Акції novartis (NVS) мають шанси на зростання

АДР Novartis (Nyse: NVS) випробовують на міцність рівень опору на лінії горловини фігури голова і плечі, що сформувалася на денному графіку з березня по червень. Прорив стане впевненим, якщо котируванням цих паперів вдасться закритися вище $ 74, 21.
NVS
Останнім часом папери фармацевтичного сектора користуються попитом через підвищеної волатильності, але до розписках Новартіс це має непряме відношення, перш за все, через те, що компанія дуже велика. Проте, з початку липня американські розписки подорожчали на 3, 67%, і компанія представляє досить цікавий об'єкт для інвестицій з горизонтом у квартал, так як до зими не очікується посилення конкуренції в її секторі.
При виборі того, які акції купити, треба мати на увазі, що в середу Novartis підвищив прогноз по продажах на рік і представив звітність по прибутку, яка збіглася з очікуваннями. Швейцарці в плюсі ​​від того, що нікому не вдалося налагодити збут дженерика за мотивами їх ліки-бестселера від порушень кров'яного тиску. До 4-го кварталу у фірми не з'явиться конкурентів, здатних зробити generic-копію ліки для кров'яного тиску Diovan. Можливо, що не буде проблем і з тим, щоб впоратися з конкурентами Gleevec, ліки від онкологічних захворювань, патентні права на яке дійсні до 2015 року.
Для бажаючих купити продати акції цікаво, що в другому кварталі чистий прибуток скоротився на 4, 7% до 2,52 млрд доларів з 2,65 млрд в той же період роком раніше. Чиста виручка збільшилася на 1% до 14,5 млрд доларів, також перевищивши очікувані 14,34 млрд доларів.
З такими показниками компанія і її американські акції (розписки) представлятимуть інтерес рівно до того моменту, поки виручка зростає, а це буде відбуватися до появи конкурентів. Але в майбутньому у концерну можуть скоротитися капітальні вкладення, які погіршили показник прибутку в звітному кварталі.
Для інвесторів в американські акції важливо, що в асортименті концерну з'явилися нові ліки, включаючи препарат від раку Afinitor і ліки від розсіяного склерозу Gilenya, які склали 31% від загального продажу і згенерували 4, 5 млрд доларів виручки.
Крім того прибуток в звітному кварталі підрізувало те, що компанія вирішила розоритися на перехідному періоді і заплатити колишньому генеральному директору Деніеллу Васелле 2, 7 млн ​​швейцарських франків і ще акцій на 2,2 млн франків за роботу в перехідний період до 31 жовтня. Ще мінімум 250 тисяч доларів в рік Васелла буде отримувати до 2016 року за консалтингові послуги. Якщо навіть це не змусило інвесторів обвалити ринок Новартіс, то акції мають хороші шанси на зростання.