Чи варто відкривати бізнес по франшизі: плюси і мінуси

Вітаю! Як не дивно, криза - не найгірше час для відкриття власного бізнесу. Головне, правильно вибрати нішу! На мій погляд, франшиза - це відмінний спосіб почати свою справу з мінімальними ризиками.

Отже, бізнес по франшизі плюси і мінуси, а також огляд найкращих пропозицій 2016 року.

Зміст

 • 1 Плюси бізнесу по франшизі
 • 2 Мінуси бізнесу по франшизі
 • 3 Кращі франшизи 2016 року
  • 3. 1 Здоров'я: лабораторії ИНВИТРО
  • 3. 2 Діти: Бебі-клуб
  • 3. 3 Роздрібна торгівля: FixPrice

Плюси бізнесу по франшизі

 • Готова модель бізнесу

Бізнес-ідея перевірена на практиці, бренд пізнаваний, не потрібно ламати голову над рекламною стратегією, асортиментом послуг і ціновою політикою.

Початкова база, яку отримує бізнесмен-початківець, безцінна: знання ринку, цільової аудиторії, конкурентів, пропонованого товару або послуги, умов постачальників. Починаючи бізнес самостійно, на вивчення всіх нюансів підприємець витратить купу часу і грошей.

 • Підтримка з боку правовласника франшизи

Власник франшизи зацікавлений в тому, щоб його "дітище" росло, розвивалося і приносило постійний дохід. Тому своїх франчайзерів він підтримує на всіх рівнях: навчання, маркетинг, реклама, аналіз роботи точки і виявлення "слабких місць". Крім того, франчайзер часто надає і готову клієнтську базу, і знижки на витратні матеріали.

Мінуси бізнесу по франшизі

 • Обмеження самостійності

Майже з усіх питань франчайзі зобов'язаний звітувати перед власником франшизи. Доведеться працювати в єдиному для всіх форматі і чітко виконувати всі пункти договору.
Будь-які дрібниці (від фірмового одягу співробітників до зовнішнього вигляду вітрин) повинні відповідати вимогам франчайзера. Пропонований асортимент товарів і послуг теж жорстко стандартизований. Продавати "щось своє" на франчайзингової точки Ви не зможете.

 • Ціна франшизи

В Росії франшизу можна купити і за пару сотень, і за кілька тисяч доларів (одноразові витрати). Крім того, франчайзі зобов'язаний щомісяця виплачувати відсоток з обороту (роялті).

 • Немає простору для розвитку

Робота по франшизі дає можливість набути досвіду і отримувати прибуток. Але говорити про серйозний розвиток бізнесу при такій схемі роботи не можна. Реальні історії бізнесменів показують, що франшизу можна розглядати лише як старт і корисний досвід.

Кращі франшизи 2016 року

Хочу розповісти про трьох найкращих (на думку експертів) франшизах в найбільш затребуваних галузях.

Здоров'я: лабораторії ИНВИТРО

Незалежна лабораторія ІНВІТРО - велика приватна компанія на ринку лабораторних послуг (50 міст присутності, 800 офісів, 9 лабораторних комплексів, 1700 видів досліджень). ИНВИТРО співпрацює з госполіклінікамі, медичними центрами, страховими та фармацевтичними компаніями.

За допомогою франчайзера потрібно знайти приміщення площею від 60 кв. м з окремим входом і всіма необхідними комунікаціями. Підійдуть приміщення колишніх медцентрів, поліклінік, стоматологічних кабінетів, салонів краси і аптек.

Відгуки тих, хто вже працює за франшизою ИНВИТРО, вражають. Багато франчайзі, відкривши один медичний офіс, розширилися до 3-7 точок. До слова, щоб почати бізнес разом з ИНВИТРО, мати медичну освіту необов'язково.

Франшиза пропонується в одному з двох форматів:

 • ИНВИТРО. Стандарт.

Початковий внесок: для Москви - 700 000, для регіонів - 300 000-500 000 рублів. Щомісячне роялті: 28 000 з четвертого місяця роботи для Москви і стільки ж, але вже з 25 місяці роботи, для регіонів. Є ще й агентську винагороду (35-40%).

Що входить у вартість франшизи? Наприклад, безкоштовна організація і доставка біоматеріалу для досліджень з регіону франчайзі в лабораторний комплекс. Забезпечення всіма витратними матеріалами (пробірками, одноразовими рукавичками і іншим).

Крім того, інформація про кожен франчайзі розміщується на сайті ИНВИТРО (адреса, телефон, ціни на дослідження, схема проїзду). А ще в кожному місті присутності мережі регулярно проводяться конференції для лікарів.

 • ИНВИТРО. Городок

Ця франшиза призначена для невеликих населених пунктів (з населенням 10-50 тис. Чоловік). Початковий внесок становить 150 000 рублів, щомісячне роялті - 2% з обороту з 25-го місяця роботи, агентську винагороду - 40%.

Діти: Бебі-клуб

Бебі-клуб - це мережа дитячих клубів з авторської системою розвитку інтелекту. Сьогодні 249 бебі-клубів успішно працюють в 75 містах світу. Творці клубу: Євгенія Белонощенко - педагог, психолог, автор книги "Народжені з характером" і мама п'ятьох дітей. І її чоловік - Юрій Белонощенко, генеральний директор КК НОМОС-банку і КК УРАЛСИБ.

Франшиза "Бебі-клуб" входить в ТОП-25 франшиз 2015 роки від Forbes. Співпраця з підприємцями мережу дитячих клубів пропонує в двох форматах.

 • Бебі-клуб

Клуб призначений для регулярних занять з дітьми по 1, 5 години 2 рази на тиждень. Є варіант двомовного клубу. Вступний внесок становить 1, 2 млн. Рублів, розмір роялті починається з 15 тис. Рублів.

Франчайзер надає методичні розробки по проведенню занять, підбір і навчання персоналу (до 5 осіб), корпоративні тренінги, готові бізнес-процеси, особистого менеджера-куратора, інтенсивний очний курс підготовки за методом Бебі-клубу і підтримку з усіх питань.

 • Бебі-сад

Повноцінний дитячий сад на 30-45 дітей п'ять днів на тиждень з навчанням від Бебі-клубу. Вступний внесок становить 1, 4 млн. Рублів, роялті починається з 15 тис. Рублів.

Роздрібна торгівля: FixPrice

Магазин FixPrice вперше запропонував росіянам новий формат роздрібної торгівлі "Все по одній ціні". Торгові точки завжди розташовані в місцях з підвищеною прохідністю. Сьогодні понад 1800 магазинів FixPrice працюють в 570 населених пунктах Росії.

Асортимент мережі включає продукти харчування, побутову хімію, косметику та парфумерію, одяг, засоби гігієни та товари для дому. Для відкриття точки під брендом FixPrice знадобиться приміщення з торговою площею 200-300 кв. м з двома окремими входами.

Вступний внесок - 300 000 рублів, щомісячне роялті - 4% від обороту магазина.

Що входить у вартість франшизи? Універсальний асортимент і цінова політика, готова система продажів (забезпечує прибутковість в 50-200%), рекламні матеріали і промоакції, логістика та єдина інформаційна база.

А Ви коли-небудь пробували вести бізнес по франшизі? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на найцікавіші пости з друзями в соціальних мережах!