Новини ринку криптовалюта # 6

Гонконгська біржа: біткойнов перестав бути ризикованою інвестицією

На думку Томаса Глюксманна, керівника відділу маркетингу гонконгської біткойн-біржі Gatecoin, громадська думка про біткойнов пов'язано з безпечними інвестиціями.
"Забавно, як змінилися розмови про біткойнов, який був ризикованим або небезпечним, а тепер він розглядається як предмет гордості, який потрібно прийняти і регулювати" - говорить Глюксман.
За минулий рік шість країн: Мальта, Японія, Австралія, Китай, Філіппіни та Південна Корея розглянули питання регулювання біткойнов. Частина країн офіційно визнали біткойнов як юридичної валюти, інші ж віднесли біткойнов до платіжних мереж. Найважливішим компонентом розробленої нормативної бази для біткойнов є зусилля урядів, які спрямовані на спрощення процесу використання, торгівлі і створення бізнесу з використанням біткойнов та інших цифрових валют. Зокрема, усвідомивши негативний вплив інтенсивних податків і надмірно складною політики щодо криптовалюта, Австралія усунула подвійне оподаткування для біткойнов.
Факторами зростання біткойнов завжди виступали його легалізація та регулювання: визначення законності підтвердило його легітимність як цифровий валюти і активу. Крім визнання урядами і центральними банками, біткойнов отримав титул "цифрового золота" і "притулку для безпечних вкладень", завдяки постійному випередження основних активів, ринків і валют.

ЦБ Білорусі створив інформаційну мережу на базі блокчейна

За повідомленням прес-служби регулятора, національний банк Білорусі створив на основі блокчейна інформаційну мережу для вирішення банківських і небанківських завдань.
Першим прикладом практичного використання нової розробки стала передача інформації про видану банківської гарантії. Новий механізм ведення реєстрів сприятиме забезпеченню взаємного доступу членів Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) до процедур державних закупівель. При цьому власником валідірующего вузла мережі може стати будь-який банк або небанківська кредитно-фінансова організація країни. Адміністратором мережі в банківській системі Білорусі призначений Розрахунковий центр Національного банку.
Згідно з планами, наступним етапом має стати запровадження блокчейна на ринок цінних паперів: ВАТ "Білоруська валютно-фондова біржа" має намір використовувати технологію для ведення реєстру операцій з цінними паперами на біржовому та позабіржовому ринках.

Майнер почали достроково голосувати за SegWit2X

Спочатку Майнер повинні були почати голосування по SegWit2x 21 липня, але на даний момент вже більше 60% хешрейта мережі демонструє підтримку цього клієнта. Уже зараз в голосуванні беруть участь Майнінг-пули AntPool, BitClub, Bixin, BTC. com, BTC.TOP, BTCC і BitFury, а Slush Pool (контролюючий 5% хешрейта мережі) має намір приєднатися в недалекому майбутньому.
Дана подія обумовлено необхідністю оновлення протоколу для підтримки SegWit до 1 серпня і тестування розробки BTC1 - Форк Bitcoin Core з підтримкою консенсусу по SegWit2X.
Якщо за це оновлення проголосують понад 80% Майнер протягом періоду з 336 блоків (2. 33 діб), то відбудеться фіксація (lock-in), а ще через 336 блоків оновлення буде активовано, що дозволить уникнути можливого розколу мережі при запуску BIP148 (UASF), вузли якого не братимуть блоки без підтримки SegWit 1 серпня.

