Життєвий цикл тренда

Будь-який ринковий тренд має як свій початок, так і кінець. Нескінченних трендів на ринку не буває. Будь базовий актив для торгівлі бінарними опціонами схильний до зовнішнього впливу і відповідно змінює тенденцію руху ціни. Життєвий цикл тренда може бути декількох типів в залежності від свого терміну. Виділяють короткострокові тренди, середньострокові тренди і довгострокові тренди.

Наприклад, довгострокові тренди на ринку можуть тривати більше одного року. Тривалість його життя може досягати двох з половиною і більше років. Що стосується середньострокового тренда, він може тривати від кількох місяців до року. Нарешті, короткострокові тренди тривають від одного дня і до декількох місяців. Навіщо трейдеру потрібно знати це? Для того, щоб він приблизно уявляв, коли поточний тренд на ринку може закінчитися і початися новий. У кожного тренда є період зародження, розквіту і закінчення. Найголовніше, щоб трейдер встиг вийти з ринку (закрити опціон) до того моменту, як тренд закінчиться.

Період формування тренда не так важливий для спекулянта. Він може його в принципі пропустити, адже в цей час часто буває не ясно, чи формується новий тренд або це просто невелика консолідація перед продовженням старого. Дуже важливо навчитися знаходити момент, коли тренд знаходиться в своєму розквіті, щоб саме тоді увійти в ринок. При цьому, необхідно пам'ятати, що вихід з ринку повинен відбутися ще до того, як тренд перейде в період свого закінчення.

На початку будь-якого тренду на ринку відбувається пожвавлення всіх його гравців. Отже, значно зростають обсяги. Звичайно, багато хто припускає, що це може бути хорошим сигналом для того, щоб почати торгувати по новому тренду. Однак не варто забувати, що обсяги можуть рости не тільки при розвороті ринку, але і при пробитті важливих рівнів по ходу руху попереднього тренда. Саме з цієї причини на перших порах можна сміливо пропускати таке ринкове рух.

В середині життєвого циклу тренда спостерігається спад ринкової активності. Однак це не означає, що ринок повертається до своїх початкових значень, в яких він перебував на початку тренда. Іноді саме в середині тренда відбувається значний ривок по його ходу. Пов'язано це часто з тим, що по ходу тренда починають торгувати все більшу кількість людей. Саме цей час найкраще підходить для того, щоб відкривати позицію.

Однак спекулянти досить швидко насичуються прибутком і починають поступово залишати ринок. Тим більше, важливо враховувати той факт, що з часом значно підвищуються ризики, тому, кількість спекулятивних угод починає скорочуватися. В цей час трейдерам бінарних опціонів бажано дуже обережно входити в ринок. Що стосується поведінки ціни, вона відображає загальну нервозність. Починаються різноспрямовані коливання, які можуть супроводжуватися спробами пробиття тих чи інших рівнів.

Отже, для трейдера бінарних опціонів важливо зрозуміти, який саме тренд він спостерігає на ринку і скільки часу він готовий сам перебувати в ринку. Для тих трейдерів бінарних опціонів, які торгують з короткостроковими експірації, пошук довгострокової тенденції можливо і не потрібен. Їм важливо визначити, куди буде рухатися ціна в найближчі пів години-годину, щоб купити той чи інший опціон. Тобто вони працюють з короткостроковими трендами. Трейдери, які вважають за краще опціони з експірації в кінці тижня або місяця, повинні звертати увагу на середньострокові ринкові тенденції. Нарешті ті, хто вибирає термін експірації в кінці року, визначають довгострокові тренди на ринку.

Таким чином, вміння виявляти життєві цикли тренда і його тривалість є дуже важливим для будь-якого трейдера бінарних опціонів. Маючи подібні знання і вміння трейдери зможуть значно поліпшити свої торговельні показники.