Відкладені ордери на форекс

отложенные ордера форекс У багатьох форекс стратегії для входів в позиції застосовуються відкладені ордери. Однак багато форекс трейдери нехтують ними, вважаючи за краще ринкові накази. А даремно. У цьому відео-уроці ми розберемо що таке відкладені ордери, в чому їх перевага, які бувають типи отложенніков, коли і як їх можна застосовувати в торгівлі.

Як торгувати відкладеними ордерами на форекс?

У цій статті ми познайомимося з таким поняттям, як відкладені ордери на Forex. Ми дізнаємося, в чому їх відмінність від ринкових ордерів і переваги. Розглянемо типи відкладених ордерів і коли їх слід використовувати. Ну а так же, як їх редагувати, видаляти, пересувати і так далі.

Що таке ринковий ордер? Ринковий ордер - це вхід за ціною, яку нам на даний момент пропонує ринок. В даний момент валютна пара EURUSD дорівнює 1.29999.

1

Заходимо у вкладку «новий ордер». У нас є 2 кнопки «Купити» і «Продати»:

2

Давайте, наприклад, продамо:

3

Приходить оповіщення від сервера брокера і у нас, відповідно, з`являється відритий позиція продажу:

4

Це що стосується ринкових ордерів. Ми відразу ж купуємо і продаємо за поточною ціною. А що ж відбувається, коли ми виставляємо відкладений ордер? Чим він відрізняється від ринкового? Давайте спробуємо його вибрати:

5

Нижче у нас існують кілька типів відкладених ордерів. Для початку давайте познайомимося з ордерами, з типами «Buy Stop» і «Sell Stop»:

6

Давайте виберемо Sell Stop:

7

У наступній графі нам пропонують вибрати ціну, по якій ми хочемо виставити наш відкладений ордер на продаж. Нехай це буде 1.28700.

8

Отже, у нас виставлено відкладений ордер на продаж за ціною 1.28700. Він висить, але ми ще не продали. Коли ціна дійде до нашої позначки, то автоматично, з сервера брокера, здійсниться продаж. І ми отримаємо відкриту позицію на продаж, яка буде показувати плюс / мінус в залежності від подальшого руху ціни.

9

У початківців трейдерів відразу ж виникає логічне запитання: Якщо ми думаємо, що ціна впаде, то чому б не продати прямо зараз за поточною ринковою ціною? Адже, коли ціна зрушиться вниз, то ми отримаємо фору в якусь кількість пунктів на яке ми виставимо відкладений ордер. Тобто ми відразу ж вийдемо на ринок і будемо в плюсі якщо ціна раптом рухається вниз. Так навіщо ж використовувати відкладений ордер, якщо ми можемо продати відразу?

Справа в тому, що виставляючи відкладені ордери, ми даємо собі якусь страховку на випадок, якщо ціна не дійде до нашого ордера, розгорнеться і піде вгору. В такому випадку ми скасуємо наш відкладений ордер, видалимо його і абсолютно нічого не втратимо:

10

А якщо ми б продали за ринковою ціною, яка є на даний момент і ціна різко б розгорнулася, то ми б отримали збиток. Таким чином, використовуючи відкладені ордери, ми розплачуємося тими пунктами, які могли б теоретично заробити, продавши відразу. Виставляючи відкладені ордери «BuyStop» і «SellStop», ми збільшуємо наші шанси на прибутковість угоди. Збільшуємо наш шанс на позитивний результат угоди, але розплачуємося за це можливим прибутком. Але все одно, в цілому, використання відкладених ордерів зменшить кількість ваших збиткових угод і збільшить відсоток прибуткових. Хоча теоретично ми втрачаємо кілька пунктів руху ціни, встановлюючи відкладений ордер.

Ми виставляли відкладений ордер «SellStop». Тепер давайте виставимо на покупку «BuyStop»:

11

Виставимо ціну 1.31000 і натиснемо виставити ордер.

12

Принцип роботи відкладеного ордера на покупку «BuyStop» такий же, як і на продаж «SellStop». Тобто коли ціна дійде до нашого відкладеного ордера, який ми виставили на 1.31000, ми автоматично закупити.

У яких випадках це може допомогти? Давайте розглянемо приклад. Припустимо на свічці під якою виставлена стрілочка:

13

якийсь ваш індикатор або фундаментальний аналіз або ще що-небудь показали сигнал на покупку. Ви вирішили, що потрібно купувати по закриттю цієї свічки. Ви можете закупитися за тією ціною, яка є на даний момент. А можете виставити відкладений ордер трохи вище точки high цієї ціни.

