Індикатор fan v. 1. 0 - підсумки

Розглянувши в попередньому номері індикатор Fan лише поверхово, не можна робити остаточні висновки про нього - занадто мало даних. Пропоную з'ясувати, чи дійсно він є унікальним .

Порівняння Fan з MACD і Ковзаючими Середніми

Порівняємо Fan v1. 0 зі стандартними індикаторами MetaTrader 4, які за своїм функціоналом схожі на нього, зокрема з індикаторами MACD і легкими середніми.

Найбільш простий і відразу помітний сигнал на відкриття по індикатору Fan - перетин їм нульової лінії. Давайте подивимося, наскільки добре в порівнянні зі своїми візаві він відпрацьовує їх (див. Рис. 1).

Рис. 1. Fan в порівнянні c ЕМА 200 і MACD (50, 100, 1).

Як можна побачити на малюнку 1, перетині нульової осі Fan v1. 0 відпрацьовує схожим з популярними MACD (50, 100, 1) чином, іноді навіть «швидше» його (див. Рис. 2). У порівнянні з ЕМА 200, він в більшості випадків реагує повільніше.

Рис. 2. Наочно видно входи по Fan і його побратимам.

Помітний також і дуже цікавий момент, якщо Fan перетнув свою нульову лінію після MACD (50, 100, 1), то тренд, очевидно, скоро закінчиться. Може бути, кому-то це зауваження буде корисним в торгівлі.

Порівняння Fan з Awesome Oscillator Білла Вільямса

Тепер потрібно розібратися з оригінальним використанням Fan'a, в тому вигляді, в якому його нам запропонував автор.Дані правила були описані в першій статті, давайте згадаємо їх:
- При кольорі Lime віяло розкрито і розширюється.
- При кольорі Green віяло розкрито і звужується.
- При кольорі Yellow віяло переплетений і розширюється.
- При кольорі Orange віяло переплетений і звужується.

Ми звернулися до стандартним алгоритмом, щоб провести порівняння Fan з Awesome Oscillator Білла Вільямса. За зовнішнім виглядом і принципом дії дані форекс індикатори дуже схожі, тому давайте подивимося їх результативність на конкретному прикладі (див. Рис. 3).

Рис. 3. Синім позначені входи по АТ Вільямса, червоним - по Fan.

Наочно видно, що Awesome Oscillator показує сигнали на вхід швидше і точніше Fan'а, в рідкісних випадках вони ідентичні. Іноді обидва індикатора суперечать один одному, але, судячи з цінового руху, Awesome Oscillator виявляється ближче до істини.

Також методом ручної торгівлі з індикатором Fan було виявлено кілька корисних, на мій погляд, моментів:
1. При торгівлі за оригінальними правилами по тренду із співвідношенням Т / Р і S / L, що дорівнює 1 до 1, результати негативні.
2. При торгівлі за оригінальними правилами по тренду із співвідношенням Т / Р і S / L, що дорівнює 3 до 1, результати трохи вище нуля.
3. При торгівлі за авторським алгоритмом проти тренда (на звуженні віяла) з співвідношенням Т / Р і S / L, що дорівнює 1 до 1, результати позитивні. В даному випадку торгівля велася проти напрямку ЕМА 200.
4. При торгівлі від нульової осі, коли Fan дає сигнал разом з MACD (50, 100, 1), де S / L ставиться на локальному мінімумі / максимумі, а вихід з позиції здійснювався за принципом «Здається, ціна сильно пішла у відрив від ЕМА» , - результати трохи вище нуля.

Висновок

Уважно зваживши всі плюси і мінуси, я можу зробити власний остаточний висновок: індикатор Fan v1.0 є «черговою похідної» від стандартних індикаторів для терміналу MetaTrader 4 . Але він залишає позаду себе різних «перерісовщіков». Автор індикатора виконав гідну працю, за що його слід подякувати.