Індикатор промені Елдера допоможе визначити сили биків і ведмедів

elr

Промені Елдера є ефективним інструментом для проведення аналізу поточного стану на валютному ринку.

Успішні трейдери називають індикатор промені Елдера біржовим рентгеном, який в стані з максимальною точністю виявити співвідношення биків і ведмедів на ринку. Даний інструмент складається з ковзної середньої, яка вибудовується за рівнями закриття японських свічок, а також з двох гістограм.

Індикатор ELR був створений в кінці 1989 року відомим трейдером А. Елдер, який також є творцем популярної тактики ведення торгів під назвою «Три екрану». Цей інструмент можна застосовувати як в якості основного інструменту для проведення аналізу ринку, так і в парі з іншими індикаторами.

Промені Елдера. особливості застосування

При перенесенні індикатора ELR ви зможете отримати величезну кількість інформації. Поточний ціновий рівень на графіку відображає співвідношення покупців і продавців, яке склалося в поточний момент на валютному ринку. Змінна середня, що володіє періодом 13, відображає співвідношення ведмедів і биків на використовуваному тайм-фреймі.

indikator-elr

Незалежно від того, які саме сигнали видає в поточний момент часу індикатор ELR, змінна середня рекомендуватиме створювати ордера лише в напрямку панівної тенденції.

На гістограмі променів Елдера сила биків буде відображена у верхній точці, а максимальне значення сили ведмедів в їх нижній точці. Даний інструмент здійснює аналіз описаних вище показників і зіставляє їх з сигналами ковзної середньої.

luchi-jeldera

У ситуації, коли сила биків володіє від`ємним значенням, можна зробити ви висновок, що їх на даний момент значно менше, ніж ведмедів. Якщо сила ведмедів володіє позитивним значенням, то можна зробити висновок, що в даний момент на валютному ринку панують бики.

Для розрахунку сили биків / ведмедів застосовуються такі формули.

indikator-luchi-jeldera

Для того, щоб не витрачати величезну кількість сил і часу для самостійної побудови променів Елдера, найкраще використовувати спеціально розроблений інструмент.

Індикатор ELR завантажити ви зможете за допомогою посилання, розміщеної нижче.

Установка і оптимізація

Для установки індикатора промені Елдера необхідно скопіювати файли з скачав архіву в каталог даних Метатрейдер 4. На наступному етапі необхідно перезапустити торговельну платформу, вибрати відповідну валютну пару, тайм-фрейм і перенести індикатор з вікна навігатора на торговий графік. Після виконання дій, описаних вище, перед вами з`явиться вікно з настройками, таке ж як на картинці, розміщеної нижче.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

indikator-elr-skachat

Промені Елдера володіють всього трьома параметрами, в які при необхідності можна внести зміни:

 • Рядок «Period» відповідає за період використовуваної ковзної середньої.
 • Рядок «Period-Signal» відповідає за сигнальну криву, яка відображається у вікні індикатора за допомогою переривчастої лінії.
 • Рядок «Period-Smooth» відповідає за відображення сигналів інструменту в спеціальному вікні. (За замовчуванням в цьому рядку внесено значення 2).

Застосування індикатора ELR для аналізу ринку

Для створення ордерів на реалізацію валюти, необхідно щоб були виконані наступні умови:

 1. Сила биків повинна володіти позитивним значенням, яке поступово зменшується.
 2. На валютному графіку має бути присутня спадна тенденція (змінна середня у вікні індикатор повинна перетнути нульову позначку).
 3. Сила биків повинна виходити з ведмежою дивергенції.
 4. Западина гістограми, що відповідає за силу биків, повинна бути вище минулого.

Як виглядають умови для створення угоди на придбання валюти на торговому графіку, ви можете побачити на картинці, розташованої нижче.

elr

Ознайомившись з картинкою, розташованої вище, ви можете помітити, що на ній чітко простежуються два сигнали: дивергенція (показники осцилятора знижуються в момент, коли зароджується висхідна тенденція), а також перетин в віконці індикатора Промені Елдера двох кривих. Така ситуація є потужним сигналів для відкриття ордера на продаж валюти.

Для відкриття угоди на придбання валюти повинні бути виконані наступні умови:

 1. Ведмежа сила повинна мати від`ємним значенням, але при цьому поступово зростати.
 2. На ринку повинна панувати висхідна тенденція (змінна середня повинна перетнути нульову позначку).
 3. Гістограма, яка відповідає за силу ведмедів, повинна виходити з бичачої дивергенції.
 4. Верхня точка гістограми, що відповідає за ведмежу силу, повинна бути вище минулого.

На розташованої нижче картинці ви можете побачити, як виглядають умови для створення ордера на придбання валюти на торговому графіку.

elr

Ознайомившись з розташованої вище картинкою, ви можете помітити такі сигнали як перетин кривих і дивергенцію.

При використанні індикатора ELR для аналізу ринку, особливу увагу необхідно приділяти таким показником, як нахил ковзної середньої. Якщо лінія спрямована вгору, то на ринку панують бики, а якщо вниз, то ведмеді. Саме нахил лінії є головним орієнтиром, на який необхідно звертати особливу увагу в процесі пошуку відповідного моменту для входження в ринок.

Серед величезної кількості достоїнств індикатора ELR пильної уваги заслуговують наступні:

 • Можливість входу в ринок в момент зародження нової тенденції.
 • Високий рівень точності одержуваних сигналів.

На жаль, крім переваг, цей індикатор має і деякі недоліки, серед яких слід відзначити помилкові сигнали, що виникають при потужних рухах цінового рівня. Для того, щоб убезпечити себе, виключивши помилкові сигнали, рекомендується застосовувати індикатор ELR в парі з іншими інструментами.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам навчитися грамотно використовувати індикатор ELR для ведення торгів. Перед тим як застосовувати цей інструмент для ведення торгів на реальні грошові кошти, рекомендую протестувати його на демо-рахунку.