Чи варто купувати акції Ощадбанку і як це зробити?

Вітаю! Останнім часом я все частіше і частіше став отримувати листи з питанням: "В які російські цінні папери інвестувати в 2017 році?".

Причому все частіше читачі просять розглянути "блакитні фішки" на зразок Газпрому, Лукойлу або того ж Ощад. Я вирішив зробити невелику серію оглядів таких акцій і саме тому сьогодні ми поговоримо про те, чи варто купувати акції Ощадбанку.

Зміст

  • 1 Багатообіцяючий початок року
  • 2 Сбербанк "на коні" з 2015-го
  • 3 Хто рекомендує купувати?
  • 4 Як купити акції Ощадбанку?
  • 5 Замість висновку

Багатообіцяючий початок року

Чистий прибуток Ощад за I квартал 2017 року склала 155 млрд. Рублів (по РСБО). Це на 54, 3% більше, ніж роком раніше (100, 4 млрд. Рублів). Експерти на тематичних форумах оцінюють отримані результати як помірно позитивні.

Адже одночасно зі зростанням прибутку в Ощадбанку зменшився обсяг корпоративних кредитів. Які формують понад 70% кредитного портфеля банку. Тому зберегти задані темпи зростання до кінця року буде непросто. Головне джерело прибутку банку: різниця між кредитними та депозитними ставками (в Ощадбанку вона становить 12-15%).

Але попит на кредити знижується кілька місяців поспіль (особливо в корпоративному секторі). Для залучення клієнтів Ощадбанк і інші банки буде змушений знижувати ставки по кредитах (upd. Що вже відбулося). А це означає, що маржа стане менше.

Сбербанк "на коні" з 2015-го

Акції Ощадбанку активно ростуть з липня 2015 року, відштовхнувшись від ціни в 70 рублів. З 2016-му сберовскіе папери демонстрували вибухове зростання: за рік їх вартість зросла з 90 рублів за акцію (січень) до 170 рублів (грудень).

Більшість експертів упевнені, що для Ощадбанку - це не межа. І його акції продовжать впевнене зростання, незважаючи на форс-мажорів на кшталт вимушеного продажу української "дочки".

По-перше, торішнім операційним показниками Ощадбанку позаздрив би будь-який банк Росії. У 2016 році його чистий процентний дохід виріс на 37, 9% до 1, 362 трлн. рублів. Таким чином, був побитий сберовскій же рекорд 2015 го (+ 30%). А чистий прибуток банку в 2016-му досягла історичного максимуму майже в 542 млрд. Рублів.

Ефективну роботу банку підтверджують і інші показники минулого року. Наприклад, рентабельність власного капіталу в Ощадбанку зросла до 20, 8%, Для порівняння: у найближчого конкурента "Банку ВТБ" той же показник становив лише 3, 6%.

По-друге, якщо завдяки зростанню цін на нафту, російська економіка вийде з рецесії, кредитний портфель Ощадбанку збільшиться. Це дозволить зберегти позитивний тренд по чистому процентному і комісійному доходу. Вище прибуток банку - дорожче акції.

Для любителів пасивного доходу нагадаю, що дивіденди по звичайних акціях Ощадбанку за 2015-й рік склали 1, 97 рублів або 1, 55%.

Хто рекомендує купувати?

На середину квітня 2017 го привілейовані акції Ощадбанку радять купувати експерти АТОН, "ВТБ Капітал" і "УРАЛСИБ Капітал".

Звичайні сберовскіе акції рекомендують до покупки майже всі банки і брокери: Ренесанс Капітал, JP Morgan Bank International, UBS Bank, Morgan Stanley, АТОН, БКС, Дойче Банк, Сітібанк, УРАЛСИБ Капітал, ФІНАМ, АЛОР БРОКЕР і HSBC.Експерти озвучують цільової коридор в 200-225 рублів за акцію.

Тримати цінні папери радять представники Credit Suisse, ВЕЛЕС Капітал і "Відкриття Брокер".

Як купити акції Ощадбанку?

Інвестувати в сберовскіе акції в Росії найпростіше через одного з відомих брокерів: БКС, ФІНАМ, Відкриття, "УНІВЕР Капітал", Промсвязьбанк або "КИТ Фінанс".

Поясню, як купувати акції, на прикладі брокера "Відкриття" для тих, у кого ще навіть немає брокерського рахунку. У всіх інших брокерів схема ідентична.

Цінні папери Ощадбанку завжди продають лотами (в одному лоті по 10 акцій). Брокерська комісія в "Відкритті" становить 0, 1%.

Купівля акцій в режимі онлайн відбувається в три етапи:

  1. Укладаємо з брокером договір на відкриття рахунку на фондовому ринку. Робиться все елементарно через сайт прямо в он-лайн режимі. Для авторизації потрібно мати обліковий запис на порталі держпослуг
  2. Заводимо гроші на рахунок у брокера за реквізитами, які вам видадуть одразу після підписні договору
  3. Налаштовуємо торговий термінал і купуємо необхідну кількість акцій

Купівля оформляється електронно. Паперові документи з печаткою можна замовити на поштову адресу. Самі акції будуть зберігатися на окремому депозитарном рахунку.

Замість висновку

З одного боку, фундаментальні показники по сберовскім акцій чудо як гарні (p / e 6, 95, ріст за звітами). З іншого боку, Сбербанк показує бурхливе зростання з середини 2015 го. І цілком ймовірно, що вдалий момент для входу вже упущений.

В будь-якому випадку, вибір залишається за Вами. Як вважаєте, чи вигідно зараз інвестувати в акції Ощадбанку?

Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на свіжі пости з друзями в соціальних мережах!