Nyse/Nasdaq: Несподіваний світло в кінці тунелю IPO 2014 року

На біржах Nyse і Nasdaq настає сезон первинних розміщень акцій (IPO), багато з яких я б купив.

З Китаю сюди з'їжджаються інваліди інтернет-безпеки CMCM і туристичне агентство TOUR. Біотех висунули супротивників мігрені і артриту ALDR разом з підсилювачами кісткової тканини RDUS. Всім їм укручують в спину гвинт компанія KTWO. В цілому, компанії на IPO 2014 року, як правило, без прибутку, але перспективи дуже хороші.

Головні китайські айпіо на Nasdaq і Nyse
IPO TOUR на Nasdaq

Туристичне агентство в інтернеті під назвою Tuniu (Nasdaq GM: TOUR) з китайської провінції Цзянсу проведе IPO 7, 4 млн акціонерних депозитарних акцій (ADS) за ціною 10 доларів. Виручка TOUR від організації турів в 2012 році зросла на 43%, в 2013-му - на 76% на тлі охолодження китайської економіки.Число організованих турів за ці два роки зросла з 174 тисяч до 367 тисяч. Зростання числа проданих турів продовжиться за рахунок розширення охоплення і зростання економіки. Побоювання викликає практика визнання в бухотчётності нечистих комісійних, а загальної виручки, з якої виходить чистий збиток 13,15 млн $. Цим TOUR гірше конкурента Ctrip.com, акції якого (Nasdaq GS: CTRP) в 5 разів дорожче, але у CTRP чистий дохід 165 млн $. У той же час ціна до виручки CTRP 7,4х, в порівнянні з 4,3х у TOUR.

IPO CMCM на Nasdaq

Айпіо 12 млн депозитарних акцій Cheetah Mobile (Nyse: CMCM) по 13, 5 $ - інвестиція в постачальника програмного забезпечення безпеки в інтернет, в тому числі для мобільних пристроїв. На перший погляд, в активі CMCM -341 млн активних користувачів на місяць, включаючи 223 млн з мобільників. Всього додатки від CMCM встановлені на 502 млн мобільних телефонів, але на ПО для мобільників припадає лише 2% виручки, ймовірно, через фокуса на розробці додатків для Android, які гірше комерціалізуються. Додатки змушують пристрій працювати з хмарою, яке аналізує уразливості, звідси висока вірогідність невдоволення споживачів розрядкою батарей через додатки.Трохи краще монетизовані мобільні ігри. Від 73% до 82% виручки CMCM в останні два роки доводилося на послуги маркетингу в інтернет. З фінансової точки зору, CMCM - середнячок з чистим доходом 8% від виручки і зобов'язаннями не більш як дві третини від капіталу. Виручка непогана, але не в розрахунку на користувача. Дві третини надходжень від продажів з'їдається витратами на управління, маркетинг і НДДКР. Періодично бувають судові позови від конкурентів Youku і Qihoo (Nyse: YOKU, QIHU), які захищають доступ до аудиторії браузера від CMCM і не призводять до великих збитків. Оцінюючи паперу CMCM, треба відзначити 47 млн ​​$ грошових коштів, на акцію виходить 3,9 долара. Додамо до цього 123,9 млн доларів виручки, в перерахунку на акцію - 10,3 долара. Виходить 14,2 $, так що оцінка айпіо по 13,5 $ не будує ілюзій щодо ризиків, пов'язаних з перспективами онлайн-маркетингу в Китаї. Папери CMCM можна рекомендувати тим, хто впевнений у зростанні цього сектора.

