Кейт Фітцджеральд (keith Fitz-Gerald): Надлишок інформації на фінансових ринках

Мільйони користувачів всесвітньої мережі вважають, що інтернет створений для зручності людей, так само, як і банкове пиво, нарізаний хліб в пакетиках і автоматична коробка передач. Хочете знати мою думку з цього приводу? Я вважаю, що інтернет - найбільше в історії людства перешкоду на шляху до прибуткового інвестування і трейдингу. Я навіть не кажу про те, що в ньому останнім часом присутня, і абсолютно навмисно, маса неправдивих новин. Інтернету просто стало надмірно багато.

Часто зустрічається інформація про те, що багато трейдерів інвестори просто не розуміють, що їм робити, не кажучи вже про те, як навчитися прибутковій торгівлі на фінансових ринках

Надлишок інформації

Якщо ви один з них, знайте, що ви не самотні. Люди старшого віку можуть пам'ятати, скільки шуму свого часу наробила книга Елвіна Тоффлера "Шок майбутнього" (Alvin Toffler, Future Shock ), Що вийшла в 1970 році. У ній автор звернувся до концепції надлишку інформації і висловив думку про те, що величезний обсяг інформації може перевершити наші обмежені розумові здібності.

Однак в той час середньостатистична людина піддавався впливу, в середньому, близько 500 відео, аудіо та друкованих рекламних оголошень в день. Сьогодні ця цифра може доходити до 20 000 впливів в день, що на 3900% більше. Це - в прямому сенсі облога наших органів почуттів. Абсолютно неможливо поглинути хоча б частину того, що ми бачимо, навіть (що може здатися несподіваним) якщо ми самі шукаємо якусь інформацію. Це робить трейдинг та інвестування особливо складними в наші дні.

На противагу тому, у що вірять люди, старанно намагаються виконувати кілька завдань одночасно, дослідження показують, що людський мозок не може фіксувати дійсно важливі дані, коли ми з усіх боків піддаємося атакам що не відноситься до справи інформації. Це можуть бути які відображаються на екрані численні результати пошукового запиту в інтернеті, зауваження оточуючих, звернення дитини і т. П..

Один із способів впоратися з цим - обмежити використання технічних засобів. Пол Долан (Paul Dolan), професор Лондонської школи економіки пропонує відключати смартфон на кілька годин в день. Але це важче зробити, коли мова йде про ноутбук, комп'ютер або телевізорі з їх нав'язливим контентом.

Другий шлях - навчитися максимально швидко "прокручувати" інформацію. Такі компанії, як Cisco Systems Inc. (Nasdaq: CSCO) і Alphabet Inc. (Nasdaq: GOOG) намагаються навчити своїх співробітників орієнтуватися в шаленому потоці інформації. Але їм погано вдається боротися з тим фактом, що багатьом людям для підвищення самооцінки потрібно відповідати на листи, на які вони нібито "повинна" відповісти, нехай навіть на шкоду робочого часу.

Третій шлях - створити для себе фільтр. Наприклад, Google невпинно працює над спрощенням своїх пошукових запитів. Це може служити прикладом певної іронії, з огляду на, що я, ввівши в рядок пошуку слова "надлишок інформації", через 0. 00005 секунд отримав 3.86 мільйона результатів. Я вже не кажу про те, що при цьому відбувається вторгнення в сферу конфіденційності людини.

У цьому сенсі (не буквально, звичайно), ваш смартфон в багато разів брудніше, ніж сидіння в громадському туалеті. Сьогодні ми піддаємося впливу такого величезного обсягу інформації, що єдиний час, який людина може присвятити собі, - це робочий час.

На практиці, навіть найвитонченіші фільтри не здатні допомогти вам просівати квадрильйонів байт даних в пошуку кращих торгових сигналів для короткострокової торгівлі або важливих новин для інвестування. Щоб цього досягти, потрібно перевернути рівняння.

Як боротися з надлишком інформації на фінансових ринках

Я маю на увазі, що необхідно, перш за все, створити хорошу торговельну систему або стійку структуру інвестицій, а вже потім переходити до пошуку того, чого вам хочеться. Це допоможе вам автоматично знаходити найкращі ситуації на ринку і прибутково вкладати в них гроші, не дивлячись на численні перешкоди і несприятливі ринкові умови, які є кошмаром для більшості учасників ринку.

Чому? Просто тому, що ви, ще до початку пошуку, будете розуміти, як кожна ситуація співвідноситься з вашими конкретними цілями роботи на фінансових ринках. Більшість трейдерів і інвесторів мають чудові наміри, але не мають структури. Тому вони опиняються в ситуації, багато в чому схожою на ситуацію Христофора Колумба, який поняття не мав, куди плив, не уявляв, куди прибув, і навіть після повернення не знав, де побував.

Уолл-стріт хоче змусити вас повірити в те, що найкращою відповіддю на цей виклик є диверсифікація, тобто розподіл вашого капіталу між безліччю інвестицій, щоб вони не пішли на дно одночасно. Однак це все одно, що міняти порядок розстановки крісел на палубі "Титаніка"; ефективність - приблизно та ж.