Поставимо лінію там, де ви б могли виставити помилковий ордер:

14

Припустимо ви виставили відкладений ордер на покупку «BuyStop» трохи вище точки high цієї свічки. Таким чином, ви страхуєте себе від можливого розвороту ціни. І в разі, якщо ціна піде ще вище, і ваш сигнал на покупку виявиться вірним, то тоді ми автоматично закупити в точці виставлення цього відкладеного ордера.

15

Дивимося, що ж сталося в подальшому. Ми виставили відкладений ордер на покупку «BuyStop». Наступного свічці ціна розвернулася і пішла вниз. Що ви робите в такому випадку? Ви просто видаляєте відкладений ордер і все. Ніяких збитків ви не понесли.

А в разі, якщо б ви відразу відкрили ордер за поточною ринковою ціною на цій свічці, то ви б понесли збитки. Напевно спрацював би Stop Loss і відповідно ви б втратили якусь кількість пунктів.

Таким чином, відкладений ордер є своєрідною страховкою від розвороту ціни. Але ціна цілком може дійти до відкладеного ордера і потім розвернутися, і принести збиток. Тут вже питання аналізу, точності входу і тому подібного. У даній статті ми розглядаємо тільки роботу з відкладеними ордерами.

Тому, коли ми виставляємо Buy Stop вище поточної ціни, ми як би говоримо нашому брокеру, закупитися, коли ціна дійде до певної позначки. Коли ми виставляємо «SellStop», ми як би віддаємо наказ продати, коли ціна дійде до певної позначки, нижче поточної. Ми не можемо виставити наказ «SellStop» вище поточної ціни. І так само ми не можемо поставити наказ «BuyStop» нижче поточної ціни. В цьому випадку якщо ви раптом хочете закупитися трохи нижче, ніж поточна ціна зараз або навпаки ви хочете продати на кілька пунктів вище щодо її поточних значень, то в цьому випадку вам буде потрібно виставити відкладений ордер на кшталт «BuyLimit» і «SellLimit».

При виставлення ордерів ви напевно помітили, що у нас є ще кілька типів відкладених ордерів. Це «BuyLimit» і «SellLimit»:

16

Давайте для початку розглянемо «BuyLimit». Встановимо значення нижче поточної ціни. Припустимо це буде 1.28800:

17

Ми виставили відкладений ордер «BuyLimit»:

18

Що це означає? Коли ціна опуститься до рівня нашого відкладеного ордера, ми автоматично закупити. Тобто ви розрахували, що на рівні 1.28800 відбудеться відскік, і ціна рушить вгору. Ви можете сидіти і годинами чекати цього. І при цьому не факт, що ви точно встигнете потрапити саме в цей момент, коли графік рушить до рівня вирахуваною вами ціни. А можете виставити відкладений ордер «BuyLimit» і спокійно піти займатися своїми справами. Коли ціна дійде до цього рівня, то автоматично відбудеться покупка.

Аналогічна ситуація з наказом Sell Limit. Виставимо значення 1.31000:

19

Також, як і з BuyLimit, коли ціна рушить вгору і дійде до нашого рівня відкладеного наказу SellLimit, ми автоматично продамо.

20

Це може стане в нагоді, якщо ви вважаєте, що після цього рівня ціна розгорнеться і рушить вниз.

Підведемо підсумок

Якщо ви хочете продати вище поточної ціни, то тоді вам потрібно виставляти Sell Limit. Якщо ви хочете продати нижче поточної ціни, то тоді виставляємо Sell Stop.

Якщо ви хочете купити вище поточної ціни, то тоді виставляємо Buy Stop. А якщо хочете купити нижче поточної ціни, тоді виставляємо Buy Limit. Це відноситься до типів невідкладних ордерів. При виставленні відкладеного ордера у вас є можливість задати не тільки ціну і тип, але і відразу виставити Stop Loss і Take Profit.

21

Якщо ви їх відразу не виставили, то тоді у вас є можливість клацнути двічі на панелі відкритих ордерів.

22

І вже в меню виставити або поміняти, якщо ви раптом вирішили їх змінити, значення Stop Loss і Take Profit.

23

Ви можете це легко виправити. Якщо ви ввели якесь значення, натискаєте змінити і через пару секунд відкладений ордер буде змінений. До нього додасться значення, яке ми виставили.

Якщо ви хочете видалити відкладений ордер, то двічі клацаєте по ньому і натискаєте жовту кнопку з написом видалити:

24

Таким чином відкладений ордер віддалиться. Ніяких комісій брокер за ці дії не бере. Ніяких збитків ви не несете в разі видалення відкладеного ордера. Тобто виставляти і видаляти їх ви можете скільки завгодно. Це все абсолютно безкоштовно.

Сподіваюся, що ця стаття допомогла вам краще зрозуміти, що таке відкладені ордери, як з ними працювати і в яких випадках їх використовувати.

З повагою, Павло

TradeLikeaPro.ru