IPO-розміщення біотех стартапів
Первинне розміщення акцій ALDR на Nasdaq

Айпіо 7, 15 млн акцій Alder Biopharmaceuticals (Nasdaq GM: ALDR) по 14 $ - вкладення в другу фазу власних розробок ліки від мігрені (ALD403) і партнерських (разом з Bristol-Myers Squibb) розробок препарату глазакізумаб від артриту при ревматизмі, псоріазі, який заважає формуванню білка IL-6, пов'язаного з хронічним запаленням, а також з руйнуванням кісток.Ринок ліки від мігрені - 22 млн чоловік, від досліджуваних форм артриту - 12 млрд $ в рік, з потенціалом зростання до 15 млрд до 2016 року. Конкуренти ALD403 - топирамат від JNJ, пропранолол від Wyeth, вальпроат натрію від Divalproex, ботокс від AGN. Над схожими антитілами працюють AMGN, Lilly, Labrys. Терапія мігрені препаратами-дженериками типу триптану може задовольняти пацієнтів. За описаним причин успіх ALD403 знаходиться під сумнівом, ймовірність 10% -ного проникнення до 2017 року (за ціною 10 $ за упаковку) оцінюється в 50%. Конкурент глазакізумаба - Хуміра від AbbVie, Енбрел від AMGN, рамікейд від JNJ, оренція від BMS і Актемра від Genentech. Антитіла проти IL-6 розробляють REGN і Sanofi під назвою сарілумаб, і JNJ спільно з GSK під назвою сірукумаб. Велика ймовірність появи інших ліків до моменту виходу глазакізумаба на ринок. У ALDR є 60% -ві шанси зайняти 10% ринку до 2017 року. Накопичений дефіцит акціонерного капіталу ALDR досягає 146 млн $. Близько 30 млн $ на рік витрат на НДДКР компенсується 20 млн $ на рік надходжень від спільної роботи і ліцензійних угод. Різниця між цими двома показниками разом з 7-8 млн $ адміністративних витрат пояснюють чистий збиток 20,6 млн $.З імовірною виручці і щорічного збитку складається чиста вартість активу, яка описується виразом (= -20,6-20,6 ^ 1,2-20,6 / 1,2 ^ 2 + (- 7,5 + 10% * 22 * 10 * 50% + 10% * 60% * 15000) / 1,2 ^ 3)), рівним 450,2 млн $. При нейтральному розвитку подій у акцій ALDR є потенціал зростання після айпіо не менше ніж в 4,5 рази.

IPO компанії RDUS на Nasdaq

IPO 5 млн акцій Radius Health (Nasdaq: RDUS) за ціною 15 $ дає можливість купити біофарму стартап, який працює над підсилювачем синтезу кісткової тканини. Ці ліки під назвою "абалопаратід" (скорочено ВА058) допоможе від остеопорозу. Нинішня, третя фаза випробувань ліків завершиться в кінці 2014 року. Документи на дозвіл на нові ліки будуть подані в середині 2015 року. Перші продажі ВА058 можливі в 2016 році. На відміну від конкурента Forteo, BA058 не викликає такого ж підвищення кальцію в крові. Крім ВА058 розробляється оральний препарат з кодом RAD1901. У двох різних дозуваннях його планується використовувати для лікування метастаз раку молочної залози в головний мозок і судинного синдромів, включаючи підвищення температури під час припливів. Дані розробки знаходяться, відповідно, в першій і другій фазах. Поки у RDUS накопичений дефіцит акціонерного капіталу 277,3 млн $ і чистий збиток 60,7 млн ​​$. Лось RDUS більше активів 12,76 млн $ і зобов'язань 37,26 млн $, але майже весь доводиться на НДДКР. Активи в 9 разів більше з урахуванням випуску привілейованих акцій. 6-9 млн $ витрат на управління компенсуються за рахунок інших доходів. Відсотки по боргу близько 2,5 млн $.

IPO компанії KTWO на Nasdaq

IPO 8, 8 млн акцій колишнього стартапу K2M (Nasdaq GSM: KTWO) по 17 $ - вкладення в ринок операцій на спину, який оцінюється в 10 млрд $. KTWO пропонує вкручувати в спину гвинт під час корекції деформації для зниження обертального зусилля на хребет. Разом з гвинтом використовується інноваційний імплант "пучкового типу", який відновлює баланс спини, забезпечуючи підвищену жорсткість і міцність, порівняно зі стрижнями з титану і кобальту. Хребет хапається і маніпулюється інструментами, доступ до нього забезпечують натяжители і гвинти, які також продаються KTWO. Доподатковий збиток KTWO в 2012 і 2013 роках тримався близько 45 млн $, виручка росла на 14-17% в рік. У компанії приваблива ціна до виручки 0,95х. У KTWO багато конкурентів: Medtronic Spine and Biologics (група торгується з тікером MDT на Nyse), DePuy Synthes, Stryker (Nyse: SYK), Globus Medical (Nyse: GMED) і NuVasive (Nasdaq GS: NUVA).Крім того є більш дрібні учасники ринку, такі як Alphatec Spine, Biomet, LDR Holding Corporation, Orthofix і Zimmer. Зростання продажів KTWO найближчим часом навряд чи прискориться. Але у NUVA ціна до виручки 2,3x, у GMED - 5,4х, у SYK - 3,3х, у MDT - 3,6x. На закінчення нагадаю, що гвинти в спині виглядають саме так: