Індекс nASDAQ Biotechnology

Одним із значущих фондових показників групи NASDAQ є Biotechnology Index , що поєднує 190 компаній медичного і біотехнічного характеру. На відміну від знакового NASDAQ 100 , біотех характеризується ще більш серйозними умовами участі, високою капіталізацією входження, тривалим терміном присутності на ринку, і відповідності стандартам, прийнятим на торговому майданчику.

Будучи середньозваженими по капіталізації, індекс NASDAQ Biotechnology показує ситуацію в американській медицині і охороні здоров'я з 1993 року. Останнім часом фондовий показник б'є рекорд за рекордом, що пов'язано з реформою охорони здоров'я адміністрації Барака Обами, а також щедрим вливанням грошей Перської затоки в біотехнології Штатів.

Історична довідка

Старт обчислення було дано 01 листопада 1993 року, що дивним чином збіглося з невдалою реформою охорони здоров'я Білла Клінтона . Базис був визначений в 200 пунктів, кожен з них відразу дорівнював долару. На тлі гучних обіцянок і очікувань інвесторів NASDAQ Biotechnology зметнувся вгору, але реформа померла, не встигнувши початися, і новенький індекс просів на 30%.

Відновлення позицій зажадало великих зусиль, і повернутися до первинних 200 базисних пунктів вдалося лише до 1995 року. У 1996 році індекс вступив в групу "кому за 300", а у вересні 1998 року здійснив неймовірний зліт до 1 482 пунктів, що змусило аналітиків говорити про штучну накачуванні короткими грошима - тоді слів "криза" і "дотком" ще ніхто не знав.

 • Фахівці не обманули: до 2002 року номінал індексу NASDAQ Biotechnology дорівнював 479. 7 пункту, а загальні втрати інвесторів в медичний сектор перевищили 600 млрд. Дол. США. Далі показник став дуже повільно нарощувати обороти, досягнувши до 2009 року 662 відміток, 05 березня пройшов Форум з реформи охорони здоров'я, де Обама розповів про плани Білого дому, а потім індекс злетів.

У 2015 році, 01 липня, був встановлений рекорд. Індекс NASDAQ Biotechnology в піку досяг позначки 4 194. 9 базисного пункту, а день закрився на позначці 4 003. 2 пункту.

Якщо врахувати, що зростання за шість років склав майже 700%, стає зрозуміло: фондовий показник пережив серйозну атаку биків.

До початку 2016 року його торгувався вже у позначки 3 050 пунктів, продовжував своє феєричне падіння. Позначився перегрів.

Переваги індексу

 • відображає реальний сектор економіки;
 • позитивно сприймає новини в сфері охорони здоров'я;
 • показує жорсткі вимоги до учасників;
 • серйозні обвали - тільки після перегріву індексу;
 • представляє інтерес, як для биків, так і для ведмедів.

Серйозні вимоги пред'являються до учасників. Це:

 • участь в NASDAQ або на іншій біржі до 01 січня 2004 року та постійна присутність на них;

 • повну відповідність вимогам NASDAQ в сфері біотехнологій та фармацевтики;
 • не проходити у справах про банкрутство;
 • мати ринкову капіталізацію не менше 200 млн. Дол. США;
 • щоденний обсяг торгів - не менше 100 тис. Акцій;
 • претендент на включення не повинен брати участь в будь-яких угодах, пов'язаних з можливим переділом індексу;
 • час торгів на NASDAQ - не менше півроку.

Залежності індексу NASDAQ Biotechnology

 • відчуває істотний підйом - тільки після реакції Уряду США;
 • легко накачується грошима і показує серйозний обвал;
 • сфера охорони здоров'я США знаходиться в застої;
 • в індексі з 190 компаній, 10 утримують 52%;

Цікаво знати

Оператором індексу виступає фонд Ishare NASDAQ Biotechnology , який розраховує котирування, веде облік учасників, їх ринкову частку і капіталізацію.Не без допомоги структури в рамках індексу виділилися 10 "паровозів", які утримують більше половини капіталізації всього індексу. Які залишилися 180 компаніям медичного сектора залишається всього 47%.

В числі лідерів - Biogen Inc CMN (8. 89%), Gilead Sciences Inc (8. 46%), Celgene Corp (8. 30%), Amgen (8. 25%), Regeneron Pharmaceut (7. 82 %), Alexion Pharm Inc (4. 11%), Illumina Inc (4. 03%), Vertex Pharmaceutic (3. 70%), Incyte Corporation (3. 46%) і Mylan NV Ord SHS (3. 44%) .

На закінчення - один дуже примітний приклад, що характеризує ситуацію навколо індексу NASDAQ Biotechnology. У США продається препарат дарапрім , який прописують пацієнтам з ВІЛ та СНІДом для лікування малярії та токсоплазмозу. Розробником таблеток виступала Burroughs-Wellcome , пізніше стала частиною GlaxoSmithKline. Вартість однієї таблетки - трохи більше 15 дол. США. У минулому

році талановитий товариш з Уолл-Стріт на ім'я Мартін Шкрелі , власник Turing Pharmaceuticals, викупив патент на право випуску Дарапріма і раптово підняв ціну на нього в 50 разів - до 750 дол. США за таблетку. Після цього акції другої компанії Шкрелі, Retrophin INC (учасник індексу) злетіли до 36 дол. За штуку, і щоб уникнути спекуляцій у справу довелося втрутитися Хіларі Клінтон . Індекс обвалився.