Котирування ММК: чого чекати від акцій в майбутньому?

Всім привіт! Продовжуємо говорити про те, які вітчизняні підприємства можуть представляти інтерес для інвестицій. Іншими словами, які акції купувати, і чи може це бути вигідно звичайним громадянам на кшталт нас з Вами.

Звичайно, краще поцікавитися у досвідчених фондових гравців або брокерів, але далеко не кожен вважатиме за краще поділитися цією цінною інформацією. А тому доведеться розбиратися самостійно, і сьогодні коротко розглянемо, що являє з себе підприємство ММК котирування і динаміку цін на його акції за останній час.

Інформація про емітента

Почнемо з невеликою довідки про те підприємстві, в активи якого ми збираємося робити вкладення. ММК - це абревіатура Магнітогорського металургійного комбінату. Підприємство відноситься до справжнім гігантам в області виробництва сталі, а також вважається одним з лідерів російської металургії. До сьогоднішнього дня тут створено повний технологічний цикл, який починається підготовкою залізорудної сировини і завершується глибокою переробкою.

Вперше на торгах фондової біржі це підприємство з'явилося в самому кінці 2005-го року. Останній показник капіталізації в реальному часі становив на 15. 07. 2016 суму в 315, 73 мільярдів рублів. При цьому, номінал одного цінного паперу дорівнює 1-му рублю. За підсумками 1-го триместру поточного року прибуток компанії зменшився на 20%, а за підсумками всього півріччя, за попередніми підрахунками, зниження складе 10%.

Серед останніх скандальних новин, пов'язаних з ММК, можна назвати чутки про можливе його злиття з ще одним гігантом - "Северсталью". Дійсно, підприємство не раз заявляло про свої наміри щодо злиття активів з іншими компаніями, які відносяться до металургійної чи гірничодобувної галузі.

Перспективи інвестицій в ММК

Найбільший ефект, якого можна було б досягти, полягав, на думку експертів, саме від об'єднання з Северсталью. Загальна сума активів при злитті оцінюється в 500, а то і 700 мільйонів доларів. Велися переговори щодо консолідації і з іншими гравцями металургійного ринку, в тому числі, і зарубіжними. Але представники ММК не підтвердили актуальність таких переговорів, які напевно вплинули б на вартість його акцій.

Котирування компанії, без сумніву, почали б змінюватися відразу. Але ряд фахівців фондового і металургійного ринку бачать шанси на таку угоду не надто великими. Пов'язано це з низкою труднощів і сформованою ринковою ситуацією. Кожна з компаній відноситься до ключових гравців ринку листової сталі, і разом вони виготовляють до ¼ всієї російської даної продукції. Цікаво, що ряд експертів вважають ММК недооціненою по відношенню до Северстали.

Що стосується останніх котирувань "Магнітогоркі", то зібрана невелика статистика угод на ММВБ. Для прикладу, максимальна ціна, сплачена за акцію ММК за минулий тиждень, становила 28, 93 рублів. Мінімальний поріг на минулому тижні був дорівнює значенню в 25, 61 рублів. Обсяг всіх угод склав, ні багато, ні мало 5 657 400 акцій. Це зайвий раз показує інтерес до цінних паперів даної компанії з боку інвесторів.

З останніх повідомлень прес-служби підприємства цікаво, що воно погасило інвестиційний займ, призначений для будівництва заводу на території Туреччини.

Завдяки такій операції загальний борг компанії скоротився більш ніж на 300 мільйонів доларів, і це погашення було вироблено раніше покладеного терміну. На виплату дивідендів своїм акціонерам підприємство направило майже 30% прибутку, отриманого за минулий рік. Також планується виплачувати дохід за акціями кожні півроку. А в поточному році підприємство прогнозує збільшення розміру дивідендів на 32%.

Як стати акціонером цієї або іншої компанії

Придбати цінні папери ММК можна не тільки через брокерські компанії. Ще одним цікавим інструментом для вкладення коштів є ПІФи, де кожен бажаючий може вибрати собі привабливий фонд і стати його учасником після покупки паїв, тобто, певну частку. Починаючи з цієї хвилини, у фонду з'являється новий інвестор поряд з тисячами інших учасників. Куди розподіляються ті кошти, які отримані фондом від продажу паїв?

Вони йдуть на придбання цінних паперів відповідно до профілю діяльності цього конкретного ПІФу. При зростанні вартості всіх паїв фонду створюється дохід кожного інвестора, і цей процес можна відслідковувати в режимі онлайн.

Якщо ж Ви хочете купити або продати акції Магнітогорського комбінату за допомогою брокерів, то вони допоможуть провести таку операцію від початку і до кінця. Для цього відкриваються рахунки, оформляються всі необхідні документи і надаються консультації. Брокерська компанія надає можливість доступу на фондовий ринок, на який не може так просто потрапити звичайна фізична особа.

Дорогі друзі! Для тих, хто розмірковує над вкладенням коштів в акції ММК, зауважу, що подібна інвестиція може бути цікавою з наступних причин:

  • Підприємство відноситься до лідерів свого ринку
  • Попит на металопрокат не слабшає
  • В разі злиття з іншим гравцем ММК збільшить капіталізацію
  • Ряд експертів вважає акції цієї компанії недооціненими по деяким мультиплікаторів

Приєднуйтеся до наших передплатників, і Ви будете регулярно отримувати нові цікаві матеріали. До зустрічі!