опору стає лінією підтримки.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Весь сенс застосування даного індикатора полягає в тому, щоб в момент наближення ціни до S1 був сенс у відкритті угоди на покупку. Якщо ж ціна наближається до рівня R1, то варто зайнятися створенням угоди на продаж.

У разі якщо ціна пробиває всі три рівні, то це може свідчити про те, що на ринку зароджується нова тенденція. Для підтвердження цього рекомендується використовувати додаткові інструменти.

У разі якщо після відкриття сесії ціна розташовується вище зеленого рівня, то це означає, що, швидше за все, в майбутньому ціна попрямує вгору, а якщо нижче - то вниз. Таким чином, рівні Півот і їх розташування щодо цінового рівня відображають напрямок тренда. А ось лінії підтримки і опору використовуються для установки тейк-профіту.

Такий спосіб ведення торгів на основі рівнів Півот є класичним, але використовувати його в якості основного інструменту не бажано, тому що не відомо точно, проб`є ціна наступний рівень або недоб`ет його. Саме з цієї причини індикатор Pivot Points рекомендується використовувати в парі з іншими інструментами.

видані сигнали

При використанні цього інструменту для ведення торгів необхідно в обов`язковому порядку звертати увагу на такі сигнали:

  1. Ціновий рівень пробиває першу лінію опору, після чого продовжує рух вгору. Дана ситуація свідчить про сильну висхідної тенденції.
  2. Ціновий рівень пробиває перший рівень підтримки, після чого продовжує рух вниз. Такий стан є свідченням сильної спадної тенденції.
  3. Коливання цінового рівня в районі точки повороту, в разі якщо вони обмежені рівнями опору / підтримки є свідченням того, що ринок чекає виходу серйозних новин.
  4. Ціновий рівень різко пробиває першу лінію підтримки або опору, після чого рухається до другої. Подібна ситуація на ринку зазвичай відбувається після того, як новини вже вийшли.
  5. Ціновий рівень доходить до крайніх рівнів підтримки / опору. Такий стан говорить про високий рівень волатильності на ринку.

Для забезпечення максимального рівня точності аналізу ринку рекомендується застосовувати індикатор на декількох тайм-фреймах одночасно. Так, наприклад, якщо ви ведете торги на інтервалі M30, для проведення аналізу необхідно використовувати H1 або H4. Створювати ордера необхідно лише в тих випадках, якщо показання індикатора на всіх аналізованих часових відрізках збігаються.

недоліки інструменту

Якщо ви вирішили використовувати цей інструмент для ведення торгів на валютному ринку, то вам необхідно враховувати його недоліки.

Протягом доби ціновий рівень може кілька разів проходити точку повороту, через що в подібних ситуаціях дуже важко визначити напрямок руху ціни.

Також необхідно пам`ятати, що даний інструмент поводиться по-різному на різних тайм-фреймах.

Ще один недолік даного інструменту полягає в тому, що за задумом його творців він повинен бути максимально динамічним і перемальовуватись в залежності від того, яка сесія на даний момент активна. Насправді, індикатор перемальовується повільно, особливо на тайм-фреймах нижче Н1. Через цю особливість виникає ймовірність створення збиткових ордерів.

Версії індикатора Pivot

Крім описаного вище класичного індикатора Pivot, існує ще дві версії даного інструменту, які володіють власними особливостями:

  1. Camarilla. Дана версія інструменту була створена в 1989 році знаменитим трейдером на ім`я Н. Худоба. Головним достоїнством цієї версії є те, що вона в змозі з високим рівнем точності визначати сильні цінові рівні на часових відрізках Н1, М30 і М15.
  2. Midpivots. Дана версія індикатора була спеціально створена для скальпинга на тайм-фреймі М1. Досвідчені трейдери Форекс не рекомендують застосовувати цю версію індикатора для ведення торгів, так як вона видає багато хибних сигналів, які можуть стати причиною створення збиткових угод.

При грамотному використанні даний інструмент дозволять збільшити прибуток від ведення торгів за рахунок збільшення кількості прибуткових угод. Якщо ви вирішили використовувати цей інструмент для отримання прибутку, в обов`язковому порядку протестуйте його на демо-рахунку.

Індикатор Pivot Points - це унікальний інструмент, який використовується багатьма трейдерами для проведення технічного аналізу, а саме для визначення сили тренда.