IPO Rice Energy недооцінене за площею сланців - Nyse, RICE

У п'ятницю, 24. 01.2014, паливно-енергетичний сегмент на біржі Nyse прірастёт поповненням. В ході IPO газовидобувна компанія Rice Energy (RICE) має намір продати 40 млн акцій по 19-21 долара для того, щоб розплатитися за боргами.

Фінансові показники Rice Energy (Nyse: RICE)

Зобов'язання у Rice Energy не найбільші. Загальний довгостроковий борг за все 293 млн доларів, включаючи довгостроковий борг 3, 5 млн доларів на покупку родовищ і 500 млн синдикованого позики, з якого вибрано 115 млн доларів. Через це частина залучених коштів буде пущена на погашення кредитів на обладнання. Після IPO у Rice Energy буде 128 млн акцій; таким чином, підприємство оцінило себе в 2,56 млрд доларів. При чистий збиток 20,8 млн доларів за 9 місяців 2013 року ця виглядає майже натяжкою.Проте у компанії вражаюча динаміка продажів, 123,2 млн доларів за 9 місяців 2013, в порівнянні з 53 млн за весь 2012 рік. Головний актив, Rice Drilling, виглядає багатообіцяюче. Доведені резерви RICE - 552 млрд кубофутов, що в нафтовому еквіваленті становить 99,4 млн барелів. Ціна до доведеними запасами знаходиться на рівні 8 доларів за барель (якщо вважати по акціях, які доступні на ринку), в порівнянні з 12,2 долара у ЕРЕ (і все одно впали в день розміщення), і 12,7 долара у Antero Resources (AR). На основі цього можна було б зробити висновок, що потенціал зростання акцій RICE 56%.. Але це неправильно, оскільки по всіх акціях, включаючи ті, які протягом 3 місяців не надійдуть на ринок, запаси оцінюються в 25,8 долара за барель. Якщо ЕРЕ розраховувалася б тільки до доступним на ринку паперів, то їх вартість була б 1,9 долара за барель. Як би не було приємно скептикам щодо сланців згадати про коефіцієнти запасів, за ціною до виручки RICE виглядає трохи краще, навіть якщо дивитися по всіх акціях, включаючи ті, яких спочатку НЕ буде на ринку. У RICE цей мультиплікатор дорівнює 20,7, в той час як у EPE - 21,9, а у AR - 38,9.Втім, при оцінці RICE все одно треба дивитися, перш за все, на перспективи розробки сланців, оскільки вони визначать продажу в 2014 році, і збільшення там буде помітне.

Сланці Rice Energy (Nyse: RICE)

Видобуток RICE зосереджена на сланцях Марселлус і Ютика на північному сході Америки. У RICE 43, 4 тисячі акрів сланцю Марселлус в Пенсільванії і 46,5 тисячі чистих акрів сланцю Ютика в Огайо, з яких 33,5 тисячі компанія купила. На тих же сланцях працює Antero Resources. У AR більше 345 тисяч чистих акрів на сланці Марселлус і 105 тисяч чистих акрів на сланці Ютика, а також права на 170 тисяч чистих акрів на Марселлус. У EP Energy 172,3 тисячі чистих акрів в районі Алтамонт басейну Юїнта, 97,7 тисячі чистих акрів в Ігл Форді, в оренді також 138,1 тисячі чистих акрів сланцю Вольфкамп в Техасі, 40,0 тисяч чистих акрів в Хейнесвілле на кордоні Північної Луїзіани. Якщо не брати в розрахунок не розробляються об'єкти, товщину пластів і кількість свердловин, а також відмінності в правах власності і оренди, то за ціною до площі сланців RICE розміститься по 2,85 цента на акр, в той час як EP Energy торгується по 1, 4 центи на акр, але видобуває на інших сланцях, а Antero Resources, використовуючи ті ж сланці, що і RICE, подорожчала вже по 3,33 цента на акр.Таким чином, IPO RICE оцінюється не більш оптимістично, ніж у головного конкурента. Так в разі RICE виглядає графік обсягів видобутку в день по кварталах. Крайній правий стовпчик - листопадова видобуток. Сильний приріст обумовлений введенням в дію нових потужностей:У підсумку, за RICE ми маємо позитивну для нас ціну до виручки, малосимпатичними ціну до доведеним резервів і гідну ціну до площі сланцю, що свідчить про слабку недооцінки в порівнянні з AR. Згідно площі, яка у випадку зі сланцями поки представляється найнадійнішою заходом, паперу RICE виходять на IPO недооціненими на 17%.