Режим роботи торгових сесій на Форекс: особливості та розклад по Москві

Вітаю! Початок роботи Форекс - важливий нюанс, від якого безпосередньо залежить вибір стратегії трейдера. Тому сьогодні ми буде говорити про торговельні сесіях і їх специфіку.

Торгова сесія - це конкретні години доби, коли банки різних країн ведуть активну торгівлю. Трейдеру потрібно знати їх розклад для того, щоб працювати ефективніше. Адже кожна торгова сесія має свої правила і "підводні камені".

Зміст

  • 1 За яким графіком працює ринок Форекс?
  • 2 Торгові сесії
  • 3 Азіатська
  • 4 Європейська
  • 5 Американська

За яким графіком працює ринок Форекс?

За московським часом валютний ринок відкривається о першій годині ночі в понеділок і закривається о першій годині ночі в суботу.

Через різницю в часі в момент виходу одних банків в гру вступають інші. Ось так виглядає "круговорот Форекс" в робочі дні: Нова Зеландія - Австралія - ​​Японія - Китай - Сінгапур - Швейцарія та Німеччина - Великобританія - США.

Виходить, що ринок Форекс працює цілодобово і доступний трейдерам в будь-який час дня і ночі по всьому світу. Правда, всі ринки планети без виключення відпочивають і в суботу, і в неділю. Тому найбільші сюрпризи чекають гравців після вихідних.

Крім того, банки окремих країн не працюють в дні національних свят. До речі, саме в ці дні багато разів зростає ймовірність різких стрибків курсів на ринку (як, втім, і в понеділок).

Для вашої зручності, вище я розмістив таблицю торгових сесій.

Торгові сесії

Сьогодні виділяють кілька торгових сесій валютного ринку:

  • Азіатську
  • Європейську
  • Американську

Азіатська

Азіатська сесія по Москві триває з третьої години ночі до 13: 00. Самий важливий період - до 06. 00, коли на ринок виходять великі гравці: Японія, Гонконг і Сінгапур. Як правило, під час азіатської сесії коливання валют не надто серйозні -більшість європейських і американських гравців в цей час вже (або ще) сплять.

Правда, іноді й тут трапляються потрясіння - після виходу якихось важливих новин з Океанії або Азії (в 03. 00-03. 30).

Вночі зазвичай торгують трейдери, що працюють на валютних парах з японською ієною. Але більшість росіян в азіатську сесію або взагалі не виходять, або залишають позиції відкритими зі стоп-ордерами.

Європейська

Європейська сесія починає свою роботу в 10. 00 і закінчує в 20. 00 по Москві. "Час пік" доводиться на період до 12. 30, коли спекулянти вже прокинулися і повні сил і енергії. Саме в цей час найчастіше і зароджується добовий тренд на основні валютні пари.

Важливі новини з Європи зазвичай виходять в 12. 00 і 13. 00 (актуально для трейдерів, "експлуатують" пару євро / долар і євро / ієна).

Після години дня з'являються новини з Великобританії, і на сцені з'являється британський фунт. Якщо в цей момент встигнути зіставити дані по Великобританії і Європі, можна отримати рекордний плюс на русі пари GBP / USD.

Американська

Американська сесія, сама агресивна і непередбачувана, стартує в 15. 00 і закривається в 1. 00. До моменту її відкриття торги максимально пожвавлюються - на ринок виходять американці, а європейські трейдери повертаються після ланчу.

До 18. 00 за московським часом на ринку дотримується відносний "порядок" - банки Європи і США врівноважують один одного. А ось після відходу європейців американські банки, хедж-фонди і корпоративні трейдери залишаються на самоті. Своєю агресивною стратегією вони можуть серйозно переламати курс валют по відношенню до долара.

Особливо це актуально в 2015 році, коли долар різко зростає по відношенню до всіх світових валют. До речі, є ще одна сесія - тихоокеанська, яка вважається самою спокійною і "нудною" на ринку Форекс. Я про неї не згадав, бо російські трейдери її практично не задіюють.

Для зручності орієнтування в торгових сесіях я рекомендую скористатися сервісом від Яндекс, де можна зберегти всі необхідні часові пояси як в шапці статті.

А в яку торговельну сесію зазвичай торгуєте Ви?

Підписуйтесь на оновлення та діліться кращими статтями з друзями!