Pfizer Inc.: Чи всі зміни ведуть до прогресу?

Завтра виходить звітність одного з лідерів світової біофармацевтичної галузі - Pfizer Inc. (NYSE: PFE). Варто почати з того, що дана компанія на поточний момент володіє патентами на кілька препаратів, що домінують на своїх ринкових сегментах. До них слід віднести такі ліки, як гіпохолестеринемічний бренд Lipitor і гіпотензивний засіб Norvasc.

Короткий огляд компанії
На даний момент, як уже було сказано раніше, компанія є одним з лідерів міжнародної індустрії фармацевтики на ряду з Biogen Idec Inc. і Sanoffi. Проте, в першому кварталі поточного року компанія не може похвалитися блискучими фінансовими показниками. Так, в порівнянні з аналогічним показником минулого року, компанія втратила 9% своєї виручки. Більш того, на поточний момент довгострокові зобов'язання компанії перевищують 38,2 млрд доларів, що не дозволяє говорити про її стабільності у фінансовому плані. Також не можна обійти стороною той факт, що вже в 2014 році у компанії закінчуються патенти на ексклюзивне виробництво ряду ключових препаратів (фактично - лідерів продажів компанії). Нарешті, експерти сходяться на думці, що в цьому році виручка компанії повинна знизитися на 1,4%. Більш того, компанія буде рости наступні роки дещо повільніше, ніж розвивається ринок.
Справедлива вартість компанії
Проте, на даний момент справедлива вартість компанії становить близько 30, 13 $, що на 76 центів вище поточної ринкової. Більш того, компанія ставить собі за мету підвищити вартість однієї акції до 31-32 доларів до кінця поточного року. Даний результат може бути забезпечений за низкою причин. По-перше, компанія показала стільки скромні результати в першому кварталі 2013-го року в зв'язку з реорганізацією бізнесу: американська фармацевтична корпорація направляє кошти з метою знизити свою залежність від ряду брендів.Більш того, цілком можливий перехід на більш затребувані лекарст на основі біотехнологій (замість застарілих гіпохолестеринемічних і гіпотензивних). В тому числі, компанія планує зосередитися на вакцинах і засобах для лікування хвороби Альцгеймера, склавши тим самим конкуренцію перспективним препаратів, вироблених компанією Biogen Indec.
Також не можна не відзначити того факту, що нещодавно велике структурний підрозділ Pfizer, точніше вже колишній підрозділ, вийшло на IPO, що вже з початку наступного року збільшить EPS компанії, що може служити позитивним сигналом для інвесторів.
До того ж, компанія розуміє, що поточний обсяг довгострокових зобов'язань досить великий, тому була розроблена програма по скороченню боргового навантаження до мінімуму вже до 2015 року (планується залишити не більше 3-5 мільярдів боргу).
Нарешті, показник Price-to-book ratio компанії нижче середнього по галузі (приблизно 2, 53 проти 10), що дозволяє говорити про поточну недооціненість американського гіганта.
Загальні висновки і рекомендації
Всі перераховані вище обставини дозволяють сподіватися інвесторам на зростання котирувань компанії в поточному році, що є сигналом до покупки акцій корпорації (по крайней мере, немає сигналів до продажу). Але при цьому не варто забувати, що вже 30 липня виходить звітність компанії, яка може істотно змінити поточний стан справ (в разі низьких показників, природно). Тим самим, на даний момент, тобто до виходу звітності, ми рекомендуємо вам утриматися від активних дій, пов'язаних з акціями американської корпорації.