Торгівля в середині на валютних ринках

Вутрідневная торгівля це основа основ сучасного ринку Форекс. Більшість трейдерів торгують саме таким чином, побоюючись відкривати угоди на тривалий час. Поетом в сьогоднішній статті ми будемо говорити про дей-трейдингу, щоб зрозуміти, які можливості і обмеження це дає.

Особливості роботи всередині дня

На початку статті я хочу запитати у читачів - все ви чули поняття "інвестор" та "спекулянт" - в чому між ними різниця?

Відповідь на поставлене запитання буде трохи нижче, а зараз хочу відзначити, що торгівля в середині це вкрай невдячна процес, який вимагає великого часу і дає не найкращі результати. Причому це стосується, як точок входу, так і точок виходу, в результаті чого велика частина потенційного прибутку "з'їдається". Причини різні:

  1. Що збільшився спред.
  2. Короткострокові руху ринку проти відкритої трейдером позиції.
  3. Тиск фундаментальних факторів.

Таких причин може бути маса, але всіх їх поєднує одне - короткострокові втрати на старті торгівлі вибивають трейдера з колії, змушуючи закривати угоди, які мають великий потенціал. Нижче наведено приклад того, як це виглядає на реальних ринках з реальними інвесторами.

У 1973 році Уоррен Баффет купив газету "Вашингтон Пост" на хвилі кризи (вірніше купив один з ключових пакетів акцій), витративши на операцію 11 мільйонів доларів. Протягом року акції газети ще впали в ціні. В даний час цей пакет коштує 1, 1 мільярда доларів.

Ось в цьому і відмінність Інвестора від спекулянтів. Якщо ви здатні діяти як Баффет - ви Інвестор. Але якщо короткострокові втрати вас лякають і змушують в страху закривати позицію - ви спекулянт.

Що радять "експерти"

Прихильники фундаментального аналіз часто говорять про те, що рішення про покупку потрібно приймати за графіками з великим періодом.

Найкраще використовувати графiчного зображення 1 години або 4 годин. Аргументація в цьому випадку така, що 1 хвилина і 5 хвилин це ринкові шуми, які тільки заважають.

Але такий підхід загрожує тим, що ваш спред буде просто гігантським. Наприклад, ви купили актив зі спредом в 3 пункту, але після цього ціна пішла "проти вас" на 50 пунктів (а адже це це далеко не межа, якщо відкриватися по 4-годинним графіком).

Виходить, що ви самі створили умови для штучного спред в 53 пункти. І після цього ці ж трейдери будуть розповідати про те, наскільки важливо знайти брокера з мінімальним спредом.

Навіщо, якщо ваші правила торгівлі цього не цінують і ви самі з великим задоволення опускаєте свої позиції в мінус?

Але саме цього і вчать багато "гуру інтернету" - торгуйте по H4, відкривайте всередині дня, на малих таймфреймах не торгують. Але ось, що кажуть інші..

Торгівля в середині зі своїми рішеннями в більшості випадків невірна, оскільки не враховує глобальних рухів. Працювати всередині дня важко і цього не раджу нікому. Джек Швагер.

Хочете домогтися успіху в торгівлі? Тоді мінімальний тренд, який ви повинні аналізувати, повинен становити 1 місяць. Це дозволяє слідувати за ринком, а не вгадувати. Брюс Бебкок.

Це дозволяє говорити про наступне:

  1. Торгівля в середині вкрай небезпечна і не настільки проста, як про це прийнято говорити.
  2. Обов'язково потрібно аналізувати ринок по старшим таймфрейме, шукаючи тренди і закономірності на тижневих і місячних графіках.
  3. Рішення про покупку краще приймати на графіку 1 хвилина або 5 хвилин.

Більш наочно це виглядає так - на ринку завжди є тактика і стратегія. Стратегія - показує загальну тенденцію. З її допомогою відбувається розуміння того, що у нас глобальний тренд, наприклад, вниз, тому потрібно торгувати на зниження. Тактика дозволяє вже більш точно знаходити ті моменти, коли ці угоди на пониження можна відкривати. І використовувати ці поняття потрібно спільно.

Якщо не використовувати тактику - ви будете дуже пізно відкривати позиції, пропускаючи хороші точки входу, упускаючи частину свого прибутку. Без стратегії же ви будете в кращому випадку відловлювати руху в 10-20 пунктів, що також не є суть трейдингу. Головна думка, яку ви повинні засвоїти, полягає в тому, що основа внутрішньоденної торгівлі криється саме на тактиці і стратегії. І їх розривати їх не можна.