Кредити та кредитні карти: як не потрапити в банківські пастки?

Доброго часу доби, шановні передплатники! Ми з Вами вже чимало поговорили на тему онлайн кредитування - в яких випадках варто звертатися за ним, і чому краще не позичати грошей. Сьогодні я хотів би зупинитися не стільки на перевагах експрес-кредитів і кредитних карт, а й розкрити найтиповіші з пасток, на які не звертає увагу більшість користувачів.

На жаль, це призводить до нерозуміння і конфліктних ситуацій з банківською установою. Чим же гарні, а чим небезпечні швидкі кредити і кредитні карти? !

Чим загрожують клієнту кредитні картки

Отже, перша ж небезпека чекає нас, коли ми беремо кредитку на всякий випадок "про запас". Найчастіше таким шляхом нас переконують банківські співробітники, у яких поставлені свої планові показники по поширенню банківських продуктів і послуг. Ви логічно припускаєте, що, якщо карта буде тихо лежати в портмоне і нею не користуватися, то і заборгованості взятися нізвідки.

Однак ж існує велика кількість різноманітних комісійних і тарифів, завдяки яким Ваш баланс швидко стане негативним. Для пенсіонерів та інших категорій клієнтів цю ситуацію навіть пояснити важко, але дійсно, існують банківські карти з кредитним лімітом і комісією за його невикористання. Ось так і з'являється перша заборгованість, на яку в подальшому набігають ще й штрафні санкції.

Однією з найбільш поширених пасток, в які трапляються сумлінні позичальники, можна назвати повне погашення заборгованості. Так-так, ви не помилилися, просто клієнт був упевнений, що розрахувався з банком "під нуль", але виявилося, що не доплатив декількох рублів, і маховик заборгованості почав розкручуватися по-новій.

Дуже важливо контролювати остаточне погашення споживчих кредитів і закриття кредитних карт. У день повного розрахунку ще раз уточніть у менеджерів повний залишок заборгованості. Після його внесення в касу або іншим способом напишіть заяву на закриття карткового рахунку, а ще краще, замовте довідку про повне погашення боргу.

Навіть, якщо вона буде платною, це дозволить Вам спати спокійно і вбереже від потенційних фінансових неприємностей.

Цікаво, що повне закриття банківського карткового рахунку може супроводжуватися не тільки виплатою всіх нарахованих відсотків і штрафів банку, але і зворотним відшкодуванням. Це може бути пов'язано з минулими донарахуваннями і наявністю залишку клієнтських коштів на мапі.

В такому випадку, вони повинні бути виплачені клієнту до копійки за видатковим ордером. Кредитна карта підлягає знищенню в банку шляхом розрізання магнітної смуги на звороті. Але таку процедуру співробітники можуть проводити вже і без Вас. А ось отриману довідку про повне погашення зберігайте не менше 3-х років.

Популярність споживчих кредитів

Кредит фізичним особам відрізняється від кредитної картки тим, що його сума видається одноразово, а кредитним лімітом по карті можна користуватися багаторазово, погашаючи і вибираючи знову. Нерідко клієнтів чекають не самі приємні сюрпризи, які стосуються раптового перегляду суми ліміту в меншу сторону.

Ви про це можете навіть не підозрювати, поки не зіткнетеся з нестачею коштів на касі при здійсненні покупки. Причому, на таку заходи банківські служби йдуть не тільки тому, що Ви недбало виконували умови договору. Це може бути наслідком кризових явищ, коли банк відчуває проблеми з ліквідними засобами і з фінансуванням.

Чому швидкі споживчі кредити отримали таку зростаючу популярність? В основному, причини треба шукати в недостатніх заробітках наших співгромадян, коли немає можливості зробити заощадження (у всякому разі так вони думають), а раптово виникла ситуація змушує судорожно шукати кошти.

Дуже зручно, що навіть в банківських відділеннях передбачені програми споживчих позик, які не потребують оформлення твердої застави. Але критерії відбору в них досить суворі, і особам з поганою кредитною історією або взагалі без такої, нема чого навіть і намагатися отримати кілька тисяч рублів в борг. У виграші залишаються лише ті, кого банк вважає своїм постійним клієнтом, і ті, хто успішно обслужив і виплатив хоча б один позику.

Причини дорожнечі експрес позик

Навіть, якщо Вам погодили видачу кредиту - не поспішайте радіти. Ще невідомо, хто з клієнтів в більш вигідному світлі - можливо, саме той, кому прийшов негативну відповідь?

Через велику фактора ризику такі швидкі позики видаються під жахливі відсотки, особливо ті, які рекламують мікрофінансові організації. Так, існує ймовірність отримання грошей взагалі без довідок і поручителів, але, якщо Ви вважаєте свої витрати, то оціните рівень переплати за короткий термін кредитування.

Можете сміливо додавати 50-100% зверху від запозиченої суми, і це ще не межа.Воістину несправедливою називають багато позичальників щомісячну кредитну комісію, розмір якої встановлено від спочатку взятої суми. Тобто, навіть, коли Ви виплатили майже весь борг, її величина залишиться такою ж, як і була на початку договору.

Однак, до посилення вимог доклали руку і самі неблагонадійні клієнти, адже рівень прострочення за такими кредитами становить не менше 20%. Зате цієї ж ситуацією скористалися численні онлайн-спільноти, які роздають позики направо і наліво.

За допомогою інтернету сьогодні можна виконати безліч операцій, так чому б не отримати ще й кредит в мережі? Тим більше, що не потрібно збирати гори документів або підтверджувати свої доходи документально. Найчастіше гроші "падають" на електронний гаманець клієнта, але можливі й інші варіанти виведення кредиту.

Швидкі позики: ключові характеристики і боротьба з неповерненням

Як ви думаєте, що характерно для більшості продуктів типу "швидкий кредит або кредитна карта"? Ось список того, що першим спадає мені на думку:

  • Високі відсотки та інші супутні платежі
  • Невеликі суми фінансування
  • Короткий термін кредитування (але для карток він може досягати 3-х років)
  • Невеликий пакет документів або взагалі один паспорт
  • Оперативне прийняття рішень (в більшій мірі стосується онлайн позик, а не кредитних карт).

Що відбувається в разі неповернення клієнтом суми боргу і відсотків? У кредитора важелів впливу на несумлінного позичальника не так вже і багато. Застави немає, як і поручительства, навіть договірна база вельми сумнівна.

Але кредитор передасть Ваша справа колекторської компанії, яка буде тероризувати своїми дзвінками та листами-загрозами, або зіпсує Вам кредитну репутацію в бюро історій.Перед зверненням в компанії, що займаються кредитуванням онлайн, спробуйте пошукати інші джерела залучення капіталу. Навіть в традиційних банківських установах можна отримати позику на більший термін і під меншу переплату.

Мої рекомендації будуть перегукуватися з порадами багатьох банківських експертів, які вимагають детально знайомитися з умовами надання кредитних карт. Вони можуть перераховуватися в самому договорі або додатках до нього. Але однозначно необхідно бути в курсі всіх можливих комісій, штрафів, процентних ставок і інших тарифів.

Оскільки це Ваші гроші, то не потрібно покладатися на слова банківського менеджера, а краще перечитати все на власні очі. Незважаючи на те, що можливостей по оформленню кредитів і кредитних карток в Пермі та інших регіонах предостатньо, не поспішайте рити самому собі боргові ями.

Багато з таких позик затягують настільки, що для їх погашення доводиться вдаватися до інших кредитах. Будьте обережні і успішні! Підписуйтесь на оновлення блогу і до нових зустрічей, друзі.