Платні курси навчання торгівлі

Останнім часом інтернет буквально наводнили оголошення, в яких пропонується навчання торгівлі бінарними опціонами. Зрозуміло все на платній основі. Більш того, часто в коментарях залишають питання типу "порадьте, до кого краще піти вчитися", "готовий вчитися - скільки за це візьмете" і так далі. Сьогодні я хочу покласти край цим питанням роз'яснити свою позицію щодо цього питання.

Для чого проходити навчання?

Це перше питання, яке я задаю всім - навіщо ви хочете вчитися і чому? Здебільшого я чую на це "хочу прибутково торгувати" або "набридло зливати гроші, потрібен наставник". Але чи дають все це платні курси? Адже коли ви на них підписуєтеся і переводите гроші, то, як правило, поняття не маєте, що отримаєте в замін. Я вам більше скажу, всі ці системи навчання в принципі не працюють.

На момент 2017 років немає ряд моделей, які пропонують для платного навчання:

  1. Індивідуальне/групове навчання (курси) від майстра.
  2. Стратегії, індикатори, шаблони і так далі. Одним словом, Граалі.
  3. Програми, проекти та інші розлучення.
  4. Книги, відео, аудіо та інша інформація.

Курси від "гуру"

Як часто доводиться бачити оголошення, що якийсь Іванов Іван, який десятки років заробляє мільйони на фондовому ринку, консультує по неділях Сороса, а по понеділках підказує ЦБ РФ як їм працювати, пропонує навчання форексу і бінарних опціонах для всіх. Мета цієї людини зрозуміла - йому потрібні учні, які будуть йому, як іконі, нести гроші. Але вам це навіщо? Нагадаю вам одну мудрість..

Хто не вміє працювати на практиці починає вчити. Перефразовуючи виходить - вчить навчання, як правило, той, хто не може прибутково торгувати.

Навіщо вам такий наставник? Та й в цілому - чому він вас може навчити? Відкривати угоди? користуватися Метатрейдер? Розповість про індикатори? Розповість про пробою Боллінджера, як про супер ефективну стратегію? Призведе 2 приклади побудови рівнів? Вибачте, звичайно, але такої інформації в інтернеті у відкритому доступі вагон і маленький візок. При бажанні ви самі знайдете відповіді на всі ці питання, не віддаючи гроші нікому.

Приклад такого розлучення на навчання

Приблизно рік тому один з моїх друзів звернувся до мене з проханням, щоб я його вчив. Я, природно, відмовив, щоб людина вчилася самостійності в трейдингу. Але він не заспокоївся. знайшов собі "Гуру", який пару тижнів давав йому деякі сигнали для бінарних опціонів, а потім сказав, що може навчити самостійно торгувати і постійно в прибуток. Людина повівся, перевів гроші за навчання (не малі речі) і буквально на наступний день його видалили з усіх контактів. Ось так ці лохотрони і працюють.. Запам'ятайте, що люди, які заробляють багато, нікого вчити не будуть. У них тупо немає часу на це, тому що час йде на торгівлю і навчання себе.

У чому тут підступ

Зрозумійте одне.. Коли вам продають навчання, курси, стратегії і так далі цене означає, що автором продукту явялется супер успішний трейдер.Більш того, даю гарантію що такого трейдера на продажах зовсім немає. Та й називається це вже не "ринок", не «навчання», не «опціони", а ИнфоБизнес. Суть в тому, що люди заробляють не на торгівлі, а на тому, що продають інформацію. Причому, як правило у вигляді, в якому її повно у відкритому доступі. У нас на сайті є розділ навчання, на просторах інтернету тисячі статей, на ютубі тисячі роликів.. Цього більш, ніж достатньо для 1 людини і для навчання прибутковій торгівлі..

Та й в цілому будь-яке навчання виглядає вельми сумнівним. Тому що курси дадуть вам рівно те, що ви готові зрозуміти і засвоїти. Грубо кажучи - що зрозуміли, то зрозуміли, а далі самі розбирайтеся. Наведу наочний приклад. Вирішили ви навчитися, наприклад, як перебрати движок у машини. Практики у вас "нуль", теорія теж плаває. Ви записалися на курси до досвідченій людині, який 2 місяці з бубном навколо вас танцював і розповідав, як він перебирає двигуни, що за чим робить і так далі. Хіба ви зможете після цього перебрати двигун самостійно? Ні, звичайно.. Якщо вам це дано, то ви це зробите і без Гуру, а якщо не дано, то нехай хоч 10 Гуру навколо вас танцюють з бубнами -все-одно не зробите.

Секретні стратегії

Дивно, але людей буквально тягне на пошуки таких стратегій. Практично кожен новачок щиро переконаний, що є якась стратегія, за якою всі будуть торгувати прибутково, і яку готові йому продати. Так що там новачки, досвідчені люди і ті ні-ні та повертаються до цієї шалений думки. Природно, що попит народив пропозицію. На ринку сьогодні сотні платних індикаторів, стратегій і шаблонів. Нам розповідають, що вони прибуткові і гарантовано дозволять торгувати в "+" і на бінарних опціонах і на форексі. Але сувора правда в тому, що універсального інструменту в принципі не існує. Більш того, ринок змінюється. Західні дослідження показують, що ринок змінюється приблизно 1 раз в 3 місяці, тому якщо у мене зараз є прибуткова стратегія, то необов'язково, що він буде працювати через півроку. Але якщо навіть така стратегія є, то я зумію її скорегувати під ринок, а що будуть робити середньостатистичні трейдери, які хочуть "купити і не паритися"?

Чому люди шукають платні курси?

Причин в більшості випадків кілька:

  • Не хочуть думати самі. Дійсно, простіше жити чужими мізками. "Майстер" сказав "євро долар вниз", значить так і торгуємо. Фактично люди шукають собі няньку, яка буде за них приймати всі рішення.
  • Знімають з себе відповідальність. У разі отримання збитку винен виявляється "Майстер", а трейдер тішить сові зарозумілість, що він то адже сам не помилився. І далі шукає собі наступного "майстра", до якого можна буде спихнути наступну невдачу.
  • Надія.. Нічому життя не вчить наш народ, і ми щиро віримо, що ось-ось з'явиться чарівник, який, як алхімік, буде все перетворювати в золото.

Зрозуміло, що жодна людина не визнається, що він шукає платні курси навчання саме з цієї причини, але всередині кожного це розуміє.. Але, стоп! Якщо вам потрібна нянька, яка буде вас водити за руку з фінансового світу, і яка буде приймати за вас рішення, то який би Ви має право називати себе трейдером?! Трейдинг це професія, в якій потрібно вміти самостійно вчитися і самостійно приймати рішення. В іншому випадку успіху не домогтися. А якщо рішення приймають за вас - взагалі без варіантів.