Китайські біржі готуються до можливого хардфорку біткоіни

Провідні китайські біржі Huobi, BTCC і OKCoin оголосили заходи, які мають намір вжити у зв'язку з можливим поділом біткоіни на дві і більше різних монет. У такій ситуації цілком зрозуміла тривога користувачів за збереження своїх коштів, і провідні біткоіни-біржі і провайдери гаманців поступово починають повідомляти про ті кроки, які вони мають намір вжити у зв'язку з майбутніми подіями.
OKCoin, в яку також входить міжнародна платформа OKEx, першою з "Великої трійки" китайських бірж повідомила своїм користувачам про плани: адміністрація біржі має намір підтримувати "все конкуруючі форми біткоіни". OKCoin також склала список додаткових заходів:
1. В період з 31 липня по 2 серпня буде зупинений прийом депозитів та виведення коштів.
2. Якщо розкол монети не відбувається і мережа продовжує залишатися стабільною, то можливість внесення депозитів і виведення коштів буде відновлена.
3. Якщо біткоіни виявиться розділений на кілька ланцюгів, користувачі отримають належну їм частину монет з кожного блокчейна.Також OKCoin зробить кроки, які дозволять торгувати всіма видами біткоіни.
4. У разі виникнення непередбачених обставин, біржа може на якийсь час зупинити трейдинг. Крім того, якщо адміністрація біржі вважатиме, що хтось із користувачів в цей період зі злим умислом маніпулював ринком, можуть бути зроблені додаткові заходи, включаючи і відкат угод назад.
Huobi теж має намір підтримати всі можливі версії біткоіни і надати користувачам всі потенційні опції, а запропоновані заходи ідентичні кроків OKCoin. У свою чергу команда BTCC заявила про свою повну підтримку SegWit2x, також адміністрацією біржі було висловлено сподівання, що біткоіни-спільнота прийде до консенсусу саме навколо цього рішення, яке "вже має підтримку більше 80% всього хешрейта мережі". Як запевняє біржа, в разі хардфорка користувачі отримають належну їм частину монет з кожного блокчейна, проте справжнім біткоіни BTCC вважатиме найдовшу ланцюг (тобто блокчейн з найбільшим хешрейтом).

Подробиці про закриття тіньового ринку AlphaBay

AlphaBay (один з найбільших ринків даркнета) 5 липня перестав відповідати на запити користувачів. Торгівля на сайті відбувалася з використанням біткоіни: кошти клієнтів заморожувалися до укладення угоди, потім платформа вивільняла кошти і переводила їх на рахунок продавця, стягуючи комісію за посередництво.
Через відсутність будь-яких заяв з боку команди ринку, користувачі стали вважати, що за подією стоїть більше, ніж стандартна процедура обслуговування сайту. Однією з теорій про зникнення ринку став "шахрайський вихід" - це ситуація, коли сайт закривається, а власники забирають кошти, які зберігалися на акаунтах користувачів.
Як виявилося пізніше, в день закриття сайту за запитом уряду США владою Таїланду був заарештований двадцятишестирічний Олександр Каз - громадянин Канади, який проживав в країні 8 років. Після арешту планувалася екстрадиція Каза в Америку, де він повинен був постати перед судом за звинуваченням в торгівлі наркотиками. У той же день канадська кінна поліція провела обшуки в Квебеку. Підрозділ по боротьбі з високотехнологічними злочинами виробляло обшуки спільно з ФБР і поліцією округу. За двома адресами було вилучено комп'ютерне обладнання, імовірно має зв'язок з незаконними операціями в даркнета.
Після цих подій з'явилася теорія про те, що Каз - власник AlphaBay. Дванадцятого липня, майже через тиждень після арешту, Каз повинен був зустрітися зі своїм адвокатом для підготовки до екстрадиції в США. Однак в 7 ранку він був знайдений мертвим у своїй камері тайської в'язниці. Імовірно він повісився, щоб уникнути екстрадиції та подальшої кримінальної відповідальності.
Коли стало відомо про спільну операції канадського, таїландського і американського урядів, стало ясно, що закриття AlphaBay - результат роботи правоохоронних органів. Хоч і неможливо точно стверджувати, що Каз і був власником ринку, його арешт навряд чи стався випадково в один день із закриттям майданчика. Поки не ясно, що буде із засобами, які знаходяться в сховищі ринку, проте швидше за все, вони назавжди втрачені для їх власників і відновленню не підлягають.