На чому і скільки заробляє whatsApp, Viber і інші месенджери?

Вітаю! За прогнозами Radicati Group до 2019 року аудиторія месенджерів складе близько 50% населення планети. Тільки в Росії в 2016 році міжнародний голосовий OTT-трафік вперше перевищив традиційний телефонний: 552 млрд. Хвилин проти 546 млрд. Хвилин (за даними J'son & Partners Consulting).

При цьому WhatsApp, Viber, Line і інші системи миттєвого обміну повідомленнями, як правило, безкоштовні і не набридають користувачам рекламним спамом.

Швидко, зручно, безпечно і безкоштовно? Давайте розберемося, на чому тоді заробляє WhatsApp, Viber і інші месенджери?

WhatsApp

В Росії месенджер WhatsApp як тільки не обзивають: і вацап, і ватсап, і вотсап, і навіть востап.

Але жарти в сторону. 19 лютого 2014 року Facebook купив WhatsApp за $ 19 млрд. І навряд чи він власники найбільшої соціальної мережі зробили це з чистого альтруїзму. Адже на момент покупки безкоштовним і зручним месенджером вже користувалися близько 450 млн. Чоловік по всьому світу. І кожному з них з часом можна буде щось продавати.

Однак WhatsApp поки не використовує додаткових способів монетизації (як інші месенджери типу WeChat, Kakao Talk і Line). Ян Кум, один із засновників WhatsApp, не раз підкреслював, що "монетизація НЕ буде пріоритетом для компанії - ми сфокусовані на зростанні".

Нагадаю, що до 18 січня 2016 року за користування сервісом стягувалася символічна плата: $ 0, 99 в рік, починаючи з другого року. Для платформ Apple користувачі робили один платіж при покупці програми.Зараз система абсолютно безкоштовна для всіх.

Однак в середині минулого року месенджер змінив політику конфіденційності сервісу. Умови для користувачів змінюються в перший раз за чотири роки. Компанія явно готується до введення нових способів монетизації.

Змін поки два:

  • WhatsApp дозволив компаніям відправляти повідомлення користувачам. Мессенджер хоче зрозуміти, чи можуть люди спілкуватися з компаніями без спаму і рекламних банерів. Наприклад, через WhatsApp авіакомпанія може оповістити пасажира про скасування рейсу
  • Мессенджер передав дані про своїх користувачів Facebook, залишаючись при цьому окремим сервісом. Facebook буде використовувати номери телефонів для більш точного налаштування реклами. Номер телефону в WhatsApp об'єднується з профілем в соціальній мережі.

Як заробити в WhatsApp? На питання про монетизацію "свіжокуплені" месенджера Марк Цукерберг зазвичай відповідає, що думати про це поки рано. Набагато важливіше - підтримати зростання аудиторії мессенджера. Хоча б до пари мільярдів користувачів. До слова, на кінець 2016 року кількість користувачів WhatsApp становило 1, 2 млрд.

Інсайдери стверджують, що WhatsApp планує стягувати плату з компаній на кшталт Uber - за право відправляти повідомлення користувачам за їх згодою. Ще одна версія про те, як можна заробляти на месенджері - платні розсилки в WhatsApp.

Line

За рахунок чого отримують дохід азіатські месенджери? Line, наприклад, зробив акцент на платних стікерах і іграх. Щомісяця користувачі Line відправляють один одному близько мільярда стікерів!

Про всяк випадок: стікер - це кольорове зображення (наприклад, хохочущей мордочки), яке як би наклеюється на екран з іншого боку. Популярність стікерів пояснюють тим, що багатьом людям легше висловити емоції відповідним малюнком, ніж словами.

Теоретично, Ви можете придумати і намалювати свою серію забавних стікерів, розмістити її в Line і отримувати гроші з кожного скачування. Один росіянин навіть провів такий експеримент і заробив близько 200 рублів.

Крім того, Line випускає безкоштовні мобільні ігри, всередині яких покупки відбуваються вже за "живі" гроші. А ще месенджер стягує плату за зміну інтерфейсу додатку.

Сьогодні структура доходів Line виглядає приблизно так: ігри (40%), платні стікери (25%) і реклама (20%). Впровадження платіжної системи LinePay дозволить заробляти на ecommerce і грошові перекази.

Viber

Популярний месенджер також не стягує плату за використання основного функціоналу. За окрему плату можна розширити можливості спілкування: здійснювати платні дзвінки (Viber Out) і виражати емоції платними стікерами.

Платна послуга Viber Out дозволяє дзвонити на пристрій без встановленого вайбера (в тому числі, і на міський телефон).

В перспективі одним із способів монетизації Viber можуть стати публічні чати. Наприклад, доступ до офіційних акаунтів зірок і брендів, де вони ведуть публічну переписку.

Власники месенджера також планують заробляти на іграх і платних розсилках.

Telegram

Павло Дуров неодноразово заявляв, що реклами в Telegram немає і не буде. У майбутньому проект планує працювати за моделлю збору пожертвувань. Якщо перераховані суми не будуть покривати витрати, в додатку можуть з'явитися "добровільні" платні функції. Які саме, поки незрозуміло.

Як Ви думаєте, як можна заробляти на месенджерах, якщо виключити варіанти з рекламою і абонплатою?

Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями з друзями в соціальних мережах!