Moon Phase Indicator

Деякий трейдери, вичерпавши запас технічної та фундаментальної аналітики, вдаються до екзотичним способом аналізу - торгівлі на основі фаз місяця. Для цього навіть створено спеціальний індикатор Moon Phase, який вказує основні фази, зокрема молодик і повний місяць, як найважливіші фази.



"tradingview_3e448-wrapper">

Опис індикатора і суть "місячної торгівлі"

У це важко повірити, вплив місяця на ринки відзначалися людьми вже давно. Деякі це пов'язують з приливами і відливами, які помітно впливають на сільське господарство, в наслідок чого відбувається вплив на валютні та фондові ринки. Інші говорять про психологічної особливості, коли під час молодика або повного місяця людям властиво поводитися ірраціонально і дивно.

Ще зі шкільної лави ми знаємо, що Місяць впливає на багато подій на планеті. Але про її зв'язки з ринками одним з перших публічно сказав Ларрі Вільямс. Це дуже авторитетний трейдер, до слів якого прислухаються багато. Так ось, Вільямс говорив, що це дивне явище, але він на власні очі бачив, як фази місяця дійсно збігалися з фазами ринку, супроводжуючись зростанням або падінням котирувань. в подальшому ця теорія була підхоплена любителями "хвильового аналізу".

Практичне застосування

Якщо говорити про практичну частину торгівлі, то важливо відзначити наступні моменти:

  1. Повний місяць. Призводить до підвищення ринку (темний круг на живому графіку).
  2. Молодик. призводить до зниження ринку (білий круг на живому графіку).

Зверніть увагу на малюнок нижче.
Навіть неозброєним поглядом видно чіткі тенденції між поведінкою ціни і фазами місяця. Це очевидно, і це заперечувати не можна. Тому і можна говорити, що дана стратегія може бути застосована на практиці, але тільки для ринку форекс, де можна відкривати довгострокові позиції і тримати їх днями. У бінарних опціонах все складніше, та й навряд чи знайдуться бажаючі укладати контракти на 1, 5 тижні вперед.

Деякі трейдери використовують ці дані спільно з іншими індикаторами, наприклад лінійної регресією. Це дає розуміння рівнів, від яких можна відштовхуватися. Якщо Місяць говорить про те, що ринок буде падати - шукаємо можливості для відкриття позицій від верхньої лінії регресії вниз. Якщо Місяць говорить про зростання ринку - відкриваємося від нижньої лінії регресії вгору.
як бачите, навіть такі екзотичні методи і алгоритми торгівлі можуть застосовуватися для отримання прибутку. Головне пам'ятайте, що це торгівля за фазами місяця не дає точних сигналів на вхід, але дає досить чітке уявлення про потенційного русі.