Оптимальна інвестиційна стратегія форекс

investicionnaya-strategiya

Інвестиційна стратегія являє собою методику отримання прибутку від ведення торгів на ринку Форекс. По суті, всі існуючі на сьогоднішній день стратегії ведення торгів на валютному ринку є інвестиційними, але в цій статті ми зупинимося на тому, як вибрати з них найоптимальнішу.

Для того, щоб вибрати оптимальну інвестиційну стратегію, трейдер повинен тверезо оцінити свої можливості і задати питання, яких результатів він чекає від ведення торгів, а також чи готовий він до довгострокової роботи. Отримавши відповідь на описані вище питання, можна досить легко відкинути ті стратегії, які не підходять саме вам і не витрачати час на ознайомлення з ними.

Вибираючи тривалий або короткий термін інвестування, необхідно в обов`язковому порядку брати до уваги основні принципи інвестиційних стратегій.

В першу чергу слід врахувати свій вік, а також визначити цілі, які ви перед собою ставите. Як правило, молоді люди, що володіють стартовим капіталом невеликого розміру, зосереджуються на короткострокових інвестиційних стратегіях. Вони вважають за краще вести торги на тайм-фреймах М5 і М15. Подібні стратегії пов`язані з високим рівнем ризику, але при цьому вони дозволяють отримувати високий прибуток за умови, що ви володієте необхідними навичками для проведення аналізу ринку.

Трейдери більш старшого віку, як правило, володіють стартовим капіталом великого розміру і розглядають інвестування в валютний ринок як ефективний спосіб диверсифікації власних активів. Саме з цих причин їм більше підходять довгострокові стратегії з тимчасовим періодом: від тижня до декількох місяців. Подібні стратегії інвестування є більш безпечними і в кінцевому підсумку вони дозволяють домогтися набагато кращих результатів, ніж при використанні короткострокових стратегій.

Практика показує, що саме довгострокові стратегії дають можливість отримувати хороші дивіденди, так як короткострокові стратегії в більшості випадків схожі на азартну гру, в якій ви можете як отримати високу одномоментну прибуток, так і швидко обнулити власний торговий депозит.

investicionnaja-strategija-foreks

Залежність ефективності інвестиційних стратегій від емоційного тиску

Відповідно до проведених досліджень перше знайомство з валютним ринком Форекс для більшості трейдерів закінчується плачевно, так як вони починають торги, не беручи до уваги такий важливий фактор, як емоційний тиск. Для того, щоб впоратися із зайвими емоціями і отримувати прибуток від ведення торгів, необхідно витратити величезну кількість часу і сил.

У подібних ситуаціях найкраще використовувати перевірені радники для ведення торгів, а також підписатися на розсилку платних сигналів. Це допоможе вам відчувати себе впевнено під час ведення торгів.

Слід пам`ятати, що сильні емоції є ворогом успішної торгівлі, так як вони змушують робити помилки, що, в свою чергу, призводить до виникнення збитків.

У деяких випадках навіть ефективна інвестиційна стратегія не дозволяє отримувати стабільний прибуток. Це пов`язано з тим, що трейдер сприймає інвестиції в Форекс не як спосіб додаткового заробітку, а як своєрідне хобі. З цієї причини він не встигає стежити за ситуацією на валютному ринку, займаючись іншими справами.

У подібних ситуаціях для того, щоб отримувати прибуток, необхідно використовувати тільки ті торгові стратегії форекс, які не вимагають спостереження за створеними ордерами. Ще одним виходом є застосування довгострокових стратегій з трейлинг стопами, які дають можливість отримувати прибуток навіть в тих випадках, коли ціновий рівень розгортається проти відкритих ордерів.

Проста інвестиційна стратегія

Дана стратегія говорить про те, що ордер на покупку і на продаж варто відкривати на основі наступних даних:

  • Поточні економічні дані країни.
  • Власні висновки щодо певної валюти.
  • Дані технічного аналізу.

У чому ж різниця такого методу ведення торгів від звичайного? По-перше, даний спосіб торгівлі передбачає використання довгих часових проміжків - від D1. По-друге, угода створюється 1 раз в день або в тиждень, в той час як трейдери-Скальпери роблять це від 20 раз в день.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Отже, пропоную вам перейти до вивчення конкретного прикладу.

investicii-v-foreks

Припустимо, після різкого падіння вартості валютної пари GBP / USD, ми на основі економічних даних Великобританії припустили, що в подальшому ціна британського фунта підніметься, з цієї причини в точці А був відкритий ордер на покупку. Прогноз ми склали правильно і закрили операцію в точці B.

Далі ринок прямує вниз, але ми не створюємо угод на продаж, так як згідно з нашим прогнозом на ринку повинен бути висхідний тренд. Чекаємо самого мінімального падіння ціни (точка C) і також відкриваємо довгу угоду. У точці E також спостерігається відкат ціни, де теж можна відкрити ордер на покупку. У разі якщо в майбутньому наш прогноз підтверджується, то ми добре виграємо і закриваємо ордера.

У разі якщо тенденція на ринку змінилася несподівано, то потрібно технічно закрити всі угоди і провести новий аналіз ринку. Як правило, економічні тренди тривають протягом декількох місяців, а іноді і років.

При такому способі ведення торгівлі необхідно правильно скласти прогноз і розрахувати час, протягом якого ви можете утримувати угоди відкритими.

investicionnaya-strategiya

Якби ми відкрили угоди на покупку в точках A, C, E, то ми б безумовно залишилися у виграші.

Найважливіше в цій інвестиційної стратегії - це дотримання правил мані менеджменту. Розмір однієї угоди повинен бути дуже маленьким по відношенню до загального капіталу - він не повинен перевищувати 0,5% від наявних коштів на рахунку. Тільки при такому розкладі ми зможемо відкрити велику кількість угод і постійно докуповуватися на відкатах.

Для ведення торгів по даній стратегії можна використовувати центовий рахунок і кредитне плече в розмірі 1: 500. Таким способом можна торгувати не тільки на валютних парах, але і дорогоцінними металами.

Інвестиційна стратегія «Купи і тримай»

Принцип роботи даної стратегії аналогічний попередньому. Головна відмінність полягає в додаткового прибутку, яка утворюється за рахунок позитивного свопу. Дана стратегія передбачає виконання трейдером наступних дій:

  • Правильний вибір брокера. Компанія Альпарі відмінно підходить для застосування цієї стратегії.
  • Вибираємо валютну пару з позитивним свопом, екзотичні пари для цих цілей краще не використовувати, так як у них високий спред і волатильність.
  • Проводимо аналіз поточної ситуації на ринку і відкриваємо угоду в бік позитивного свопу, якщо він відповідає з трендом.
  • У разі якщо ви можете передбачити найближчу корекцію, то краще за все закрити до неї ордера, а після цього відкрити нові угоди.

Головна складність даної стратегії полягає в умінні дотримуватися правил управління капіталом. Багато трейдерів зазнають збитків через те, що не можуть правильно скласти прогноз. З цієї причини, якщо ви не вмієте правильно передбачити подальший рух ціни, то цю стратегію краще не використовувати.

Висновок: Інвестиційні стратегії є ефективними тільки в умілих руках трейдера. Головна їхня перевага полягає у відсутності складного технічного аналізу ринку, а мінус - відносно невелика прибуток.