IPO Santander Consumer стане інвестицією в автокредит - Nyse: SC

Первинне розміщення акцій брокера Santander Consumer USA Holdings (Nyse: SC), що фінансує покупку автомобілів, приверне учасників ринку, які вкладалися в американські акції на початку кількісного пом'якшення ФРС США і купували акції аналогічних компаній в інших секторах.

На біржі Nyse цей тиждень відзначена первинним розміщенням акцій загальною вартістю 2, 4 млрд доларів. Одні айпіо іншим ворожнечу. IPO акцій Santander Consumer, за всіма правилами, не відноситься до категорії впевнених баїв, але може повторити успіх страхових та іпотечних брокерів. Якщо нинішні власники SC не стануть коригувати суму розміщення (як це зробила EP Energy минулого тижня), то цілком вірогідне зростання відразу після IPO. Втім, довгострокових перспективи компанії не такі райдужні.

Santander Consumer (Nyse: SC) залежить від автокредиту

Основний і єдиний бізнес компанії SC - це фінансування угод купівлі-продажу продукції автопрому. В основному мова йде про гарантії за угодами роздрібних клієнтів з дилерами, які мають франшизу виробника. У цих угодах прописуються умови поетапної виплати кредитів за старі і нові легкові автомобілі, а також легкі вантажівки. І плюси, і мінуси Santander Consumer (65% -у групи Сантандер, 25% у Sponsor Auto Finance, 10% у Dundon DFS) обумовлені стійким зв'язком виручки з одним ключовим економічним показником - продажами легкових автомобілів. Стійке зростання продажів легкових авто, що спостерігається з 2009 року, рано чи пізно скінчиться, залишивши поза ринком тих, хто інвестував в акції SC на довгострокову перспективу. IPO Santander Consumer не вимушена міра, тому що компанія цілком може обійтися без первинного розміщення. З 2010 року банк випустив 26 млрд доларів цінних паперів, забезпечених активами, ставши лідером в області автокредиту. У травні SC уклала угоду з Chrysler про надання дилерам і покупцям продукції американського концерну повного комплексу послуг в області фінансування автомобілів, включаючи навіть лізинг. В останньому звітному періоді на нього довелося 1,22 млрд доларів припливу грошових коштів. Вкладення в Santander Consumer - це як інвестиції в акції іпотечних і страхових брокерів на хвилі кількісного пом'якшення. З одного боку, об'єктивних передумов для зростання компанії ще немає, крім поліпшення економічних показників в окремій галузі. З іншого - середній дохід на акцію за три роки досягає 2,32 долара, ціна до акції нижче банківського сектора в цілому, і в 2013 році можна прогнозувати 2,25 долара. Списань з банкрутств всього на 970 млн доларів, або 3,8% від активів, які виходять не такими вже ризикованими.

Santander Consumer (Nyse: SC) - ризикований фінансовий актив

Динаміка SC в останні місяці показує, що це ризикований фінансовий актив. Витрати за контрактами про поетапне погашення суми фінансування авто за дев'ять місяців 2013 року склали 12 млрд доларів, доходи - 7 млрд доларів. У 2012 році це були 6, 2 і 6,0 млрд, відповідно. Виникають сумніви в адекватності оцінки 20,4 млрд доларів цих контрактів на балансі SC. Складається враження, що SC намагається за допомогою IPO вийти зі складного фінансового становища.Американський Santander USA, що має близько 77 млрд доларів активів, можна оцінити за вартістю покупки, в 8,75 млрд доларів. Відштовхуючись від цього, вартість SC повинна бути близько 2,9 млрд доларів. При розподілі на загальне число акцій, що пропонуються через первинне розміщення 347,4 млн, виходить вартість близько 8,37 долара. SC ж оцінив себе при виході на IPO в 22-24 долара за акцію, майже втричі вище. Зараз у SC 25,6 млрд доларів активів, при 1,61 трлн дол загальних активів холдингу Santander. Звідси ще один з можливих варіантів оцінки акції - за активами холдингу, до якого належить SC. Капіталізація Banco Santander (Nyse: SAN) близько 102,9 млрд доларів, тому ринкова вартість SC, ймовірно, завищена. Врятувати ситуацію може те, що протягом перших трьох місяців ринку буде запропоновано 65,2 млн акцій. Але це не означає, що орієнтиром для цього часу буде ціна вдвічі вище рівня розміщення. Santander не виробляє враження фінансово стійкою компанії. Різке збільшення активів з 18,74 млрд доларів 2012 року до 25,6 млрд доларів на 30.09.2013 супроводжувалося розширенням акціонерного капіталу всього на 7% з 2,40 до 2,57 млрд доларів, а також збільшенням довгострокового боргу з 16,2 до 22,6 млрд доларів.Грошові кошти зменшилися з 70,9 до 27,35 млн, причому в оборотному капіталі компанії 73,4 млн доларів припадає на рахунки для отримання. Ставлення матеріального капіталу до матеріальних активів погіршився з 11,3 до 9,6. Звичайно, компанія нарощує резерв під збитки за угодами про гарантії в роздрібному бізнесі з 1,12 млрд доларів в 2012 році до прогнозованих 1,63 млрд в 2013-му, але по звітності відчувається, що бізнес ведеться на межі. *** Таким чином, первинне розміщення акцій Santander Consumer (Nyse: SC) не повинно користуватися попитом. Довгострокових перспектив зростання не вгадується. У короткостроковому періоді акції можна купувати в зв'язку зі стійким зростанням продажів нових автомобілів. Швидше за все, це буде аналог Ally Financial Inc. (GOM). На роздрібного дилера авто CarMax Inc. (KMX) з ціною до активів 0,89 SC зовсім не схожа. Ціна 23 долара обгрунтована тільки з точки зору ціни до прибутку, по якій SC трохи краще фінансового сектора в цілому.