Прогноз по ishares Nasdaq Biotechnology ETF: чи є потенціал зростання в найближчі 5 років?

Вітаю всіх друзі! Сьогодні все більше наших співвітчизників проявляє інтерес до ризикових інструментів фінансового ринку, прагнучи дізнатися якомога більше інформації про те, як і будь-що інвестують за кордоном.

Ясна річ, що навчитися всім азам за 1-2 статті в інтернеті нікому не під силу, але я не випадково вирішив торкнутися теми сьогоднішнього матеріалу. Цей матеріал мої передплатники вже давно просять опублікувати. У мене все якось не вистачало часу, але мигцем глянувши на графіки виявилося, що представлений нижче фондовий індекс демонстрував чудову динаміку протягом останніх десяти років!

І це не випадково, оскільки галузь до якої він відноситься, є однією з найбільш перспективних на заході. Тільки в минулому 2016 році на IPO в США вийшло з десяток компаній з цього сектора. А як взяти участь в зростанні цілого сектора, якщо поточний капітал поки не дозволяє купувати акції на пре-IPO?

Отже, зустрічайте - Ishares nasdaq biotechnology ETF прогноз по якому я сьогодні постараюся висвітлити.

Кілька слів про принципи роботи ETF

Вкладення в акції індексного фонду - це по суті покупка тих же звичайних акцій. Тому стати учасником ETF можна просто звернувшись до професійного брокеру. А якщо у вас вже відкрито брокерський рахунок, то стати учасником ринку вам простіше ніж оформити депозит в банку. Плюс, спеціальних знань для роботи з акціями ETF (в число яких входить і NASDAQ biotechnology) не потрібно, і освоїти такий навик можна в найкоротші терміни.

При цьому, самі ETF торгуються на біржах, як традиційні цінні папери, а вартість таких паїв багаторазово змінюється протягом дня. Що стосується додаткових витрат, то брокеру сплачується лише комісія за здійснення угод. А комісія за управління акціями фонду становить менше 1% в рік, оскільки саме управління повторює структуру вихідного індексу NASDAQ biotechnology.

Пару слів про індекс: NASDAQ biotechnology складається тільки з акцій тих компаній, чиї котирування присутні на NASDAQ і відносяться до сфери фармацевтики і біологічних технологій.

Інтерес вітчизняних інвесторів до індексу

Звідки взялася сама ідея вкластися в цей індекс? Думаю що джерелом послужив Сбербанк, який за допомогою свого пайового фонду пропонує клієнтам опосередковано стати учасниками оригінального американського біржового фонду з активами 8, 8 млрд. Доларів США.

Nasdaq biotechnology на сьогоднішній день представлений 146 компаніями, які займаються виробництвом нових лікарських препаратів і біотехнологічними розробками

На думку керівництва Ощадбанку, саме від біотехнологічного сектора можна в найближчому майбутньому очікувати стабільно впевненого зростання.

В останні роки компанії цього ринку демонструють свої успіхи в розробці нових ліків і ліків, оскільки імунітет людей ослаблений поганими екологічними і кліматичними умовами. Це призвело до розвитку ряду захворювань, їх омолодженню і загальному старіння населення. Саме на це і робить ставку Сбербанк.

Що зручно для вітчизняного інвестора - це порівняно невеликий поріг входу, доступний більшості російських сімей, які хочуть вигідно прилаштувати свої заощадження.

Для першої інвестиції досить буде всього 15000 рублів початкового капіталу, а наступні покупки можуть стартувати від 1500 рублів. На сьогодні ціна піднялася з 189 одиниць у 2014-му до 277, при цьому історичний максимум був в районі 381!

Перспективи потенційного зростання вкладень в сектор біотехнологій

Середній темп зростання індексу за минуле десятиліття становив майже 19% річних, що навіть більше, ніж класичний S & P 500. Згідно з даними агентства Bloomberg, динаміка дозволяє заявити, що це найдинамічніший сектор в американській економіці останніх 7 років. Але найпозитивніше полягає в іншому: багато аналітиків прогнозують, що потенціал зростання ряду компаній індексу ще не вичерпаний. У деяких він становить цифру в 40-70%.

Хоча, справедливості заради, слід зазначити ризикову складову, яка присутня в будь-якому фінансовому інструменті. Багато фармацевтичні компанії несуть суттєві витрати на дослідження в області розробки лікарських препаратів. Самі ж ліки не у всіх випадках мають комерційний успіх, або ж він може бути відкладений на невизначений термін.

Думки на ринку радять ставитися до біотехнологій як до середньострокових інвестицій і не очікувати від них швидкої спекулятивного прибутку

Звичайно, на перспективність вкладення впливають новини зі світу медицини, оскільки вже сьогодні йдуть постійні апробації ліків для лікування онкологічних захворювань, ВІЛ / СНІДу, гепатитів і т. д.

Будь-який успіх в одній з цих областей автоматично призводить до зростання акцій компанії і фонду в цілому. Очікування успішності і зростання вартості акцій фонду пов'язані не тільки з потенціалом підприємств, але і рядом фундаментальних показників.

Дорогі друзі, що хотілося б сказати в підсумку? Інвестиції в цінні папери завжди відрізняються б Про більшим ризиком, ніж банківський вклад. З іншого боку, вони мають і відповідним потенціалом для заробітку. Плюс до всього ризики при вкладенні в Ishares Nasdaq biotechnology ETF будуть в будь-якому випадку меншими, ніж при вкладенні в акції окремих компаній з індексу. До того ж зараз на графіку помітний спад і можливо це непоганий момент увійти в угоду.

На цьому все, до зустрічі в нових випусках!