Market Making (Маркет мейкінг)


Мені близько року тому, на виставці задавали питання, "Чи займаєтеся ви маркет мейкінг? ". Зараз це питання мені задали знову. Спробую відповісти так щоб було зрозуміло людині, не сильно знайомому з усім складнощами ринків.


Аура:


Маркет мейкінг - це якась особлива стратеги, яка доступна тільки учасникам з особливими статусами бірж, регуляторів. У трейдерів, що займаються маркет мейкінг, повинні бути ліцензізіі. На думку спадають маркет мейкери з NASDAQ або фахівці з NYSE. Ну або на худий кінець маркет мейкери російського ринку, для тих хто знайомий з реаліями російського ринку і тим звідки там береться ліквідність.


Насправді все трохи простіше


Так, звичайно, є маркет мейкери, як на російському ринку, робота яких полягає в тому щоб "надавати ліквідність". А насправді, завдання втратити на ринку менше грошей, ніж вам заплатить біржа за послугу "надання ліквідності".


Але є й інший шлях, набагато більш прозорий і чесний.


Все просто, скажу як теорему: Будь-яка успішна стратегія торгівлі на фінансових ринках має 2 варіанти розвитку. Перший - це смерть. Другий - це маркет мейкінг.


Як працює маркетмейкінг?


Уявімо, що ви скальпер або дейтрейдер. Можливо навіть свінг трейдер. Ви досить успішно торгуєте за своєю стратегією, розумієте ринок, розумієте інструмент, яким торгуєте. Ви хочете розвиватися і заробляти більше грошей. Ви можете почати торгувати новий інструмент. Однак, навіщо розвивати новий напрямок? Краще вичавити по максимуму з того що вже виходить.

Отже, ви збільшуєте обсяги торгівлі з тієї ж самої стратегії. У якийсь момент ваші обсяги торгів починають складати відчутну частку обсягу торгів від загального обсягу на інструменті. Це відкриває нові грані для вашої стратегії. З одного боку це дозволяє помічати інших гравців в інструменті (адже ви робите угоди з дедалі більшою кількістю гравців), а так само аналізувати їх "силу". Другий "бонус" - це можливість локально впливати на ціни і дії інших гравців.


Наступний крок, це стати найбільшим гравцем в інструменті. Причому, в залежності від інструменту, це може бути від 1% до 50%


У підсумку, я хотів дати визначення:


Маркет мейкінг - це така стратегія, яка в даний відрізок часу створює найбільший обсяг торгів у інструменті. Причому, є профітних маркет мейкерскіе стратегії, а є збиткові, але виживають.
Ми вибираємо профітних. Для них не потрібні ліцензії і статуси)