"Моро" - трендова торгівля

Авторська стратегія для торгівлі "Моро" представляє собою черговий інструмент, в основі якого лежить застосування трендових методів аналізу. Справедливості заради слід сказати, що сучасний фінансовий ринок рясніє різними стратегіями, але методологія "Моро" принесла нові погляди на речі, які, здавалося б, всім чудово відомі.

В основі цієї стратегії лежить застосування двох індикаторів: Alligator і Aroon. Обидва цих інструменту є трендовими і дозволяють відкривати довгострокові позиції в напрямку руху основної тенденції. Обидва цих індикатора сприяють визначенню тренда, але по своїй силі, значущості та можливостям алігатор, може бути, висунутий на перше місце, як основний інструмент при проведенні технічного аналізу

Для роботи з даної стратегії застосовуються базові настройки індикаторів, які вказані нижче. Зліва Ви можете ознайомитися з настройками алігатора, а справа з настройками Aroon.

В черговий раз нагадуємо, що деякі платформи не підтримують роботу з Аруна, що стимулює використовувати для роботи живий графік. Дана платформа є абсолютно безкоштовною, не вимагає установки додаткового програмного забезпечення, і при цьому підтримує роботу з основними інструментами, які використовуються трейдерами для здійснення технічного аналізу ринку.

Застосування "Моро" на практиці

Для правильного розуміння тих можливостей, які надає "Моро" розглянемо інструменти, які складають основу даної стратегії.

Алігатор складається з трьох ліній:

  • синя - щелепи.
  • червона - зуби.
  • зелена - губи.

Послідовно розташування цих кривих говорить про наявність висхідній або низхідній тенденції на ринку. Фактично ми можемо говорити про те, що як тільки Alligator розкрився вгору - відкриваємося на підвищення, якщо індикатор розкритий вниз, то, відповідно, відкриваємося на зниження. Це базові торгові параметри, які є актуальними і для використання в стратегії "Моро".

Aroon - головним чином заснований на роботі з сильними зонами, які знаходяться в діапазоні від 85 до 100 і від 0 до 25. Відповідно, якщо лінії індикатора послідовно знаходяться в цих зонах, то можна говорити про формування тенденції, у напрямку руху якої можна здійснювати торгівлю.

Здавалося б, що розглядаються інструменти самі по собі є хорошими методологіями. Почасти це так, але будь-який індикатор поряд з достоїнствами має ще й недоліками. Головним же завданням трейдера є підібрати інструменти таким чином, щоб вони взаємно доповнювали один одного і позбавляли стратегія в цілому недоліків, в результаті яких можуть бути отримані негативні результати.

Коли ми розуміємо основні принципи торгівлі по даній методології, можна виділити основні правила стратегії "Моро", дотримання яких є обов'язковим.

Купівля PUT

  1. Алігатор повинен мати чітку послідовність спадного тренда. Досягається це в такий розташуванням ліній зверху вниз: синя - червона - зелена.
  2. Синя лінія Aroon знаходиться вище 85, а помаранчева нижче 25.

Покупк а CALL

  1. Алігатор повинен мати чітку послідовність висхідного тренда. Досягається це в такий розташуванням ліній зверху вниз: зелена - червона - синя.
  2. Синя лінія Aroon знаходиться нижче 25, а помаранчева вище 85.

Нижче представлений демонстраційний скріншот.

Визначення експірації

Говорячи про експірації лота необхідно пам'ятати про тих відмінностях, які специфічні для трендових індикаторів - можливість довгострокової перспективи. Це дозволяє говорити про те, що тенденція, яка сформувалася і підтвердилася сигналами стратегії "Моро" є спроможною і досить імпульсивною, щоб сильний рух було забезпечено. В результаті, якщо ми говоримо про покупку бінарного опціону, то приблизно на 10 рівнів вперед. Тобто, якщо аналіз проводиться на основі 30-ти хвилинного тайм фрейму, як в прикладі, то купувати лот необхідно на 300 хвилин або на 5 годин. Цього цілком достатньо для того, щоб тенденція набрала силу і забезпечила імпульс в напрямку нашого входу в ринок. На форексі ситуація схожа, але тільки зазначений час ми використовуємо в якості цілевказівки, а конкретне рішення приймається вже на основі того, як себе веде ціна.

Переваги та недоліки

Будь-яка торгова методологія має свої переваги і недоліки, які однозначно її характеризують. "Моро" дає дуже мало сигналів і бажаний в застосуванні тільки на трендовом ринку, але при цьому прохідність сигналів дуже хороша і принципи його роботи засновані на базових постулатах технічного аналізу.

Найголовніше ж полягає в тому, що розглянута методика є досить прибутковою на довгостроковій перспективі, і навіть у разі отримання ситуативних збитків вони покриваються подальшої прибутком.