Індикатор force index - інструмент для визначення тренда від а. Елдера

force-index

Індикатор Force Index - це ефективний індикатор, який користується великою популярністю серед досвідчених трейдерів. Його творцем є відомий на весь світ трейдер Олександр Елдер. Назва індикатора дослівно перекладається як «індекс сили», головним його призначенням є визначення сили ведмедів і биків.

Індикатор Force Index видає інформацію про направлення тренда, про обсяг угод, а також про характер руху цінового рівня. Пропоную вашій увазі ще кілька ефективних індикаторів, знайти їх ви можете тут і тут.

Особливості індикатора Force Index

У разі якщо остання свічка на графіку закриється вище попередньої, то лінія індикатора кинеться вгору, якщо нижче, то вона піде вниз. На рух лінії індикатора Force Index робить також вплив обсяг угод.

indikator-force-index

Елдер запевняє, що індекс сили найкраще відображає боротьбу між биками і ведмедями на ринку Форекс. При цьому, індикатор Force Index з періодом 2 дозволяє з досить високим рівнем точності визначити відповідні точки для входу в ринок, а з періодом 13 відображає навіть незначні коливання цінового рівня.

Індикатор Force Index рекомендується використовувати на тайм-фреймах від H1.

Індикатор розраховується за такою формулою:

force-index

Отже, Індекс сили розраховується шляхом обчислення різниці між попередніми значеннями ціни і поточними, після чого цей результат множиться на тиковий обсяг.

Особливість даного індикатора полягає в тому, що він враховує обсяг під час визначення індексу сили. Але ж насправді, будь-трендові рух на ринку Форекс супроводжується підвищенням обсягів угод: бики і ведмеді, створюючи свої ордера, ще більше підштовхують ціновий рівень.

Ціна закриття останнього пара відображає, хто ж все-таки здобув перемогу на ринку: покупці або продавці.

Індикатор Foreх Index інтегрований в торговельну платформу MT4. Щоб відкрити його, вам необхідно перейти в директорію Вставка / Індикатори / Осцилятори / Forex Indeх.

force-index

Після цього перед вами з`явиться таке ж вікно, як на картинці, представленої нижче.

force-index

Тут є всього 1 настройка - період, значення якої визначається в залежності від вашої тактики ведення торгів, саме про це ми і поговоримо далі.

Як правильно використовувати індикатор Force Index

force-index

Творець індикатора рекомендував створювати угоди на покупку в тому випадку, якщо лінія індикатора з параметром 2 підніметься вище нуля, віщуючи тим самим швидку корекцію тренда. Операцію на покупку рекомендується відкривати відразу після закриття першої свічки після виходу лінії індикатора Force Index в плюсову зону.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

force-index

Операцію на продаж рекомендується відкривати як тільки лінія індикатора опуститься нижче нульового рівня, а на графіку закриється перша свічка. При цьому, потрібно стежити за напрямком тренда на більш високому тайм-фреймі, щоб завжди входити в ринок у напрямку тренда, а не проти нього.

Індикатор з періодом 2 не рекомендується використовувати на сильно великих тайм-фреймах, так як він буде видавати велику кількість хибних сигналів. Щоб уникнути цього рекомендується використовувати його в парі з іншими індикаторами.

Якщо лінія індикатора коливається біля нульового рівня і постійно перетинає його, то це говорить про те, що на ринку флет. В цей час, звичайно ж, краще не використовувати даний індикатор.

Якщо ви вирішили використовувати даний індикатор для ведення торгів, рекомендую вам використовувати валютні пари з високою волатильністю. Для цього заздалегідь виберіть валютну пару, дізнайтеся в який час доби вона активна і тільки тоді приступайте до торгівлі.

Пропоную вашій увазі ще один спосіб застосування індикатора Force Index. Йдеться про вхід в ринок при дивергенції. Для цього вам необхідно внести в налаштування індикатора значення 13.

force-index

Отже, зверніть увагу на малюнок, представлений вище. Як ви бачите, у цінового рівня з`являється новий локальний максимум, в той час як лінія індикатора спрямовується вниз. Саме такі розбіжності і є сигналами для відкриття ордерів.

Розбіжність, представлене на малюнку, яке називається ведмежою дивергенції, сигналізує про можливі продажі валютної пари.

У разі якщо на ринку спостерігається бичача дивергенція, тобто тренд спадний, а лінія індикатора рухається вгору, це означає, що ринок оновлює локальний мінімум і, швидше за все, ринок скоро змінить свій напрямок. Бича дивергенція говорить про те, що на ринку відбувається купівля валютної пари.

Для використання індикатора в повну силу, рекомендую встановити на валютну пару Force Index і з параметром 2, і з параметром 13.

force-index

Зверніть увагу на малюнок, представлений вище, якщо індикатор з періодом 2, говорить про те, що пора відкривати угоду на покупку, а на індикаторі з періодом 13 спостерігається дивергенція, то з відкриттям ордера краще поки почекати.

Плюси і мінуси індикатора Force Index

Згідно з твердженнями досвідчених трейдерів, які застосовують Force Index для ведення торгів, основним його перевагою є високий рівень точності сигналів, а також відсутність перерісовок. Даний інструмент можна використовувати для роботи з будь-валютною парою, найкращі результати він показує під час використання на тайм-фрейму від Н1 до H4. Незважаючи на це, індикатор Force Index непогано показує себе і в процесі використання для ведення довгострокових торгів.

Індикатор Force Index, як і будь-який інший подібний інструмент, володіє і деякими недоліками. Основним мінусом цього інструменту є невелике запізнення, в деяких випадках індикатор видає сигнал тоді, коли він є вже очевидним. Спільне застосування індикатора Force Index з іншими інструментами технічного аналізу дозволяє впорається з даною проблемою.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам стати дійсно успішним трейдером на ринку Форекс. Підписуйтесь на мою розсилку і ви завжди будете в курсі всіх ефективних індикаторів і стратегій.