IPO Twitter принесе гроші роздрібним інвесторам

Всупереч збитку 79, 4 млн доларів в 2012 році, Тwitter під знаком TWTR вийде на первинне розміщення акцій вартістю 1 млрд доларів, що в 3,2 рази більше виручки, в минулому році потроїть.

Основні показники TWTR

При первинному розміщенні акцій інвесторів хвилюють, перш за все, цифри, що відображають динаміку розвитку компанії і перспективи отримувати більше виручки, якщо не чистий прибуток. З цієї точки зору, компанії, якій належить IPO, є чим порадувати публіку. Основні показники TWTR - 215 млн активних користувачів щомісяця, 500 млн повідомлень щодня. При цьому максимальна кількість знаків у повідомленні всього 140, що забезпечує більш хорошу адаптацію сервісу до вимог світу високих швидкостей і швидкого обміну інформацією. На основі аналізу основних показників Twitter можна говорити про те, що на ринок вийде не просто ще один Facebook, а сервіс з якісно інший місією або, простіше кажучи, іншими завданнями. Інтенсивний обмін повідомленнями - ще півсправи, набагато важливіше здається те, що у Twitter є ліміт на їх довжину.

Зіставлення IPO TWTR з IPO FB

І все ж, IPO акцій Твіттера все одно неминуче будуть порівнювати з самим розчаровує в історії розміщенням паперів Facebook. Facebook (Nasdaq: FB) і TWTR (ймовірно, вибере Nyse) можна зіставити за кількістю активних користувачів, яких у них, відповідно, 845 і 215 млн. Середній час на сайті Facebook - 8, 3 години на місяць, на Twitter - 4, 9 години на місяць (дані alexa). Таким чином, компанія Твіттер за ключовими показниками поступається Facebook, що може викликати побоювання за долю майбутнього IPO. (Додаткову статистику по Фейсбуку можна знайти в цьому матеріалі.) Треба визнати, що прогнозувати поведінку акцій TWTR на основі того, що сталося з FB - невдячна справа, тому що з акціями Фейсбуку було допущено, мінімум, три важливі помилки. Сума IPO Facebook, 16 млрд доларів, була в 4,3 рази більше його продажів за попередній рік.Навряд чи IPO Twitter повторить долю розміщення акцій Facebook, який підвищив ціну IPO до 38 доларів і збільшив кількість акцій безпосередньо перед процедурою. Twitter виходить на ринок як стартап і бере гроші під якісний розвиток на більш високий рівень. На відміну від нього, фірма Марка Цукерберга отримала перший мільярд доларів річного прибутку ще до виходу на IPO. З цієї причини вона, з одного боку, не могла вільно оперувати чином стартапу, а з іншого боку - мала обмежену популярність серед інвесторів, які чекали не першого прибутку, а стабільну тенденцію до її збільшення.

Імовірність успіху при розміщенні акцій

Основний показник IPO Twitter - 4, 65 долара на одного активного користувача, в порівнянні з 18,9 долара у Facebook - переконливо свідчить про те, що у компанії Твіттер є потенціал зростання. Якщо IPO пройде на тих же обсягах, ми зможемо побачити довгостроковий висхідний тренд, як у випадку з паперами QIWI. Головне при цьому, щоб не підкачав зовнішній фон.