Нестандартний ТОП 5 кращих книг по інвестуванню

Вітаю! Якось я публікував на блозі пост "ТОП-5 книг по інвестуванню для початківців". Автори з тієї добірки дохідливо пояснюють, що без пасивного доходу - нікуди. І що замислюватися про інвестиції варто якомога раніше.

Якщо Ви загорілися ідеєю сформувати пасивний дохід і "жити на відсотки", пора переходити до практики. З чого почати? Можна з книг, де автори діляться секретами і стратегіями, вчать оцінювати активи і розраховувати ризики, застерігають від помилок і знайомлять зі світом інвестицій.

Отже, книги з інвестування: кращі екземпляри для швидкого старту!

Зміст

  • 1 "Думай, як мільйонер" Харв Екер
  • 2 "Обдурені випадковістю" Нассим Ніколас Талеб
  • 3 "Маленька книжка, яка принесе Вам стан" Пет Дорсі
  • 4 "Інвестиційна оцінка" Асват Дамодаран
  • 5 "Як скласти особистий фінансовий план" Володимир Савенок

"Думай, як мільйонер" Харв Екер

Книга - відмінний мотиватор для інвестора. Я взагалі люблю час від часу перечитувати такі книжки, щоб підтримувати себе в "формі".

"Думай, як мільйонер" - це типова фінансова психологія. Зрозуміло, що багаті люди домоглися чогось завдяки серйозним зусиллям, а не чуду. Але і без правильного психологічного настрою мільйонером стати неможливо. Так що шлях до фінансової незалежності краще починати з опрацювання власного ставлення до грошей.

На думку автора поточна фінансова ситуація не залежить від рівня освіти, IQ, навичок, зв'язків або удачі. Програми та установки в голові - ось, що по-справжньому заважає 99% людей стати успішними.

Звичайно, подібної літератури на ринку вже вагон і маленький візок. Але Харв Екер все ж вдалося мене зачепити. І судячи з відгуків на книгу - не мене одного.

P. S. "Думай, як мільйонер" обов'язковий до прочитання в кризові періоди!

"Обдурені випадковістю" Нассим Ніколас Талеб

Багато напевно чули про іншій книзі того ж автора під назвою "Чорний лебідь". Мені вона, до речі, теж сподобалася - рекомендую для загального розвитку.

Але інвесторам буде корисніше почати з "Обдурені випадковістю". Особливо тим з них, хто планує активно торгувати на фондовому або валютному ринках або інвестувати в нерухомість.

Головна думка книги: випадковість - НЕ форс-мажор і не малоймовірна подія. Тому її потрібно не заперечувати, а враховувати спочатку.

Відразу попереджаю, що книга велика і читається важкувато. І на мій погляд, автор зловживає непотрібними відступами. Проте, настійно рекомендую книгу до прочитання! "Обдурені випадковістю" прочищає мізки всерйоз і надовго. І допомагає поглянути на свої фінансові плани більш тверезо.

"Маленька книжка, яка принесе Вам стан" Пет Дорсі

Якщо в двох словах, то книга вчить як вибирати компанії для інвестицій в їх акції і облігації. Пет Дорсі взяв на озброєння ідею "економічного рову", запропоновану ще Уорреном Баффетом. Економічний рів - це ті переваги, які надійно захищають високорентабельні компанії від конкурентів.

Пет Дорсі крок за кроком пояснює, як застосувати цю ідею в інвестиційній практиці. До слова, спосіб автора актуальний і для оцінки російських компаній. Книга дозволяє серйозно прискорити і спростити відбір компаній в свій портфель!

"Інвестиційна оцінка" Асват Дамодаран

Який найскладніший момент у інвестиціях? Правильно, їх оцінка! Гарантовану прибутковість не дає жоден актив. Навіть з банківськими вкладами не все так очевидно, як здається.

Книга "Інвестиційна оцінка" - це докладна енциклопедія з купою інструментів для визначення вартості майже будь-якого активу: від облігацій до стартапів. У книгу включені всі допоміжні матеріали: готові алгоритми, формули, таблиці і реальні приклади з життя.

Пару слів про автора. Асват Дамодаран - практик, професор економіки і фінансів, викладач в бізнес-школі Стерн. Він упевнений, що будь-який актив можна оцінити заздалегідь. Нехай, і не завжди точно.

А якщо Ви чогось не знайдете в книзі, купа актуальних корисностей регулярно публікується на його сайті damodaran. com (сайт англійською мовою).

"Як скласти особистий фінансовий план" Володимир Савенок

Особистий фінансовий план (ОФП) - перший крок на шляху до фінансової незалежності. І в цій книзі Володимир Савенок буквально по кроках вчить складати цю найважливішу "карту-схему до світлого майбутнього".

Автор на практичних прикладах показує, як привести грошові справи в порядок з урахуванням російської специфіки. Класики Кіосакі та Бодо Шефер, хоч і безумовно хороші, не подобаються мені своєю відірваністю від нашої дійсності. Адже в Росії інвестору доводиться в рази складніше, ніж в розвинених США і Європі. Мало гідних інструментів, "сира" законодавча база, нестабільна нацвалюта і десятки інших "чорних лебедів".

А ось Володимир Савенок дає свої рекомендації вже з урахуванням основних "чисто російських" ризиків. Просто бери і роби!

А які книги по практиці інвестування для початківців рекомендуєте Ви? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на свіжі пости з друзями в соціальних мережах!