Індекси Московської Біржі

Індекси Московської Біржі

Всім бажаючим ознайомитися з тонкощами роботи індексів Московської Біржі пропонуємо трохи заглибитися в термінологію.

Що ж таке Біржові Індекси? Це показники, якими вимірюється вартість цінних паперів на фондовій біржі і їх зростання. Важливо при розрахунку індексу на Московській біржі враховувати показники всіх учасників компаній. Емітенти, або іншими словами гравці, здійснюють відповідальну і дуже важливу роль у формуванні Індексу МБ. Вони формують не тільки галузевий, а й національний ринок в цілому.

Індексом Московської Біржі є не точна, а досить абстрактна цифра. Тут в першу чергу важливо відстежити динаміку коливань, щоб вчасно зрозуміти ринок розвивається або падає. Кожен може взяти в цьому участь і інвестувати свої заощадження в індекс Московської Біржі. Звичайно, інвестиції потрібно робити грамотно, не варто просто скуповувати цінні папери без розбору. Роблячи все за правилами можна отримати непоганий прибуток.

Інвестування в індекс

Історія розвитку Світових фондових ринків показала хороші результати. Не дивлячись на повальне руйнування економіки в різних країнах світу, економічна криза в окремих регіонах, в загальному фондові біржі продовжують рости, показуючи позитивну динаміку. Роблячи довгострокові вклади в індекси можна вберегти себе від непередбачених ситуацій в країні і до того ж прибуток отримати. Звичайно, передбачити зростання або падіння індексу було б цікаво,. Але буде досить складно це здійснити в дійсності, тому не варто морочитися підрахунками на короткострокові періоди.

Приклади успіху

Доу-Джонс прославився на весь світ однойменною Індексом, який був впроваджений ще в 1896 році. Зростання його вразив всіх, від показників 50 пунктів він зріс до 14000 пунктів, по закінченні 120 років. Він не зупиняється і сьогодні продовжує рости.

Спочатку при коригуванні зростання і падіння індексу Доу-Джонса враховувалися строго, акції залізничних компаній Америки. На сьогоднішній день індекс прив'язаний до різних корпораціям, спеціалізація яких різноманітна і зачіпає безліч економічних секторів.

Індекси Московської біржі

Індекс служить не тільки індикатором, це свого роду інструмент, за допомогою якого здійснюються інвестиції. Ставку на розвиток фондового ринку, можна розцінити як успішне грошове вкладення, яке в довгостроковому періоді принесе свої плоди.

Фондові ринки періодично виділяють кілька галузей, але дізнатися якими будуть провідні тренди наступного року неможливо. Наприклад, в США деякий час лідируючі позиції займала металургійна галузь. Сьогодні IT сфера зайняла вищу нішу, акції таких компаній як Google, Facebook і Apple стали межею мрій інвесторів.

Витрати інвестування

Індекси МБ, популярні серед інвесторів, завдяки тому, що витрати у них досить низькі. Як відомо плата депозиту акцій завжди лягає тільки на інвестора. Досвідчені трейдери називають цей процес ліквідністю, швидкі продажі активів, в обмін на готівкові кошти.

До речі, довгострокове інвестування теж може бути ризикованим. Відомо чимало випадків, при яких прибуткові ліквідні акції ставали непотрібними на ринку цінних паперів, і знецінювалися з роками. Як в будь-якому бізнесі компанії, що продають акції схильні, як і інші організації ризику ліквідації. Бажають інвестувати свої фінансові кошти повинні звернути увагу на можливість придбати групу індексів.

Правильне інвестування

Звичайно, говорити про те, що навіть недосвідчена людина може вигідно інвестувати в індекс, буде неправильно. Необхідно, перш за все, вивчити в цілому галузь інвестування. Стратегія, в загальному, проста, необхідно купити індекси і тримати їх якомога довше, до настання відповідного моменту реалізації.

Мета інвестора, навчитися укладати вигідні угоди з продажу довгострокових активів, і їх покупці. Аналіз ринку дуже важливий, навмання гроші вкладати ризиковано, можна нічого не заробити. Ну і втрати теж вірогідні при такому підході.

Популярністю користується американський індекс - S & P. У нього включені найуспішніші компанії на американському ринку. Індекс NASDAQ включає емітенти, які спеціалізуються на IT. Початок NASDAQ індексу було покладено в 1971 році.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, індекси Московської біржі потрібні для 2 цілей.

По-перше це технічний і фундаментальний аналіз, прогнози динаміки зростання і падіння на ринку. По-друге індекс це основа в торгівлі похідними інструментами.