Мій особистий ТОП-5 кращих фільмів про фондову біржу і трейдерів

Вітаю! Сьогодні я вирішив трохи відволіктися від серйозних тем і складних термінів. Але "відволікатися" ми теж будемо з користю! Адже вивчати фондові ринки можна не тільки по незрозумілих книжкам і тематичним відеокурсу. Іноді можна просто подивитися якийсь художній фільм на конкретну тему.

Сьогодні я буду рекомендувати кращі, на мій погляд, фільми про фондову біржу і трейдерів. І не звертайте уваги на рік випуску цих шедеврів - за пару десятків років психологія гри на ринках ні крапельки не змінилася.

Мій особистий список включає всього п'ять фільмів. Але, повірте, кожен з них заслуговує на те, щоб витратити на перегляд кілька годин!

Зміст

 • 1 "Аферист" (1999)
  • 1. 1 Чому вчить фільм?
 • 2 "Уолл-стріт" (1987)
  • 2. 1 Чому вчить фільм?
 • 3 "Вовк з Уолл-стріт" (2014 року)
  • 3. 1 Чому вчить фільм?
 • 4 "Межа ризику" (2011)
  • 4. 1 Чому вчить фільм?
 • 5 "Інсайдери" (2010)
  • 5. 1 Чому вчить фільм?

"Аферист" (1999)

Сюжет фільму можна переказати буквально парою речень. Великий банк з бездоганною репутацією приймає в штат енергійного Ніка Лисона. В його обов'язки входить вести облік активів і, одночасно, торгувати на біржі.

Перші успіхи і шалені прибутки сп'янили головного героя. Він допускає кілька серйозних промахів, втрачає великі суми грошей, намагається викрутитися з допомогою хитрої "багатоходівки" і все глибше грузне в фінансових проблемах ...

До речі, фільм знятий за мотивами документальної книги Ніка Лисона "Як я збанкрутував" Берінгз ".Виходить, що кіно з лихо закрученим сюжетом засноване на реальних подіях!

Чому вчить фільм?

Ніколи не намагайтеся обдурити ринок, гребе проти течії! За трендом можна лише слідувати, а не опиратися йому.

"Уолл-стріт" (1987)

Легендарний фільм про біржову торгівлю з Майклом Дугласом і Чарлі Шином зняв свого часу не менш легендарний Олівер Стоун. Кажуть, що саме перегляд "Уолл-стріт" надихнув на торгівлю тисячі трейдерів по всьому світу.

Сюжет я переказувати не буду. Скажу тільки, що на протязі всієї картини досвідчений і успішний брокер ділиться секретами свого успіху з початківцям трейдером. І багато хто з рекомендацій Гордона Гекко актуальні і в наші дні!

Чому вчить фільм?

Наполегливість і шалене бажання домогтися успіху здатні подолати всі перешкоди.

"Вовк з Уолл-стріт" (2014 року)

Свіжий фільм про фондову біржу з Леонардо ді Капріо в головній ролі зняв культовий режисер Мартін Скорсезе. Картина місцями дуже жорстка (наркотики, алкоголь, насильство), але динамічний сюжет не відпускає від себе ні на секунду.

Головний герой фільму пройшов шлях від жебрака офіс-менеджера до власника успішної брокерської компанії і коуча зі світовим ім'ям. І по дорозі, природно, пройшов і вогонь, і воду, і мідні труби.

Чому вчить фільм?

Одне з головних якостей успішного керівника - вміння продавати. Неважливо що: свої навички і час або конкретні цінні папери. До речі, тільки після перегляду "Вовка з Уолл-стріт" я до кінця зрозумів, що таке "сміттєві" цінні папери.

"Межа ризику" (2011)

Відмінний фільм для розуміння того, що відбувається на фондових ринках в період фінансових криз.Події картини описують початок світової економічної кризи 2008 року. Банкрутство найбільшого інвестиційного банку, падіння акцій, обвал ринку, розорення мільйонів вкладників ...

Наочно розписані варіанти виходу з подібних ситуацій на рівні банків та держави (дуже актуально для нинішньої фінансової ситуації як в Росії, так і в світі).

Чому вчить фільм?

Серйозна аналітика дозволяє передбачити навіть наймасштабнішу кризу і заздалегідь прорахувати ризик його виникнення.

"Інсайдери" (2010)

Документальний фільм "Інсайдери" присвячений світовій фінансовій кризі 2007-2010 рр. Картина складається з п'яти частин і включає в себе купу інтерв'ю з відомими політиками, банкірами і фінансистами.

Усі вони з різних точок зору намагаються пояснити причини виникнення останньої кризи. Режисер Чарльз Фергюсон підводить глядачів до думки про те, що причиною стала зайва лібералізація фінансових ринків на користь конкретних організацій.

У фільмі спливають і корупційні схеми фінансових корпорацій США, і шахрайські дії великих політиків, і неохайність "ділків з Уолл-стріт". Я згоден далеко не з усіма висновками, до яких підштовхує режисер, але подивитися "Ісайдеров" варто однозначно!

Чому вчить фільм?

Навіть наймасштабніші і шокові події світового масштабу кимось плануються і контролюються.

А які фільми (художні або документальні) про біржі і трейдерів порадите Ви?

Діліться постами з друзями і не забувайте підписуватися на оновлення блогу!