Мій інвестиційний портфель

Вітаю шановні читачі! Сьогодні (нарешті!) Прийшов час поговорити про моє портфелі акцій. Правда, зараз назвати його портфелем можна з натяжкою, але як то кажуть "Подорож в тисячу миль починається з першого кроку". І цей перший крок я зробив рівно місяць тому, прямо перед самим своїм від'їздом у відпустку - 2 серпня.

Почати формування свого найголовнішого активу я вирішив з покупки акцій російських емітентів: Протек, Оргсинтез і НКНХ.

Зміст

 • 1 Як приймати рішення?
 • 2 Чому вибір припав саме на них?
 • 3 На яких ще цікавих емітентів варто звернути увагу?
 • 4 Як довго я планую тримати ці папери?
 • 5 Як я планую збалансувати портфель?
 • 6 Поточні результати
  • 6. 1 Акції
  • 6. 2 Облігації
  • 6. 3 Дорогоцінні метали
 • 7 Портфель цілком
 • 8 Коли буде наступний звіт за поточними результатами?

Як приймати рішення?

У виборі паперу я керуюся всього одним головним правилом, яке я запозичив у став вже легендарним - Уорена Баффета:

Неважливо, купуєте ви компанію цілком або тільки інвестуєте в її акції, - якщо ви підходите до цього як бізнесмен до покупки свого бізнесу, то ви не прогадаєте ніколи.

Що це означає? Це означає, що приймати рішення про покупку слід тільки ретельно вивчивши емітента і його показники діяльності (за допомогою фінансових звітів за МСФЗ), при цьому найкраще зробити це самостійно. Якраз на підставі цього аналізу і можна буде зробити висновок - дорого або дешево коштує цей бізнес. Як це зрозуміти? Порівняти цей бізнес з іншими!

Чому вибір припав саме на них?

На мій погляд, сьогодні ці три компанії найбільш цікаві для пасивного інвестування - їх акції стоять дуже дешево. Середній p e по російському ринку сьогодні в районі 8-10, а ці емітенти показують від 3 до 4.

Іншими словами купивши ці компанії сьогодні цілком, чистий прибуток від їх діяльності дозволити окупити витрати на придбання вже через 3-4 роки !

Т. е. потенціал зростання до справедливої ​​ціни зараз дуже високий. На мою думку їхні папери з часом виростуть як мінімум до справедливої ​​ціни (в 2 рази!).

Це моя думка підтверджує також і показник грошового потоку компаній. Він стабільно зростає з року в рік, що говорить про грамотної стратегії менеджменту. Плюс ці компанії поставляють свою продукцію на експорт, а за останні пару років абсолютна більшість експортують компаній показують рекордні результати. Оскільки кінця і краю виходу Росії з ситуації, що склалася не видно, то і в подальшому такі компанії будуть нарощувати свої валютні прибутку, а в місці з ними будуть рости і їх акції.

Показники для НКНХ:

На яких ще цікавих емітентів варто звернути увагу?

Я вибирав з таких емітентів як: АФК Система, МРСК Центру та Приволжья, Лензолото і Россеті. Всі ці емітенти зараз стоять нижче за ринок, але всюди ситуація різна, потрібно вникати.У випадку з "Системою" мене збентежила висока закредитованность (0. 8) компанії. МРСК і Россеті відносяться до енергетики, а в неї я якось зовсім не вірю. Можливо це хороша ідея під дивідендну стратегію, але зараз для мене це не підходить.

З усього цього списку тільки "Лензолото" по-справжньому хороший кандидат і його я навіть розглядав як альтернативу золотому ETF.

Як довго я планую тримати ці папери?

До тих пір, поки не порахую їх потенціал вичерпаним (зростання до + 100%) або поки на ринку не з'являться більш цікаві варіанти. Виходити з паперу просто в кеш - одна з найгрубіших помилок інвестування в акції.

Як я планую збалансувати портфель?

Не секрет, що зараз мій портфель не можна назвати ні збалансованим, ні хоча б диверсифікованим. Саме цю мету я буду переслідувати в першу чергу.

В найближчих планах придбати в портфель частку інвестиції в дорогоцінні метали (для чого вона взагалі потрібна і які варіанти існують сьогодні на ринку я вже писав) - а саме золотий ETF від FinEx. Другим кроком хочу розмістити частину коштів портфеля в сегмент облігацій.

З приводу пропорцій: частка золотого ETF буде в районі 10-15% від портфеля. Облігації 20-25%. Решта буде в акціях.

upd від 01. 10. 16: Додав до портфелю 15% частку FXGD (золотий ЕтФ).

upd від 15. 10. 16: Додав до портфелю облігації. Тепер мій портфель виглядає так:

Поточні результати

Цей портфель знаходиться на ІВС, з типом податкового відрахування по "Б" (без сплати ПДФО щодо закриття рахунку). У січні 2017 року я підводив підсумки року і зняв свіжі показники з цього портфелю.

Акції

Прибуток на 3 січня 2017 за 5 місяців склала +21. 63% або 51. 91% річних (за цей же час ММВБ додав +19.49%). Прибуток на сьогодні ще підросла і знаходиться на позначці +29. 38%

Трохи нижче я наведу скріншоти з Скринер CONOMY. Він більш інформативний, в ньому більше статистики, але на жаль крім акцій в нього більше нічого додати не можна ...

Поточний склад портфеля:

Статистика портфеля на 19 січня 2017 року. Потенціал портфеля +93. 50%, прогноз дивідендної дохідності +10. 36%.

Облігації

Бонди на 3 січня займають 21. 29% від усього портфеля. На жаль Скринер якось дивно показує прибутковість облігацій, по видимому неправильно вважається НКД. Зараз дохідність на рівні 4-5%.

Дорогоцінні метали

Частка дорогоцінних металів в моєму портфелі представлена ​​ETF фондом золота від FinEx. Паї куплені на 10. 35% від портфеля. На 3 січня збиток по активу -16. 16%

Портфель цілком

Підсумковий результат по всьому портфелю на 3 січня склав +9. 79% за 5 місяців або +23. 49% річних.

На скріншоті вище представлені дані на сьогодні. Портфель має прибутковість +15. 43%

Коли буде наступний звіт за поточними результатами?

Я планую підводити проміжні підсумки (без ребалансировки) раз в квартал. Повністю переглядати склад часток кожного окремого емітента і робити перебалансировку - навесні, після виходу звітів по МСФЗ. Принаймні зараз план такий.

На цьому все, дорогі друзі. Підписуйтесь на оновлення блогу, діліться цікавими матеріалами зі своїми друзями в соціальних мережах і вдалих вам інвестицій!

P. S. Я періодично поглядаю за ринком акцій. Якщо будуть з'являтися якісь цікаві інвестиційні ідеї, пов'язані з акціями - обов'язково вам повідомлю!

P. S. S. Мої думки з приводу пенсійного портфеля можна прочитати тут.

P. S. S. S. Скоро цей портфель буде реформовано і стане більш агресивним. Плюс з'явиться другий, набагато більш пасивний портфель по моделі Asset Allocation. Підписуйтесь на новини блогу щоб не пропустити.