Позика на карту за паспортом: як МФО перевіряють позичальників?

Вітаю! На перший погляд здається, що всі ці "Займери" і "Бистроденьгі" роздають позики направо і наліво: навіть безробітному, наркозалежному і недееспособному. Насправді будь-який потенційний позичальник проходить "багатоступеневу" перевірку. При цьому всі запити відправляються в режимі онлайн і по часу займають буквально кілька хвилин.

Чи відрізняється система перевірки позичальника в МФО і банку? Як отримати позику на карту за паспортом, успішно пройшовши всі етапи скорингу?

Зміст

 • 1 Чому не всі МФО перевіряють кредитну історію за запитом в БКІ?
 • 2 Як МФО перевіряють позичальника?
  • 2. 1 Методи перевірки позичальника
 • 3 Що писати в анкеті?
  • 3. 1 Інформація про зарплату
  • 3. 2 Інформація про місце роботи
  • 3. 3 Інформація про інші кредити
 • 4 Чи може МФО зіпсувати кредитну історію?

Чому не всі МФО перевіряють кредитну історію за запитом в БКІ?

Хороша новина: через БКІ кредитну історію позичальника перевіряють тільки великі мікрофінансові організації (формату "Домашні гроші" або "Мить кредит"). Та й то лише в тому випадку, якщо мова йде про великі суми.

Контори поменше задовольняються спеціальною базою даних для МФО, де зберігається вся інформація про мікропозик. Дрібним компаніям туди вхід закритий, тому їм залишається вірити позичальникові на слово.

Чому в БКІ звертаються не всі МФО?

 • По-перше, МФО не є повноцінною кредитною організацією.І для них ціна запиту дорівнює вартості звернення фізичної особи (від трьохсот рублів). Для дрібних контор це занадто дорого
 • По-друге, для багатьох МФО запит в БКІ означає втрату основного конкурентної переваги - миттєвої видачі позики. Всі ці "гроші за п'ять хвилин" і "кредит з 18 років цілодобово" мають на увазі швидкісну перевірку позичальника за технологією скорингу

Щоб забезпечити якісний сервіс і терміново видавати позики, доведеться жертвувати перевіркою кредитної історії. Збитки від неповернень такі МФО компенсують грабіжницької процентною ставкою.

Як МФО перевіряють позичальника?

В першу чергу перевіряється дійсність паспорта позичальника. Зробити це можна за допомогою спеціального сервісу на сайті Федеральної міграційної служби.
На наступному етапі перевіряють наявність виконавчих проваджень на сайті Федеральної служби судових приставів. Тут можна подивитися, чи є у потенційного позичальника непогашені борги на стадії судового розгляду.

База МВС дає відповідь на питання, чи не знаходиться позичальник в розшуку. У ФНС наводять довідки про підприємство, яке позичальник вказав як постійне місце роботи.

Ще "пробивається" адреса постійного проживання (чи немає обмежень по квартирі, чи немає масової реєстрації). Крім того, перевіряють і вказану в анкеті номер телефону (чи не значиться номер за іншим користувачем, як довго він використовується). Деякі МФО також подають запит на інформацію про причини відмов в інших мікрофінансових організаціях.

Навіть дрібні кредитори звіряють мобільний телефон з електронною поштою позичальника. Онлайн-сервіси обов'язково висилають перевірочні коди і на "мило", і на телефон.
Співробітники мікрофінансової організації можуть навіть відвідати сторінку потенційного позичальника в соцмережі. Таким чином, вони зіставляють відомості з анкети з інформацією на сторінці. У профілі перевіряється інформація про сімейний стан і місце роботи.

Методи перевірки позичальника

Потенційного позичальника МФО перевіряють двома способами.

 • Ручний - співробітник компанії тестує надані позичальником відомості: громадянство, адреса тимчасової і постійної реєстрації, місце роботи, кредитну історію. Ручний спосіб використовують МФО, що видають гроші в офісах
 • Автоматичний метод призначений для компаній, які оформляють мікропозики в режимі онлайн. По суті, перевіряється та ж інформація, що і при ручному режимі

Що писати в анкеті?

Інформація про зарплату

Всі розуміють, що тисячі людей в Росії працюють неофіційно або на непостійній основі. В анкеті потрібно вказувати середній реальний дохід, який Ви отримували протягом останнього року. Обов'язково включайте в загальний дохід суми всіх державних виплат: пенсії, стипендії, аліменти, посібники.

Інформація про місце роботи

В поле "місце роботи" вписуєте ту компанію або ІП, на яких Ви працюєте в даний момент. Навіть якщо ви не приступили до своїх обов'язків тиждень тому або працюєте неповний робочий день. Як назва цілком можна вказати навіть ІП "Петров К. С."

Інформація про інші кредити

Якщо такий пункт в анкеті присутній, то краще написати все як є. Якщо були прострочені кредити - то варто пояснити причину прострочення. Багато МФО без проблем оформляють позики навіть з поганою кредитною історією. Наприклад, в MoneyMan є клієнти з 3-5 виконавчими листами у судових приставів.

Чи може МФО зіпсувати кредитну історію?

Подача кредитної історії в БКІ для МФО здійснюється безкоштовно. Сервіси по видачі мікропозик використовують це відразу в двох цілях:

 • Щоб підвищити кредитний рейтинг клієнтів, які вчасно погасили позику
 • Щоб "шантажувати" недобросовісних позичальників

Теоретично, без згоди позичальника подавати про нього інформацію в БКІ кредитор не має права. Але будь-який договір позики обов'язково передбачає цю умову. І без згоди з цим пунктом Вашу заявку навіть не розглядатимуть.

А Ви коли-небудь оформляли мікропозики в МФО? Чи траплялося Вам отримати відмови? Підписуйтесь на оновлення і не забувайте ділитися посиланнями на найцікавіші пости з друзями!

P. S. Мої передплатники вже знають, що я негативно ставлюся до будь-якого роду позиками на споживчі потреби. Як правило, ціна хвилинної слабкості надалі виявляється занадто висока. Я рекомендую вам двічі подумати, чи варто брати такий кредит!