Моменти коли краще продавати акції

Коли продавати акції?

Це питання спливає в голові кожного трейдера або інвестора, який вирішив доторкнутися до фондового ринку. Купуючи цінні папери, як інвестор, так і спекулянт, розраховує на отримання прибутку в тій чи іншій перспективі. Само собою, щоб прибуток сформувалася, таку суму треба зафіксувати. У разі, коли трейдер знаходиться в довгій позиції, фіксація прибутку відбувається в момент продажу акцій.

Існують деякі традиційні прийоми щодо того, коли краще продавати акції, яким намагається дотримуватися більшість трейдерів.

Коли можна продавати акції

  • Перед закриттям реєстру, якщо ви не плануєте отримувати дивіденди , так як після " відсічення " акції сильно падають в ціні.
  • Якщо ви трейдер і працюєте на короткому періоді, то краще продати акції перед початком вихідних. Це пов'язано з тим, що в період, поки біржа не працює, може різко змінитися новинний фон. Це призведе до різкого стрибка цін на відкритті торгів і трейдер не встигне вчасно зреагувати на який сформувався рух. Це також стосується довгих канікул і святкових днів.
  • Якщо ви є внутрідненим спекулянтом, то йому продавати акції перед закриттям вечірньої сесії. Це дозволить не платити відсотки, якщо ви користуєтеся брокерським плечем.
  • Якщо емітент вирішив провести процедуру примусового викупу, то інвестору варто продати цінні папери, не чекаючи офіційного проведення даної операції.
  • Також варто продавати акції компанії, керівництво, або власники якої потрапляють в поле інтересів органів внутрішніх справ. Фактично це зовсім не означає подальше банкрутство або поглинання компанії, але на хвилі паніки її акції можуть значно знизитися.

Але це швидше загальні рекомендації, які не можуть бути однаково корисними для всіх учасників ринку. Кожна ситуація глибоко персоналізована і вимагає індивідуального підходу. На фінансових ринках існує кілька методів.

Перший з них - фундаментальний . Це найпростіший підхід, який допомагає інвестору прийняти рішення, коли краще продавати акції. В силу своєї ілюзорної простоти нею користується більшість початківців трейдерів. Основна концепція полягає в тому, щоб приймати інвестиційні рішення на основі загальнодоступних фактів, які в майбутньому, так чи інакше, вплинуть на формування ціни фінансового інструменту.

Інформація при цьому може черпати з ТВ онлайн , інтернет-сайтів і офіційної звітності компанії. На жаль, основною проблемою в даному підході є той факт, що трейдер не може чітко сформувати план, за яким він буде діяти. Немає якоїсь системи, яка б систематизувала отримувану інформацію.

Наступний спосіб , який підказує коли краще продати акції , має науковий підхід і його можна уніфікувати і застосовувати на постійній основі будь-якому учаснику ринку. Він називається - технічний . Теханаліз є статистику, де важливим фактором виступає теорія ймовірності .

Основна теза технічного аналізу полягає в тому, що те, що сталося в минулому може статися знову.На цій концепції будується безліч різних індикаторів , які дають чіткі вказівки до дії.

Корисні посилання:

Ось кілька прикладів

В липні акції Сургутнефтегаза впали з 42 рублів до 29 на тлі виплат дивідендів. Було б розумно продати ці акції до дати відсічення, 17 липня, особливо якщо раніше інвестор заробив велику суму на курсовому зростанні.

Іншим прикладом може послужити продаж акцій компанії Johnson & Johnson . Всім було відомо, що на вівторок, 8 листопада, плануються президентські вибори. Більшість інвесторів розуміли можливий ризик і також позбавлялися від своїх акцій. Як з'ясувалося - не дарма. У середу, вранці, ринок США відкрився масовим зниженням котирувань. Акції компанії досягли ціни 118 доларів, на 4 долари нижче їх значення 8 листопада. Дане рішення можна віднести до фундаментального методу аналізу.

У той же час акції компанії Microsoft можна було дуже вигідно продати 9 листопада перед їх зниженням. Про це говорили такі технічні індикатори, як ковзаючі середні і стохастики. На перетині ковзних середніх на годинному графіку 9 листопада трейдер отримав чіткий сигнал на продаж. Після цього акції впали з 60 доларів до 57, 50 за акцію.

Іншим способом вчасно дізнатися, коли варто продавати акції, може стати співпраця з професійною інвестиційною компанією, яка буде давати цінні рекомендації на основі висновків своїх аналітиків.Це цілком здорове рішення, якщо інвестор є новачком на фондовому ринку і побоюється втратити свій капітал.