Кращим виходом буде використання моделі 50-40-10, прихильником якої я є. Вона дозволяє не тільки знизити ризики до мінімального рівня, але при цьому також дає вам по-справжньому некорельовані позиції, що сприяє підвищенню прибутку. Не має значення, на вашому рахунку 500 доларів або 500 мільйонів доларів. Модель 50-40-10 працюватиме в будь-якому випадку, оскільки вона забезпечує створення структури інвестицій, необхідної для плавання по сьогоднішньому складному ринку.

Модель інвестування 50-40-10

Абсолютно неважливо як довго ви тримаєте свої торгові позиції, вам слід почати з розподілу свого капіталу за трьома рівнями, що можна приблизно порівняти з відомою "харчової пірамідою", яку багато батьків використовують при харчуванні дітей:

Нижній рівень - 50% - заповнений тим, що огидно на смак, але, за твердженням батьків, корисно, а тому обов'язково має включатися в раціон.

Середній рівень - 40% - це інвестиції, які можна порівняти з приємною на смак, а тому улюбленої дітьми, їжею, що сприяє зростанню.

Третій рівень - 10% - це пиво і чіпси для дорослих, або торт з морозива, якщо ми говоримо про дітей. Ці позиції пов'язані з підвищеним ризиком і можуть додати вам кілька зайвих кілограмів, якщо ви будете їсти їх занадто багато. Але ви хочете бачити їх у своєму портфелі, так як вони можуть неймовірно підвищити прибуток.

Ось кілька порад з побудови піраміди:

  1. Безпека понад усе. Правильна концентрація збільшує прибутковість, підвищує стабільність прибутку і несе ряд інших переваг, здатних нейтралізувати проблему дефіциту і вкрай повільного зростання,
  2. Вибирайте глобальні корпорації. Вони являють собою найкращий (як наступальний, так і оборонний) вибір в період відсутності світового зростання. Але не всі вони однаково хороші, тому слід орієнтуватися на ті, які виробляють продукцію, без якої не можна обійтися в усьому світі.
  3. Фокусуйтеся на доході. Дослідження показують, що до 90% сукупного доходу за тривалий період часу виходить за рахунок дивідендів і реінвестування. Зростання - це ілюзія, вічно нав'язувана фінансовими організаціями, що надають ресурси.
  4. Виробіть дисципліну. Вбудовані заходи безпеки не дозволять одній помилку зруйнувати весь ваш портфель і позбавлять вас від психологічного тиску, пов'язаного з прагненням до непогрішності.
  5. Приберіть емоції. Найбільший ворог інвестора - він сам, коли починає сумніватися в своїх рішеннях або занадто прив'язується до своїх позицій. Він більше хоче бути "правим", а не прибутковим, тому дозволяє позитивної позиції перетворитися на збиткову і не може заповнити ці втрати в подальшому.

Така концепція піраміди мені подобається по ряду причин.

По-перше, вона легко сприймається. Нашому мозку подобаються прості фігури, а не абстрактні ідеї. Це особливо важливо зараз, коли потік інформації зростає, а не зменшується. Крім того, ця модель у простій формі показує інвестору, як і куди вкладати гроші для отримання максимальної віддачі при мінімальних ризиках.

По-друге, ця піраміда змушує мозок усвідомлювати, як повинно бути. Чергове дослідження графіків або стоси паперів з звітами не дадуть того ж результату. Піраміда дозволяє наочно побачити, що, чим вище ви піднімаєтеся по ній, тим більш обмеженим стає ваш вибір. Це сприяє зміцненню дисципліни, що прекрасно, так як багатьом інвесторам її не вистачає.

По-третє, пірамідальна організація капіталу змушує як трейдера, так і інвестора "є" що потрібно і коли потрібно. Це означає, що він зможе скористатися найкращими можливостями, які надасть ринок, але залишатися в стороні, коли всіх охопить страх.

Цей останній момент особливо важливий, оскільки саме він є причиною жахливої ​​прибутковості переважної більшості учасників ринку. Вони піддаються емоціям і урагану інформації, які змушують їх кидатися в погоню за химерами. В результаті, вони приймають контрпродуктивні рішення, причому, як раз тоді, коли найменше можуть собі це дозволити.

Не дивно, що багато інвесторів і трейдери, які вважали, що вони займалися бізнесом на фінансових ринках, згодом виявляють, що, насправді, вони грали в рулетку, причому, досить безуспішно.

Чи працює модель інвестування 50-40-10

З метою моделювання, я створив гіпотетичний портфель з 11 позицій і протестував його на історії за період з серпня 2000 року по 31 грудня 2016 року, проводячи перебалансировку в перший торговий день кожного року на підставі загальнодоступної інформації.

Ці дати я вибрав навмисно, оскільки часто доводиться чути, що все падає і в даний момент, як і протягом декількох останніх років, нічого купувати. За цей період світ пройшов через кілька воєн, рецесій, два великих падіння ринку, круті ралі, відродження націоналізму і політичні катастрофи глобального масштабу.

Незважаючи на все це, модель 50-40-10 принесла приголомшливу прибутковість в розмірі 412. 81%. Для порівняння: прибутковість S & P 500 за той же період часу склала всього 47.46% (що теж дуже непогано).

З повагою ставлюся до людей, котрі виявляють стурбованість або страх перед зростаючим безумством ринку. Але хочу донести до вас думку про те, що історія, поза всякими сумнівами, демонструє нам, що можна обійти будь-яку перешкоду, що стоїть на нашому шляху, включаючи інтернет.. якщо з самого початку вибудувати правильну структуру.