Японські бінарні: битва титанів

Із задоволенням поглядаю на стан справ в японській індустрії бінарних опціонів, що відображає положення БО в регульованому фінансовому світі.

Асоціація ф`ючерсної торгівлі Японії FFAJ (Financial Futures Association of Japan) регулярно дає повну інформацію про позабіржовому ОТС ринку, яким є форекс і тамтешні бінарні опціони. Цікаво, що після низки сумних цифр ринок вибухнув і демонструє вражаючий торговий оборот вже другий місяць поспіль.

Щомісячний торговий оборот японських бінарних опціонів виріс до 440 мільйонів доларів, що склало зростання в 12. 2% з червня 2016го. Цифри ж за червень стали максимальними з лютого 2016го. Ринок явно пішов на поправку.

Число рахунків теж збільшилася, до 348 508 рахунків в липні 2016го року, зростання на 0. 64%. А ось число активних рахунків знизилося на 6,3%.

Вкрай цікава ситуація склалася. Активних рахунків менше, а торговий оборот - набагато більше. Схоже, на японському бінарному ринку йде битва гігантів. Досвідчені трейдери серйозно наростили обороти і активно воюють один з одним, оскільки в Японії ставки робляться, як такі, не проти брокера, бо останній виступає лише як посередник.

Чим торгують японці в БО? Ну звичайно USD/JPY, оборот виріс до 177 мільйонів доларів з 141 мільйона, зростання на 25, 9%. А ось GBP/USD навпаки, просів до 4,7 мільйона.

У зростання пішло і сегмент форекса, щомісячний оборот досяг 4, 5 трильйона доларів. Вражає, особливо якщо порівняти з оборотом.. Токійської фондової біржі, що склав всього лише 33 мільярди доларів.

Японський бінарний ринок демонструє вельми цікаві тенденції, які знайдуть своє відображення і на європейських ринках, що поступово проходять процес очищення від бінарного сміття. Коли-небудь і в ЄС бінарні, повсюдно ставши фінансовими деривативами, міцно займуть свою нішу під сонцем.

Тоді і на них почнеться аналогічний процес - замість сотень тисяч новачків, швидко втрачають гроші, на ринку засядуть титани, що почнуть з`ясовувати стосунки між собою на великі суми, генеруючи ті самі звороти. По суті, той же процес, що представлений і на багатьох біржах.

Але почнеться це не раніше, перш ніж бінарні опціони стануть абсолютно регульованим, захищеним інструментом. Як в Японії. А поки що нам залишається спостерігати за сутичкою тамтешніх бінарних Годзілли.