Перекупленність (overbought)

Перекупленістю називають момент зупинки зростання ціни, це відбувається тому як купувати фінансовий інструмент вже практично ніхто не хоче, але зате багато хто хоче його продати. В цей час зростає кількість відкритих операцій на продаж і як тільки воно досягає максимуму, висхідний тренд не може більше тривати.

Найчастіше перекупленность виникає в той момент, коли ціна знаходиться в максимумі. Максимальна точка при цьому стає рівнем опору, на цьому кордоні відбувається зміна тренда з висхідного на низхідний.

Як знайти зону перекупленности на графіку?

Візьмемо конкретний приклад, щоб розібратися як знайти перекупленность на ціновому графіку. На зображенні вище показаний сильний висхідний тренд, ціна швидко зростає, але при цьому немає факторів для продовження зростання. В результаті настав момент, коли трейдери більше не хочуть купувати актив, вони розуміють, що ціна знаходиться в максимальній точці і починають закривати відкриті угоди на покупку і відкривати на продаж. Це викликає досить швидку зміну тренда на спадний. Коли розворот стався обсяг угод на продаж продовжує збільшуватися і ціна падає ще більше.

Однак, необхідно пам'ятати, що зміна тенденції відбувається не тільки через перекупленності або перепроданості активу. Не варто цілком покладатися тільки на цей інструмент аналізу. Причини для розвороту можуть бути різними: зміна новинного фону, поява технічних фігур розвороту та багато інших.

Знайте, що правильний аналіз зон перекупленності багато в чому залежить від обраного періоду графіка. На короткостроковому ринку перекупленность знайти складніше, надійність методу також буде нижче. Рекомендовані таймфрейме для пошуку перекупленности: годину, чотири години, день.