Індикатор money flow index точно визначає торговий обсяг

indikator-mfi

Торговий обсяг виконує роль основи для будь-якої зміни цінового рівня на валютному ринку. Чим вище рівень активність учасників ринку, тим більше торговий обсяг, який, досягнувши певного розміру, підсилює пануючу тенденцію або змінює її на протилежну.

Саме з цієї причини трейдеру необхідно знати торговий обсяг для грамотного проведення аналізу поточної ситуації на ринку. Для визначення обсягу велика частина трейдерів застосовує індикатор MFI.

Індикатор Money Flow Index був розроблений відомим трейдером Б. Вільямсом і представлений широкій публіці в книзі під назвою «Торговий хаос». Цей інструмент являє собою випереджаюче осцилятор, який за основними принципам роботи дуже схожий на індикатор RSI. Індикатор MFI відображає на торговому графіку інтенсивність введення засобів, а також інтенсивність їх вивода.Прінято вважати, що грошовий стеля володіє позитивним значенням в момент, коли ціновий рівень зростає (на ринку панують покупці), а в момент, коли ціновий рівень знижується (на ринку панують продавці), грошовий потік має від`ємним значенням. Індикатор MFI використовує описане вище взаємовідношення для того, щоб відобразити на графіку торгові обсяги і настрій великих інвесторів.

Установка і оптимізація індикатора

Індикатор MFI входить в стандартний набір інструментів торгової платформи Метатрейдер 4, завдяки чому вам не доведеться шукати його на просторах інтернету.

Для того щоб запустити індикатор, необхідно знайти його у вікні навігатора і перенести на використовуваний валютний графік. Де саме можна знайти цей інструмент, ви можете побачити на картинці, розташованої нижче.

indikator-money-flow-index

Після того, як ви перенесете індикатор MFI на торговий графік, перед вами з`явиться вікно з настройками, точно таке ж як на картинці, розміщеної нижче.

indikator-mfi

Даний інструмент має всього лише однієї налаштуванням, яка відповідає за застосовуваний часовий період. За замовчуванням ця характеристика дорівнює 14. Якщо ви є початківцем трейдером і не володієте досвідом роботи з подібними інструментами, то не рекомендується вносити зміни в налаштування.

Досвідчені трейдери можуть спробувати налаштувати індикатор відповідно до застосовуваної торгової стратегією. Зменшення тимчасового періоду інструменту дозволить збільшити його чутливість, але в той же час приведе до виникнення помилкових сигналів. Збільшення даної характеристики дозволяє відсіяти ринковий шум, але при цьому ви ризикуєте пропустити важливі сигнали.

Після завершення процесу встановлення, необхідно натиснути кнопку «Ок», після чого індикатор MFI почне функціонувати. Як виглядає індикатор, ви можете побачити на картинці, розташованої нижче.

indikator-mfi

Застосування індикатора MFI

Основний сигнал, який видає даний інструмент, є візуальне розбіжність цінового рівня і лінії індикатора. Так, наприклад, якщо ціновий рівень зростає, а лінія індикатора, навпаки, падає, то це є сигналом того, що ціновий рівень незабаром зробить поворот. Подібну ситуацію прийнято називати дивергенцией, як це виглядає на торговому графіку, ви можете побачити на зображенні, розміщеної нижче.

indikator-mfi

Рівні індикатора 80 і 20 відповідають за зони перепроданості / перекупленності. Якщо лінія індикатора розташовується нижче 20 або вище 80, то це є сигналом формування западин або вершин, які передують розвороту цінового рівня. Як це виглядає, ви можете побачити на малюнку, розміщеному нижче.

indikator-mfi

У разі якщо пік цінового рівня підтверджується індикатором MFI, то це говорить про те, що на ринку спостерігається висхідний тренд, який зовсім скоро зміниться на спадний. Якщо ж на ринку спостерігається ведмежий тренд, а лінія індикатора опустилася нижче рівня 20, то це свідчить про швидке зародження висхідного тренда.

У разі якщо лінія індикатора повторює рух цінового рівня, то це означає, що ринок отримує новий потік грошей і торги будуть і далі активними. Якщо вартість йде вниз і індикатор теж, то це говорить про фіксацію трейдерами прибутку і про їх звільнення.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Якщо дивергенція між ціновим рівнем і індикатором не підтверджується учасниками торгів, то варто закрити всі позиції і дочекатися нового сигналу.

Пам`ятайте, що дивергенція між ціновим рівнем і лінією індикатора MFI може тривати довго, тому без підтвердження про швидке розвороті тренда від інших індикаторів створювати угоди не рекомендується.

Індикатор MFI допомагає трейдеру побачити загальний стан ринку, тобто виявити зону перекупленності і перепроданості, а також виявити екстремуми цінового рівня, що дозволяє передбачити швидку зміну тренда.

Для того щоб виключити помилки, необхідно використовувати індикатор MFI разом з іншими інструментами, такими як канал Кельтнера, Ліни Боллінджера і індикатор Алігатор.

Пропоную вашій увазі приклад використання індикатора MFI з лініями Боллінджера. Тут сигнали першого підтверджуються перетином цінового рівня з лініями Боллінджера.

indikator-mfi

Зверніть увагу на точки 1 і 3, де ціна пробиває від низу до верху верхню лінію Боллинджера, а індикатор MFI показує зону перекупленності. Такий сигнал є явним підтвердженням швидкої зміни тренда.

Зверніть увагу на точку 2, тут індикатор MFI показує перекупленность, в той час коли індикатор Боллинджера спростовує цей сигнал. За допомогою індикатора MFI в комплексі з іншими індикаторами, ви позбавите себе від хибних сигналів, що, в свою чергу, вкрай позитивно позначиться на розмірі вашого капіталу.

Індикатор MFI рекомендується використовувати на тайм-фреймах від H4.

Як правило, індикатор FMI самостійно не використовується. При його використанні можна також враховувати патерни Форекс, але для цього потрібен певний досвід. Для спрощення пошуку графічних фігур можна використовувати Pattern Graphix.

Індикатор є досить ефективним, незважаючи на те, що він не відображає обсяг грошових коштів, що беруть участь в угодах. Його сигнали є досить надійними, так як індикатор видає повну інформацію про ринок.

Найбільш ефективним даний інструмент є при торгах на біржових інструментах, на ринку Форекс його можна використовувати для аналізу валютних ф`ючерсів. Вартість валютної пари відповідає ф`ючерсах, в той час як біржові інструменти відображаються в склянці з даними за обсягом.

Індикатор MFI відображає, куди саме в даний момент відбувається інвестування грошей, що, в свою чергу, є основою руху вартості.

Отже, дорогі передплатники і просто гості блогу, я вам розповіла про вельми ефективний інструмент, який обов`язково стане в нагоді вам. Тепер ви можете сміливо використовувати даний індикатор при своїй торгівлі.

Обов`язково підписуйтесь на мої відео уроки і ви завжди будете в курсі нових інструментів і стратегій.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам навчитися грамотно використовувати індикатор MFI для проведення аналізу ринку, що дозволить вам стати дійсно успішним трейдером. Перед початком використання даного інструменту протестуйте його на демо-рахунку.